• 1/3 OČNÍ KRÉMY – zase proti kruhům, proti pytlům! (REN firm and lift eye, Skincode revitalizing eye, Veld´s Eye Magic)

Dlouho jsme tady neměli kosmetický příspěvek, ale snad nikoho nenapadlo, že jsem nic nepodnikala ve svojí hlavní specializaci: boj proti kruhům a pytlíkům. Pod očima.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Toho prcka vlevo si nevšímejte, ten je tam aby se to nekutálelo, ale na závěr vám ho představím taky – je to jeden ze zmizíků.

Přináším přehled za poslední rok používaných (ne jen vyzkoušených, toho by bylo asi 3x tolik) konvenčních zbraní a seřadila jsem je podle kadence, a na závěr doporučím dva bonusy – zmizíky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1. REN Keep Young and Beautiful Firm and Lift Eye Cream

Nebo prostě “oční REN protivráskový”. Můj nový milenec, ráno i večer. REN jsem nějakou dobu sledovala, ty bájné recenze, jenže jednak moc nepreferuju ty přírodní značky a za druhé oční krém musím zkusit, jinak nekupuju. A on se dá koupit u nás jen přes net, ve Francii jsem na něj narazila v Le Bon Marché, ale tam jsem se styděla požádat nóbl prodavačku o dávku. O víkendu Black Friday jsem bloumala mezi regály v Marks&Spencer v Canterbury a protože měli 30% slevu na všechno, snažila jsem se COKOLIV koupit a objevila jsem regál s REN (kosmetické oddělení M&S v UK nabízí pěkný sortiment, třeba vůně Molinard…o tom jindy). Tak se u mne ocitl. Večer jsme ho vyzkoušela a od toho dne jsme spolu.

Krém má naprosto dokonalou konzistenci: je gelovitý, ale přitom mastný. Je to přesně to, co od očního krému ve svém věku, ehm, očekávám: hydratace a výživa. To je můj problém, najít vyvážený produkt – a REN je přesný. Hydratační účinek je okamžitý, cítím úlevu hned po nanesení. Po asi 10 minutách se krém vstřebá a zůstane mi pocit lehce promaštěné, odpočaté pleti kolem oči a: otoky odplasknou! Pleť je lehce mastná i na dotek, časem se mastnota vstřebá, je to hodně příjemné. Ráno mne probere, oční okolí i v době bujné alergie zklidní a “navlhčí”. Nevím, jak líp ten pocit popsat, ale výsedek je dokonale odpočatý a klidný pocit. REN je terapie! Žádný účinek na vrásky nepozoruju, ale vzhledem k tomu, že na to nevěřím, tak to ani nesleduju a nic tady neočekávám (věřím jen na prevenci vrásek mazáním desítky let).

Krém lehounce příjemně voní po sušených květinkách. Používám ho pod make-up, protože na něm pěkně drží stíny i tužka. Nefixuje jako primer (ten nepoužívám), ale mám pocit, že jak jsou oči celý den vlko-mastné, jsou stíny pěkně výrazné a drží na místě. Mažu si očním krémem i rty, na ty má vliv jako regenerační balzám; přes den

 • PLUSY: konzistence; přiměřená mastnota; osvěžující účinek
 • MINUSY: dávkování – pumpičká dává 1,5 dávky, takže jedna je málo, dvě jsou moc; nedostupnost
 • CENA: okolo 900 Kč za 15 ml

2. SKINCODE ESSENTIAL revitalizing eye contour cream

Tak ten na fotce nevidíte – nemůžu ho totiž najít. Položila jsem místo něj přibližně stejně velký kelímek nějaké blbiny od La Prairie a originál krém můžete vidět tady v té hydratační recenzi. Byla to moje jednička do doby, než jsem potkala REN. Ten osudný večer jsem ho někam založila a není – prostě není. Doufám, že se vykutálí z nějaké kosmetické taštičky nebo kabelky a že nezůstal v šuplíku v Anglii. Protože ho rozhodně ještě chci, na léto bude nepostradatelný, a dá se sehnat ještě hůř, než REN.

Krabička zůstala v šuplíku, slouží jako maxi skrýš na mini špachtličku.

Aspoň něco: krabička zůstala v šuplíku a slouží jako maxi skrýš na mini špachtličku.

Skincode je značka, kterou jsem kdysi používala, dokud tady měla distributora. Pak se z našeho trhu ztratila a s ní i úžasné týdenní kalendáříky (na každý den pytlíčky s péčí, přes týden udržovačka, na víkend buster) a geniální opalovací krém s volitelnou výší UV faktoru (otočením ventilku se regulovala propustnost). Zvykla jsem si na jejich denní a noční krém a když jsem náhodou na Skincode kápla v Itálii, vybrala jsem si oční protivráskový, protože pleťovku už používám jinou.

A je to ono! Našlehaná smetana bez vůně má lehounce voskovou konzistenci. Po nanesení mírně chladí a hodně osvěžuje. Pleť zůstává pekně promaštěná, mám pocit vyživení i hydratace. Účinky je v podstatě hodně podobný RENu, který je jen o chlup mastnější. Proč je teda Skincode dvojka? Kvůli balení: nenávidím ten těžký, skleněný, neskladný kelímek se šroubovacím víčkem, do kterého se musí sahat prstem. V krabičce je sice přiložená elegantní špachtlička, ale to je další krám na tahání. Děsí mne vyškrabování posledních 20% krému ze dna krabičky dlouhým nehtem. A druhý důvod je čistá chemie: když si sáhnu do oka, pálí; musím si dávat pozor. Což o to, to si dávám, ale podezřívám ho, že není úplně halál.

