• BERLÍN: kompletní parfémový shopping guide

Hodně z vás se chystá na Vánoční trhy do Německa, tak vás parfémově podpořím. Dnes průvodce Berlínem a pozítří Drážďany.

Berlín je město parfémům zaslíbené. Najdete tady veškeré luxusní zboží, od Chanel Les Exclusifs volně k vyzkoušení na pultě v KaDeWe, přes privátní linie v luxusních značkových buticích po přeplněné mainstream parfumerie v luxusních nákupních centrech (zaměřte se na laciné německé značky), kde najdete koutky významných nichovek. Zajímavější je ale undergroud: malé butiky s výběrem nedostupných art značek, nových a malých nichovek a brandshopy německých značek.

Odložte rodinku v centru a výjimečně se věnujte kultuře těla, ne duše.

Německá parfumerie posledních pět let zažívá raketový vzestup; jakoby úspěch Gezy Schoena probudil v Němcích skryté geny. Začali vytahovat ze sklepů rodinné stříbro po babičce, oprašovat receptury a modernizovat flakony. Ale taky ohromně kreativní atmosféra Berlína poňouká lidi k tvorbě nových vůní, a to na všech úrovních: od garážových firem, kde si více či méně talentované holky míchají vůně z nejlevnějšího materiálu do aromalamp; přes týmy profíků, kteří vám pomůžou vytvořit váš vlastní parfém na míru; se skutečně niche skupinkami, třeba rodinu, pěstující na vlastních pozemcích v Německu šafrán a z ručně sbíraných tyčinek vyrábějící jediný bizarní ultra-drahý soliflor; po skutečné umělce s důkladným vzděláním, vytvářející sofistikované kreace z nejlepších surovin. Německo je zábava a kreativita.

Butiků a značek je v Berlíně viel viel viel, vždycky tady najdete něco nového, nikdy nejde stihnout všechno a stejně, jako je trh dynamický na startu, má i rychlé koncovky. Co nestihnete DNES, příště už tady být nemusí. Vyvolává to ve mně lehkou frustraci, podobný pocit, jako ze sedmdesáti trvale nepřečtených mailů, kdy jeden vyřídíte…a na druhém konci hned další dva přiskočí. Co nestihnete dnes, můžete prošvihnout navždy. Německo je zábava a kreativita a nakupování v Berlíně je extra zábavné a fatální.

Nekonečné nákupy na Kurfürstendamm

Nekonečné nákupy na Kurfürstendamm

Protože se nedá všechno stihnout za jediný den, doporučuju se rozhodnout mezi nákupy na Friedrichstrasse nebo Kurfürstendammu – na obou dvou místech si přijdete na své. Friedrichstrasse je spíš o obchodních domech a trochu levnějších značkách; Kurfürstendamm je několik kilometrů dlouhý chrám konzumu se stovkami obchodů, najdete tady všechny značkové butiky a Louis Vuitton je tady dokonce dvakrát. A hned na začátku, vedle KaDeWe, je zcela zásadní LEGO-chrám, Žabou nazývaný “hlavní Legářství”, kde se dá odložit část rodiny na dlouhou dobu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 Seznam je aktuální k listopadu 2014 a co vznikne nebo zanikne, než tam pojedete, za to nenesu odpovědnost. Je jich dlouhý seznam a tak místa, která byste neměli vynechat, jsem vám označila razítkem kvality Frangipani.


Značkové butiky

 • Chanel – ekluzívní vůně a čisté parfémy

Chanel má v Berlíně samozřejmě butik, ale pokud toužíte jen po vůních a kosmetice, ne po kabelkách nebo něčem do šatníku, doporučuju KaDeWe. Tam najdete všechno volně k vyzkoušení na pultech (nevím, jestli je ještě někde jinde v Evropě takové místo) a navíc je tam toho mnohem víc… (ty kabelky vlastně taky, i když ne tak elegantně, nakonec).

 • Kurfürstendamm 188
 • Tauentzienstr. 21-24 (KaDeWe)

 

 • Dior exkluzivky

Butik Dior je v Berlíně pouze v KaDeWe, kde je taky kosmetický koutek (jako u Chanelu – vše volně k vyzkoušení); exkluzivky dál najdete v Galerie Lafayette a vybraných Douglasech

 • Tauentzienstr. 21-24 (KaDeWe)

 

 • Hermés Hermessence

Exkluzívní řadu najdete i v KaDeWe, ale narozdíl od Dioru a Chanelu se mi dvakrát stalo, že neměli v KaDeWe nejnovější vůně a flakony na č. p.  Takže pokud zde nepochodíte, zajděte rovnou do butiku.

 • Kurfürstendamm 58
 • Tauentzienstr. 21-24 (KaDeWe)

 

 • Frau Tonis – vůně Berlína

Butik, který od roku 2009 nabízí “vůně Berlína”. Momentálně mají v nabídce přes 30 vůní, rozhodně doporučuji “No. 10 Unter den Linden”, která má reálnou vůní lipového květu přinášet dojem ze stejnojmenné ulice a fialkový soliflor No. 37 Veilchen, věnovanou Marlene Dietrich. Ale pokud si nechcete užít atmosféru butiku, kvůli vůním sem chodit nemusíte – jejich nabídku najdete v KaDeWe.

 • Zimmerstraße 13

 

 • Comme des Garcons – vůně, peněženky, kolekce Play

“Pocket store” na dohled od Berlínské věže, v krásné čtvrti plné galerií, extravagantních módních butiků a niche parfumerií (poblíž najdete např. Breathe a The Different Scent). V sortimentu vůně, peněženky a kolekce oblečení PLAY (to je ta s těmi okatými srdíčky). Pokud půjdete do Breathe, který velmi doporučuji (níže), tak sem zajděte; jinak kvůli vůním sem nemusíte, najdete je v mnoha buticíh a samozřejmě v KaDeWe. ght.

 • Linienstrasse 115

 

 • Ortigia Sicilia – kompletní sortiment soliflorů a toilletries

Krásný butik, který stojí za krátkou návštěvu, pokud půjdete okolo při vašich nákupech na Kurfürstendamm a budete potřebovat oddech. Kompletní sortiment všech toilletries (mýdla, sprcháče, svíčky, olejíčky…) v krásném aranžmá. Vůní je ale jen 8 a jestli si je chcete jen zkusit, račte do KaDeWe a zde se nezdržujte.

 • Kurfürstendamm 51

 

recommendation_frangipani

 

 

 • MyParfum

Parfémy na míru, samostatný článek najdete TADY. Butik je kousíček od Galeries Lafayette a Quartier 206, pokud nic nekoupíte jinde, zajděte sem pro pár fialek nebo kousek toho irisu. Dobře se tady parkuje, butik je tichý a klidný a odpočinkový.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 


Multibrand butiky

 • QUARTIER 206 Department Store – módní niche značky

Tady máte nahromadě zásadní niche značky, dvě specialitky Roja Dove a Wiener Blut a taky hromady kabelek a hedvábných šatiček od 400€ nahoru a lodiček, co nosí Victoria B. (divné, že Victoria nedělá do vůní…zatím?). Skvělý sortiment, ale pro mne ne moc příjemný obchod plný ne-latinkou píšících turistů s náručema plnýma tašek deroucíma se napříč davy.

Značky: Agraria, A Lab on Fire, Acqua di Parma, Ann Gerard, Annick Goutal, April Aromatics, Blood Concept, By Kilian, Byredo, Chantecaille, Comme des Garcons, Creed, Czech&Speak, Carner, Cire Trudon, D.L. & Co, Diptyque, Divine, Eau d’Italie, Egofacto, Escentric Molecules, Frederic Malle, Floris, Fornasetti, Honore des Pres, House of Sillage, Hierbas di Ibiza, Histoires de Parfums, Huitieme Art, Humiecki&Graef, Heeley (just few fragrances), Ineke, John Derian, Jacques Zolty, Jovoy, Juliette has a Gun, Jardin de France, Keiko Mecheri, Kinski, Knize, Korres, Laduree, L’Artisan, Ligne St Barth, Lorenzo Villoresi, Maison Martin Margiela, Maison Francis Kurkdjian, Maria Candida Gentile, Mark Buxton, Miller et Bertaux, Neom, Penhaligon’s, Parfums DelRae, Roja Dove, Robert Piguet, Santa Maria Novella, Sentifique, Solange Azagury, Sospiro, The Beautiful Mind, The Laundress, Torre of Tuscany, Terry de Gunzburg, Tiziana Terenzi, Ulrich Lang, wiener blut, Xerjoff.

 • Friedrichstraße 71
 •  Galeries Lafayette – renomované niche značky

Co jste nestihli výše, můžete dorazit tady. Výběr značek je zamřený spíše na ty už etablované a francouzské. Stojí hned vedle Quartier 206, jejich návštěva se dá spojit; nicméně charakter nakupujících je stejný a rozhodně si neužijete poklid nákupu. Pokud vám nevadí nákupní nervy vydrážděné na nejvyšší rychlostní stupeň, alou do reje!

Značky: Acqua di Parma, Acqua di Stresa, Agonist, Amouage, Armani Prive, Andrea Maack, Annick Goutal, Azagury, Bond No 9, Boadicea The Victorious, BLOOD Concept, Byredo, By Kilian, Caron, Comme des Garcons, Costume National, Couto, Creed, Czech & Speake, Diptyque, Etro, Eight & Bob, Esteban, Floris, Fragonard, Geoffrey Beene, Guerlain (včetně exkluzivek), Houbigant, J.F. Schwarzlose Berlin, Jean Patou, Juliette has a Gun, Kiehl’s, L’Artisan, Laura Mercier, Les parfums de Rosine, Maison Martin Margiela, Mathilde M, Maitre Parfumeur et Gantier, Miller Harris, Molton Brown, Oliver & Co, Parfumes DelRae, Penhaligons, Perris Monte Carlo, Ramon Monegal, Six Scents, Serge Lutens, SoOud, The 7 Virtues.

 • Friedrichstr. 76-78 (vedle Quartier 206)

Kolos Galleries Lafayette v Berlíně

 

recommendation_frangipani

 

 • KaDeWe

Jestli v Berlíně nikam, tak sem musíte! Přes podivnou adresu stojí KaDeWe na samém začátku nákupní třídy Kurfürstendamm (vedle hlavního Legářství). Jak je fajn nákup v KaDeWe, si přečtěte TADY; mimo exkluzívních vůní prémiových značek volně k vyzkoušení tady najdete dva niche butiky, jejichž nabídka sice není kompletní (např. z vůní Frau Tonis měli je 5), ale sortiment značek je dechberoucí – a to včetně těch nových, skvělých německých. Hromady exkluzivních kosmetických značek, asi nenajdete chybějící nehtovou značku. Jediný obchod mimo Parmu, kde se dá koupit fialka od Borsari. Vyplatí se vzít si u vchodu brožurku s beaty tipy – najdete v ní výšet akčních nabídek a někdy i slevové kupony. Příjemné nakupování (A technická: velmi slušné záchody&zadarmo.)

Orientační výčet značek (není rozhodně kompletní): Arquiste, April Aromatics, Atelier Cologne, Acqua di Parma, Acqua di Genova, Annick Goutal, Acca Kappa, Amouage, Absolument Absinthe, Acqua di Selva, Armani Prive, Bond No.9, Borsari, Byredo, Caron, Chanel Les Exclusifs, Clive Christian, Comme des Garcons, Comptoir Sud Pacifique, Couto, Creed, Czech&Speak, Crabtree & Evelyn, d’Orsay, Dior Privee, Durance en Provence, Diptyque, Etro, E.Coudray, Evody, Eutopie, Escentric Molecules, Frapin, Frau Tonis, Floris, Geoffrey Beene, Grossmith London, Guerlain exclusives, Hayari, Hermessence, Hugh Parsons, Il Profumo, Isabey, Jardins d’Ecrivains, J.F. Schwarzlose Berlin, Jean Charles Brosseau, Juliette has a Gun, Jo Malone, Jacomo, Jean Patou, Korres, Kiehl`s, Knize, Linari, L’Artisan, Ligne St. Barth, Les Parfums de Rosine, Lorenzo Villoresi, Memo, Molton Brown, Maison Martin Margiela, Miller Harris, Niki de St Phalle, Olfactive Studio, Paolo Gigli, Parfums Micallef, Parfum de Marly, Penhaligon´s, Parfums MDCI, Rance, Robert Piguet, Serge Lutens, The Different Company, Terry de Gunzburg, Tom Ford Private Blend, Ulrich Lang.

 • Tauentzienstr. 21-24

Butik Chanel v KaDeWe

 

 • Salon Heinz Schlicht (PARFUMSALON BERLIN)

Kosmetický salon, který se nově věnuje niche parfumerii. Nevídaně bohatý výběr italských značek. Trochu z ruky, stojí poblíž Kurfuerstendammu a historické části Berlína Tiergarten/ZOO (Reichstag, park s památníky, Braniborská brána, Židovský památník).

Značky: Aedes de Venustas, Amouage, Ann Gérard Parfum, Annick Goutal, Arquiste,,· Atelier Cologne, Blood Concept, Boellis Panama 1924
Bottega Profumiera, C. O. Bigelow, Caron, Egofacto, Eight & Bob, Emeshel, Farmacia SS. Annunziata dal 1561, Floris, Frapin, Friendly Fur, Histoires d’Eaux, Hubert Maes Créations, Hugh Parsons, Il Profumo, Jul et Mad Paris, Koh, Korres, L’Artisan Parfumeur, La Collina Toscana, Laurent Mazzone LM Parfums, Le Galion, Le Prince Jardinier, Les Inédits, Liqides Imaginaires, M2, Maison des Rêves, Maître Parfumeur et Gantier, Marvis, Masakï Matsushïma, Mazzolari, MDCI Paris, Memo, Mendittorosa odori d’anima, Nobile 1942, nu_be, Odin New York, Olfactive Studio, Ormonde Jayne, Parfum d’Empire, Parfums 06130 Zéro Six Cent-Trente, Parks, Penhaligon’s, Philip Kingsley, Profumi del Forte, Profumi di Pantelleria, Robert Piguet, Sentifique, Stilly, The Different Company, Tiziana Terenzi, Ys.Uzac, Zarkoperfume

 • Uhlandstrasse 173-174

 

recommendation_frangipani

 

 • Belle Rebelle – možnost nákupu vzorků niche

Maličký elegantní butik s pěkným výběrem značek, asi jen tady najdete Atelier PMP , Saskia Diez a Ulrich Lang. Důvod, proč sem zajít, je ale jiný než sortiment: na počkání vám udělají sadu 4 vzorků ze skoro všech značek, které nabízejí – king size stříkací ampule á 4ml za 16€. Což je super, protože k některým z nich se nedá vůbec dostat. Druhý důvod je, že butik stojí ve staré buržoazní čtvrti, kde každý dům má průčelí jako zámek a třetí důvod je, že jsou rozhodně baby-friendly.

Výběr ze značek (aktuální – mnohem širší – najdete na jejich stránkách): Agonist, Byredo, Brecourt. Carthusia, Carner, Eight & Bob, Fornasetti, Humiecki & Graf, Heeley, J.F. SCHWARZLOSE, Jovoy, Keiko Mecheri, Laura Mercier, Linari, Mona di Orio, Maria Lux, Nasomatto, Profumum Roma, Ulrich Lang

 • Bleibtreustraße 42

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 • The Different Scent – bohatý základní niche sortiment

Další z chrámů niche vůní v centru. Pokud začínáte a nehledáte žádné specialitky a extrémy, tady získáte slušný přehled.

