• Česko-slovenský mejdan na Frangipani

Včera jsme byli na Letné podívat se na Paměť národa. Běžte, určitě, najděte si čas, je to silné. Vyhlídka u metronomu je prořezaná, konečně uvidíte Pražské mosty jako ze starých pohlednic. Jímavé.

Jestli nemáte možnost zajet si do Prahy, koukněte se určitě na profil akce na Instagramu: https://www.instagram.com/pamet_naroda/

Vybírala jsem nějaký český parfém, který bych vyfotila na IG, jenže mám jen tři: jeden se nedá nosit v kabelce, druhý má arabský název a třetí se mi zdál málo slavnostní. Takže to prostě zase vyhrála slovenská 1907. Ne, že by byl málo důstojný; ale prostě k těm osudům tam se to nakonec nehodilo. Za Stalinem je rozbourané pografitované ohrazení a kluci tam jezdili na skateboardech. Takoví bezstarostní lumpové a to se mi líbilo. To se mi zdálo přesné, tak to má být.

Pamatuju si ještě dobře, jak nás nutili Rusům blahopřát k VŘSR, ke dni založení JZD, k vítězství ve válce…nevím, jestli je to tím, ale nemám ten osobní patos spojený s veřejnými výročími ráda. Ale tohle je fakt výjimečné, jak říkal včera Žaba na Letné: “Maminko, kup mi prosím to tričko, další příležitost bude zase až za sto let!” Tak nám všem přeju, Čechům i Slovákům, ať se nic moc nemění na statu quo. Ať do vašich osudů už vstupuje jenom evoluce nebo Boží přízeň, podle vašeho očekávání.

No a teď jsem se dostala do tak patetické nálady, že nevím, jak uvést ten dárek, který jsme na dnešek pro vás připravili, aby to nevyznělo, že se snažíme pohnout dějinami a přikládáme si význam politických vězňů. No tak dám ještě jedno video na uklidnění, něco si namíchám na oslavu a pak to napíšu.

  • Připili jste si? Tak.

Od zítra se náš tým rozšíří o další členy. Teď budem opravdu česko-slovenská posádka. Samozřejmě přínosem nováčků není to, že píšou slovensky, ale opravdu otevřou nová témata: Miruša, ta slavná instagramová MSeminka s krásnými rty, kterou se nám podařilo ulovit, se zabývá testováním kosmetiky. U nás si bude odkládat svoje ne-mainstreamové recenze vč. fotek a videí. Autentických a přesvědčivých fotek na vlastním těle. Miruša se vám představí sama hned zítra.

A druhý je umělecký tandem Roztoč & Krůta, u nichž jsme museli trochu zkrotit jejich spišský temperament a zakázat jim sprostá slova. Kdyby jim to ulítlo, tak Češi se na ně prosím nezlobte, Slováci to nepoznají. R&K jsou pro mne zjevení: Roztoče jsem poznala, když mne učil anglicky a prosil mne, ať mu seženu Issey Miyake, že už se to nedělá. Postupně sleduju, jak začal dělat první krůčky do niche, strhnul Krůtu a teď se nacházejí přesně v tom stavu bláznivé euforie z každého nového oudu, jako já, když jsem začala psát tenhle blog. A o to se s námi podělí. Teda doufám. Já sama jsem úplně nepochopila, co je jejich umělecký záměr na Frangipani. První článek je už nachystaný, ale umělci někde ve všemíru loví fotku kočičí nahotinky, takže bude někdy……….někdy bude.

Edit: “Vedúca, vy si ohýbate realitu este viac nez Krůta! Hľadali sme spolu nahradu essenza di Zegna! Issay bol len taky ze na leto, zatial, kým mi nájdete nejakú kardamomovku!

Vizitky našich nováčků najdete na stránce O nás. Stále zůstává mottem našeho blogu “Dělejte to jen potud, dokud vám to dělá radost.” A tak nic neslibuju. Když to bude Mirušu a Roztočouce bavit, tak je tady budete vídat. Já doufám, že bude. Přeju, aby je to bavilo.

Teď teprve začne pravý mezinárodní mejdan!

Ještě vlastně možná malý dluh: připojím odpověď na častou otázku, co se stalo s Radovanem. Odpověď je: nic. Prostě mu teď dělá radost něco jiného, než psaní o voňavkách. Jsme pořád kamarádi, vidíváme se, a uvidíme, nechci napsat čekáme, jestli to Radovana zase chytne.

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..