• A LAB ON FIRE: L'Anonyme ou OP-1475-A (ledové ostří)

A Lab on fire je garážová firma, jejíž šéf Carlos Kusubayashi dělá to samé, co Frederic Malle, dokonce se stejnými parfuméry, ale výsledek je tak asi z druhého konce planety. V roce 2011 požádal Carlos o spolupráci nadaného Jacka Polge a jako první se objevila v e-shopu L´Anonyme ou OP-1475-A. Název je enigma a enigma je toto:

*

*

Pak následovaly kreace nejnadanějších parfumérů planety: Dominique Ropion s What We Do In Paris Is Secret (pro F. Malla vytvořil pět vůní včetně slavných Carnal Flower a Portrait of a LAdy), Carlos Benaim a Liquidnight (Carlos žádného Malla nedělal, ale třeba má na triku Red Door pro Elisabeth Arden), vůni Sweet Dreams 2003 připravil Thierry Wasser (ten taky žádného Malla nedělal, ale možná ho znáte) a letos to už je Sophia Grojsman s Rose Rebelle Respawn (pro F. Malle udělala Outrageous!) a ještě bude jdna od nové star Bruno Jovanovic (pro F. Malle udělal letošní Dries van Noten).

L’Anonyme

11,15 WAAAAU! (Sorrry, neznám český termit pro výraz obdivu s vykulenýma očima, jako měla Brenda, když jí Kelly oznámila své nečekané těhotenství s jejím bráchou). Ostrý, svěží bergamot s vodkou, jako šmik ledovým ostřím pod nosem. Co může tak šíleně řezat čichové buňky? Zmrzlý bergamot? Ojíněný rajčatový list? Přesně takovou barvu, jako má igelitový obal voňavek, má bezprostřední začátek této vůně: matně lesklou chladivou a sterilní ledově platinovou. Úchvatné! Ale…než jsem dopsala tři řádky, začímají probleskovat sladké plamínky konvalinky nebo lilie.a lab on fire romana granatova

11,18 Konvalinky pochodem vchod! Nejsou to asi konvalinky, taky ve složení žádné kytky uvedené nejsou (což ale zase tak moc neznamená, složení v roce2013 je jen seznam frekventovaných slov pro vyhledávače); zářivě sladká neurčitelná složka se prolíná skrz ledově kyselou svěžest, úplně poráží hořkost bergamotu a ve výsledku jde o jásavě sladkokyselou vůni, ne nepodobnou Escadě Lily Chic (ano, Escada, ale z předpotopní doby, kdy Escada dělala parfémy a zakázky na módu i vůně zadávala profesionálům jako Francis Kurkdjian). Je možné, aby tak čarovala sladká ambra? Ta je přece většinou nenápadná, jako vychovatelka mladé konvalinky v pozadí.

11,22 Další kouzlo! Zase bergamot, výkřik konvalinek odeznívá.

 11,45  Po několika kotrmelcích rvačky mezi sladkostí a kyselostí, kdy se obě polohy přetahovaly o žezlo a každou chvíli měla navrch jedna z nich (velmi, velmi působivé) se ohromně prostorová sillage ustaluje na příjemném, jemně řezavém bergamotu, krásně sladěném s jemně sladkým pozadím a konečně se ukazuje pravá ambra, suše sladká, s lehounkým nádechem lidské kůže.

13.00 (ano! Po čtyřech hodinách!) Výrazný, křiklavý bergamot, lehce oslazený, zajímavý a lahodný. A ještě nekončíme…

 a lab on fire romana granatova

Tak jo. Nerada píšu, že nějaká vůně je nej…, protože mně se většinou zdá nej ta poslední zkoušená. Tak ale…jednaz NEJ svěženek, co jsem kdy zkoušela. Ohromný dojem na mne udělala v této kategorii Jardin du Poete/Eau D`Italie, především tím, že vydrží nezlomně dlouho svěží. Kandidátů na svěženku roku bylo víc, přesto mne žádná nikdy nepřesvědčila, že by byla lepší, než DKNY Woman (asi řada z vás teď vykulila oči)  nebo výše zmíněná Escada. Ješte tady mám na papírku poznámku o dvou vůních, která nese tenhle nádherný bergamotový tón: Marks&Spencer In Bloom: Lime Blossom & Bergamot (kdybych někdy napsala článek o doporučení laciných pokladů, tak tahle bude na 1. místě, 100ml za 330,-, poměr cena/služba jako u Dacie Duster); M&S je lineární a jednoduchá, ale bergamotuje ohromně. Druhá poznámka se týká Abaci/Abaci , která se Anonymovi vlastně dost podobá, ale je výrazně mužnější a  postrádá sladkou dimenzi. Takže až spotřebuju všech svých devět nasylených DKNY, tak si Anonyma koupím. Pokud do té doby nepotkám zase nějakou neodolatelnou pecku…což je dost pravděpodobné.

 * tato enigma je moje zadání obchodního reportu našemu analytikovi. Neprolomil!

podpis_ROM

You may also like...

4 Responses

  1. dzona napsal:

    Svěženky mě děsí. Ale maličko přivonět bych chtěla.
    Bergamot jako struhadlo je taky v Sundě od Odinu, ovšem to je Orient, žádná svěženka. Ale zrovna ten hrubý bergamot se mi tam líbí nejvíc. Přinesu ho očuchat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..