Značky: Acca Kappa, Acqua di Biella, Acqua di Genova, Aedes, Andre Putman, Annick Goutal, Askett&English, biehl. Parfumkunstwerke, Boellis, Bois 1920, Borsari 1870, Bronnley, Caron, Carthusia, Castle Forbes, Claus Porto, Clean, Cote Bastide, Courvoisier, Couto, Crown Perfumery, Czech & Speake, D. R. Harris, Detaille, Domenico Caraceni, Eau d’Italie, Ego Facto, Etat Libre d’Orange, Floris, Frapin, Geo F. Trumper, Gianni Campagna, Grossmith London, Hierbas de Ibiza, Histoires de Parfums, Houbigant, Hubert Maes, Hugh Parsons, i Profumi di Firenze, Il Profumo, Ineke, Isabey, Isotta Frascini, Jardins d’Ecrivains, J. F. Schwarzlose Berlin, Jul et Mad, Keiko Mecheri, Knize, LM Parfums, Le Prince Jardinier, Linari, Lorenzo Villoresi, Lostmarc’h, Lubin, La Maison de la Vanille, Magnetic Scent, Mark Buxton, Marc Birley, Mazzolari, Memo, Miller Harris, Nasomatto, Nez a Nez, Nobile 1942, Odin, Odori, Olfactive Studio, Parfums DelRae, Parfum d’Empire, Parfum d’Interdits, Parfums 06130, Parfums d’Orsay, Penhaligon’s, Piazzetta di Portofino, Profumi del Forte, Profumo di Pantelleria, Rance, Robert Piguet, Royall Lime Bermuda, Ranja, Sospiro, Taylor of Old Blond Street, The Art of Shaving, The Different Company, Truefitt & Hill, Torre of Tuscany, Undergreen, Ulrich Lang, Washington Tremlett, Woods of Windsor, Xerjoff, XPEC, Ys Uzac

 • Krausnickstraße 12 (Berlin-Mitte)

 

 • Will be a brand

Firma, nebo spíš hnutí, které se specializuje na nové, hlavně německé značky. V podstatě jen díky nim a jejich aktivitám se dostaly značky jako April Aromatics, Mark Buxton, Kinski, Schwarlosse…do distribuce maloobchodní sítě. V butiku jsem zatím nebyla, nemůžu doporučit, ale moje příští cesta povede rozhodně sem.

Výběr ze sortimentu: Escentric Molecules, Mark Buxton Perfumes, Nasengold, biehl. parfumkunstwerke, April Aromatics, Kinski Fragrance, The Beautiful Mind Series, Paper Passion und Wode by Boudicca, Schwarzlosse

 • Borsigstraße 8

 

recommendation_frangipani

 

 • Breathe

Malý butik, který vedou dva úžasně komunikativní kluci, kteří kolem vás budou skákat a vytáhnou věci, kterých byste si na recálech nevšimli. Jen tady jsem našla S-perfume Sophie Grojsmann. Za povšimnutí stojí exkluzívní přírodní vlasová kosmetika RAHUA, která se vyrovná ayurvédě (takže kdo z vás je závislý na Eliah Sahilu, ale jede na měsíc na měsíc, tohle je skvalá alternativa). Za poznámku stojí taky skvělý výhled na berlínkou věž nad střechami empírové architektury německých měšťanských domů.

Výběr ze značek: Amanda Lepore, Anamor, April Aromatics, biehl.parfumkunstwerke, Escentric Molecules, Gendarme, Humiecki & Graef, kiki smith, KINSKI fragrance, Laboratorio Olfattivo, Liaison de Parfum, Mark Buxton, nu_be Parfums, Nasengold, Ormonde Jayne, Paper Passion, Six

 • Rosa-Luxemburg-Straße 28
Z butiku Breathe se dojděte podívat na Lidové divadlo Volksbühne a legendární kino Babylon na Rosa-Luxemburg-Platz.

Z butiku Breathe se dojděte podívat na Lidové divadlo Volksbühne a legendární kino Babylon na Rosa-Luxemburg-Platz.

 

 

 • Delfi – základní výběr niche

Když půjdete kolem…butik s obsluhou, testery částečně na pultě, jinak vůně za pultem.

Značky: Acqua di Parma, Annick Goutal, Amouage, By Kilian, Bond Nr 9, Clive Christian, Caron, Creed, Etro, E.Coudray, Frapin, Floris, Hugh Parsons, Houbigant, Juliette has a Gun, Ligne St. Barth, Lorenzo Villoresi, Maison Francis Kurkdjian, Montale, Penhaligon’s, Parfums Micallef, Sospiro, Serge Lutens, Xerjoff

 • Kurfürstendamm 46

 

 

recommendation_frangipani

 

 • Douglas – mainstreamové novinky, exkluzívnější vůně

Ať tady nemáme jen niche: luxusní Douglas uprostřed Kurfürstendammu nabízí široký výběr mainstreamu a kosmetiky včetně novinek a limitovaných edicí. Jestli sháníte novou Estée Lauder, letošní limitku Marca Jacobse, nějakou běžnější exkluzivku Guerlain nebo vánoční sadu laků OPI, tak tady na ně stoprocentně kápnete.