 • PLUSY: konzistence, osvěžující a vyživující účinky
 • MINUSY: balení v kelímku; nedostupnost
 • CENA: okolo 900-1200 Kč za 15 ml

 

3. VELD’S Eye Magic

Veld’s je nová značka a taková alternativa mezi mainstreamem. Neznám nikoho, kdo to používá, kromě zeštíhlujícího parfému, protože jejich sortiment je divný a pořád mění názvy, formule a obaly. Jak si na to spotřebitel může vypěstovat návyk? Prodává ho exkluzivně Sephora, za mnohem nižší ceny ho najdete na netu, ale vlastně vám nedokážu doporučit přesně můj produkt, protože místo něj se ASI teď dělá zlatý. No, řiďte se obrázkem.

Eye Magic je zvláštnost a já jsem si ho hodně oblíbila. Kombinuje korektor s ošetřujícím krémem. Krém je zabarvený, takže není třeba používat tyto produkty zvlášť. ALE: podle návodu jde primárně o pečující KRÉM, korigující funkce je jaksi bonus navíc a způsobuje ji přirozená pigmentace pečujících látek (které podporují cirkulaci a odbourávání škodlivin a vody z pytlů), a krém se má používat i na noc. Což pro mne je vyloučené, protože já si prostě barevný krém na odlíčené oči nedám. Jen pocitovka, oprávnění to nemá, ale na noc použiju jeden z předešlých produktů. Přestože sloučení dekorativního a pečujícího účinku v jedné látce, navíc přírodní, zní jako sen.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nicméně na den: paráda! Na kruhy: paráda! Pokud se nelíčím, a to je většina dnů, ale potřebuju zakrýt kruhy – KOUZELNÝ VOČI! Krém má polotekutou konzistenci, která se vytáčí přes štěteček – tedy balení, které znáte třeba z korektoru YSL Touche Eclat, s tím rozdílem, že je mnohem tlustější. Krém rozmáznu štetečkem pod oči, rozmažu prstem (štětec nestačí) do ztracena a hotovo. Na rozdíl od korektoru krásně splyne s pletí, barva je univerzální, čehož jsem se trochu bála, jsem bledá tvář. Ale vzhledem k tomu, že barva nezůstává na povrchu pleti (nevím, jakje to možné, ale krém se neodličuje – a když zkusíte tamponem, tak ani není co odličovat, pokud jste dobře rozetřeli). Krémokorektor prostě na pleti není poznat, zakryje lehce kruhy, zmatní a nevyžaduje líčení očí. Dávám si ho i na tmavší místa kolem nosu a rtů. Samozřejmě: údržba pleti jako po dobrém hydratačním krému. Mastná složka chybí, ale účinek se vyrovná těm hydratákům v tomto článku níže a má i vliv na splasknutí ranních pytlíků. A jako podklad pod líčení: no problem. Geniální.

Co není geniální, je balení a cena. Do štětečku se krém namačká tlačítkem na dně, dávkování je celkem velkorysé, jeden šťouch na jedno použití.. Nelíbí se mi, že v chlupech zůstávají zbytky krému, tak ho po použití otřu o ubrousek, čímž se asi zbavuju hodně velkého množství krému. Ono je ho v tubě jen 7,5ml, takže za chvíli (v řádu týdnů) je  pryč. Vzhledem k tomu, že má být krém na 2xdenní použití, je cenová politika hodně velkorysá – tedy vyžaduje velkorysost od spotřebitelky. Proto ho doporučuju jen na ty horší dny, na denní použití to není. Jinak byste ho určitě viděli na pozici č.1.

 • PLUSY: krycí a vyživující účinek v jednom
 • MINUSY: zbytečně velkorysé dávkování, velká spotřeba
 • CENA: okolo 900-1000 Kč za 7,5 ml

Zítra budu psát o tom, co se mi moc neosvědčilo a poopravím si názor na dva již dříve recenzované přípravky.

Všechny tři díly (po dokončení) najdete:
Dnes: Nejlepší trio REN firm and lift eye, Skincode revitalizing eye, Veld´s Eye Magic.
Příště: Jak se osvědčily přípravky Shiseido, Monoprix, Rexaline, Payot, Monoprix?
Přespříště: Zmizíky Clarins Hydramask, Rivoli Genéve L´Eau du Jour

podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

 1. Iwi z makeupmania.cz napsal:

  REN oční krém mi taky seděl, ono vůbec mi REN vyhovuje svými krémy i na pleť, protože je nějak v harmonii s tou mojí kůží, která občas neví, co by tak chtěla… 🙂
  A Veld´s znám v ČR jen od Trb z denjekrasny, že kdysi o té značce psala. Chvilku mě lákalo něco jako tónovací sérum na obličej zkusit, že jako více funkcí v jednom, ale došla jsem ke standardnímu problému – je to na wampírku jako jsem já zkrátka tmavé. A takové ty řeči asistentek v obchodě “to se rozetře…” úplně miluju…:))

  • Tyjo, ten Veld´s mne hrozně láká, co jsem měla, bylo fajn, včetně té voňavky, ale to je taková záhadná značka, nikdo to nepoužívá, nikdo to nerecenzuje, žádné vzorky, žádné spolupráce…škoda.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: