• 2x minirecenze M. Micallef: Ananda Tchai & Pomelos

Tak ještě jednou to vydržíte. Poslední dvě Micallefky z mého šuplíku a recenze na přání: Habanita-XXI-století a ani-ne-tak svěženka Pomelos.

Moderní Habanita

Vůně typu Zpocené Kubánky už neletí. Ale ony zase přijdou do módy. Že v roce 2017 vznikla Ananda Tchai je buď zpátečnictví nebo vizionářství. Doufejme, že to druhé a kdo chce, může se už teď připravit a chvíli se cítit trendsetterem.

Čaj? Pche!

Dusivě černohnědý začátek není čaj. Nic takového, zelený ani černý. Myslela jsem si na pačuli, mokrý tabák, ale na webu uvádějí “fougére”, takže – kapradí? Pokud mám dojem popsat svými slovy: rozmačkané, lehce namrzlé listy břečtanu a tabák na počátku fermentace. Syrové ráno v listopadu.

Hnedka ovšem nastoupí armáda roztleskávaček: růže, ylang-ylang a vzdušná vanilka. Ylang posedí tak půlhodinku s velmi zajímavou maskou, jemně  žvýkačkově-mýdlovou, mně neznámou. Moc pěkné, přitažlivé a originální.

 

Nicméně celou dobu na pozadí drandí na růži a tom divném tabáku slečna Habanita, po půl hodině se prosadí dopředu a v podstatě už nic jiného nelze čekat. Jemnější, modernější, vanilkovější, s něžným kadidlem – mladší, uhlazenější, ale určitě stejně vyzrálá.

Pokud máte Habanitu v oblíbených a hledáte něco na střídačku, vřele doporučuju. Nevýhodou oproti Habanitě je cena, zdá se mi i slabší ve výdrži. Ale narozdíl od Habanity je podstatně civilnější a není výstřední. Habanita přece jen už má něco za sebou a je to poznat. Ananda Tchai je současná.

Ne-svěží pomelo, ale vlhká vata

Už se to tak stalo zvykem, že když se něco jmenuje po citrusech, tak to taky voní svěže po citrusech. Ne, že by Micallef byla nějaká rebelská značka a snažila se rozpoutat niche revoluci, ale Pomelos je jiná vůně: ta bílá měkoučká peřinka mezi nahořklým olejem v kůře a pikantní šťavnatou dužinou.

Ještě na začátku můžete cítit trochu zelené pomelové kůry, ale hlavní tělo spočívá v suché, nazelenalé vůni nesladkého květu. Zřetelný nasládlý tón bílé gumy – mazací pryže – udusí jakýkoliv pokus o extrémismus. Přestože guma sama o sobě je trochu znervózňující, celkové vyznění je harmonie a ticho.

Mně se hodně líbí: vidím v ní ušlechtilou formu moderního syntetického parfému, ve kterém ale molekulární složky nejsou prvoplánově předložené strávníkovi, jako třeba v Molekulách. Jen se vůně prostě nepodobá ničemu známému.

Mokrá vata

Závěr: Mokrá vata z vnitřku pomela, drží se u těla, výdrž průměrná. Originální, civilní, denní i pyžámková, čisťounká, bude se líbit dětem, lidem co nesnáší parfémy a vám ve dnech, kdy nechcete řešit, co na sebe. Jen nesmíte čekat svěženku.

Za těch 38€ za 30€ ve slevě, jak se nabízí teď, je to podle mne skvělý kauf, už kvůli splnění občanské povinnosti mít na poličce jeden oslnivý budíček olepený křišťály.

Opáčko: Kde to koupit a promo kódíček

Odkaz na Ananda Tchai na eshopu značky ZDE

Odkaz na Pomelos 30 ml ZDE, pokud chcete větší balení, překlikněte si nahoře vedle obrázku.

Připomínám kód a podmínky: k nákupu dostanete skvělý kabelkový desinfekční gel s vůní vlajkové lodi Micallefů – ANANDA.

 

Takže kód: FRANGIPANI_CZ

  • zadejte v košíku a získáte 60ml kabelkovou desinfekci s parfumérskou vůní ANANDA – M.Micallef
  • Pozor! Poštovné je zdarma!
  • Platí ode dneška do 31.10. 2020 včetně na všechny nákupy nad 30€.

 

Další recenze najdete…

A ještě jsem zjistila jednu věc: my jsme Micallefu fandili už v minulosti. Takže pokud si chcete přečíst nějaké naše starší recenze, klikněte sem na přehled MICALLEF.

 

Zdroj fotek: www.micallef.com

Neplacená spolupráce se značkou M.Micallef.

 

Romana

Romana Granátová, niche perfume enthusiast, journalist, writer

You may also like...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..