Značky: Acqua di Parma, Bond No 9, Creed, Clive Christian, Etro, Geoffrey Beene, Guerlain (včetně pultu exkluzivek), Molton Brown

 • Kurfürstendamm 33

 

Exkluzivky Armani v Douglasu na Kurfürstendamm

Exkluzivky Armani v Douglasu na Kurfürstendamm


 

Niche butiky s omezeným sortimentem a výrobci vůní na míru

 

 • Rosewater’s

Značky: Crabtree&Evelyn, Esteban, I Coloniali, La Compagnie de Provence, L’Erbolario.
Knesebeckstraße 5

 

 •  Niche

Značky: ANN GERARD PARFUMS, Eight&Bob, Histoires d’Eaux, LES INÉDITS PARFUMS, Linari, L´ARTISAN PARFUMEUR, Mendittorosa, Six Scents
Rykestrasse 16

 

 • Beaute Ideale

Značky: Carner, Parfums Micallef, Ramon Molvizar, Washington Tremlett
Douglasstraße 9

 

 • Wheadon

Značky: Humiecki & Graef, Jovoy, Montale, Parfumerie Generale.
Steinstrasse 17 / roh Gormannstrasse

 

 • Marcell von Berlin

Značky: A Lab on Fire, Atelier Cologne, ARQUISTE, Eutopie, Etat Libre D’Orange, House of Sillage, Odin NY, Philly & Phill, Parfums de Marly

Schlüterstrasse 44

 

 • The English Scent

Značky: Anglia Perfumery, Bronnley, Czech&Speake, D.R. Harris, Floris**, Geo F. Trumper, Penhaligon’s, Taylor of Old Bond Street, Woods of Windsor, Yardley.
Goethestraße 15

 

 • 1000 & 1 SEIFE – exkluzívně vůně Erik Kormann

Značky: Acca Kappa, Cote Bastide, Durance, Esteban, I Coloniali, LesNez, Laurent Dumont, TokyoMilk
Rosenthaler Straße 36 (Hackersche Hoefe)

 

 • MDC Cosmetic

Značky: Aesop, Astier de Villatte, Biehl Parfumkunstwerke, Cire Trudon, Escentric Molecules, Heeley, Lubin, Le Galion, LM Parfums, Mark Buxton, MALIN+GOETZ, Pozzo di Borgo, Santa Maria Novella
Knaackstr. 26

 

 • Ole Berlin

Značky: April Aromatics, BIEHL. PARFUMKUNSTWERKE, ESCENTRIC MOLECULES, Mark Buxton, Nasengold, Saskia Dietz.
Tieckstrasse 10

 

 • ANDREAS MURKUDIS Bikini Berlin Garden

Značky: Astier de Villatte, Aedes, Aesop, Escentric Molecules, Kinski, Montale, Maison Martin Margiela, Paper Passion, The Beautiful Mind, Saskia Diez
Potsdammer strasse 81E

 

 • Fine & Dandy

Značka: Malin+Goetz
Lychener Strasse 43 (Prenzlauer Berg)

 

 • Berlin Lounge

Značka: Lubin
Giesebrechtstrasse 18

 

 • Manufactum im Opernturm

Značky: Santa Maria Novella, Alvarez Gomez, Acqua di Genova, Bronnley, Carthusia, Caldey, D.R.Harris, Detaille, Farina, Geo F. Trumper, Knize, Penhaligon’s, Rance, Truefitt & Hill
Hardenberg strasse 4-5

 • SILO STORE

Značka: Oliver&Co.
Senefelderstrasse 33

 

 • Bella Donna

Značky: Florascent, Farfalla, L’erbolario, Primavera
Bergmannstrasse 101

 

 • Michael Mientus

Značky: BLOOD Concept, Bond No 9, Etro, Tocca
Wilmersdorfer Straße 73

 

 • NATURKOSMETIK LOTTE

Značky: Bronnley, Crabtree & Evelyn, Florascent, L’Occitane, Marius Fabre, Melvita, Primavera.
Prenzlauer allee 40

 

 • WITTY KNITTERS Kramberg

Značka: Honore de Prés
Kurfürstendamm 175-176

 

 • Frosch & Koenigin

Značka: The Laundress
Rochstrasse 16

 

 • Voo Berlin

Značky: Astier de Villatte, Henrik Vibskov
Oranienstrasse 34

 

 • Jacks Beauty Department

Značky: Cowshed, Korres, Lollia, TokyoMilk, Zarko Perfumes
Sredzkistrasse 54

 

 • Mekkanische Rose

Parfémy na míru
Leibnizstrasse 47 (Charlottenburg)

 

 • Parfum nach Gewicht (Harry Lehmann)

Parfémy na míru
Kantstrasse 106

 

 • Parfumatelier

Parfémy na míru z ingrediencí GALIMARD
Bahnhofstrasse 61

 

Happy shopping!

podpis_ROM

 

V článku byl použitý zdroj: http://your-perfume-guide.blogspot.de/2011/09/berlin-germany.html

You may also like...

6 Responses

 1. podobka napsal:

  Tak som to zkoukla… Vzhadom na to, ze budem teraz v berline realne 2 dni, vyzera to na KaDeWe, bo beriem ohlad aj na draheho.. Aj tak si myslim, ze aspon 3 krat pojde na fajciarku.. 🙂

 2. eM napsal:

  Uffff, díky díky díky!!!! Berlín je moje druhá srdeční záležitost, kupodivu Prágl furt vede….a naposledy jsem tam nešopovala vůbec jen kultůra a focení a ZOO s rodinou samo také pomník holocaustu, slavná zeď a spolem…..a tak bych strááášně ráda příští rok jela a vyzkoušela ten šopíííínk…A hlavně chci sakra do toho Kadewe na tu eksklusivku a tak :-))) Tisknu si celej článek a vkládám do Berlínskýho průvodce, průvodce já totiž moc ráda.

 3. eM napsal:

  Uffff, díky díky díky!!!! Berlín je moje druhá srdeční záležitost, kupodivu Prágl furt vede….a naposledy jsem tam nešopovala vůbec jen kultůra a focení a ZOO s rodinou samo také pomník holocaustu, slavná zeď a spolem…..a tak bych strááášně ráda příští rok jela a vyzkoušela ten šopíííínk…A hlavně chci sakra do toho Kadewe na tu eksklusivku :-))) Tisknu si celej článek a vkládám do Berlínskýho průvodce, průvodce já totiž moc ráda.

 4. Katka napsal:

  Berlín mi je sympatický (volím raději vlažnější tón, neboť jsem tam byla jen jednou..) a jak jsem procházela článek, tak je to vskutku město zaslíbené! Já si víkend užila v Budapešti, tak posílám tip na malou parfumerii v centru (asi znáte, ale kdyby ne..) – http://www.leparfum.hu/en – milá obsluha, žádný tlak a vzorky na požádání, plus jako dárek k narozeninám jsem dostala 10ml AG Vent de Folie – jen tak, byla jsem tam prvně, nic jsem nekoupila a muž se zmínil, že mám narozky!! No, měla jsem to i s Ježíškem, protože to jsem fakt nečekala!!! Mimichodem ten podvečer a večer jsem strávila v přítomnosti Copal Azur – pro mě to byla společnost příjemná a ještě v noci jsem se koukla na vaše stránky (euforka, no) a četla jsem o ní příspěvek, což mě fakt pobavilo. Složení jsem neznala, na mě na začátku vykoukly nějaké citrusové tóny (nejsem si jistá, paměť klame..) a samozřejmě kadidlo (což jsem nevěděla, že to je kadidlo) a bylo to mňam…, a pak mi ta hřejivá vanilková mikina na konci rozhodila sandál, protože jsem si říkala, že já toto snad vyrobím z každé vůně a bylo mí líto, že to všechno předtím je pryč… (ale tak.. dá se stříknout si znovu). Ze srdce zdravím, K.

  • Díky moc za tip na tu Budapešť, dřív jsme tam pořád jezdili se koupat a najednou jsme na ni zapomněli. Mám ji hrozně ráda, hned na jaro to naplánuju! Samozřejmě včetně parfumerek. Já tam mám zase vyhlídnutou kabelku od maďarské značky Béta, jen si pro ni dojet…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..