• COMME des GARCONS: Wonderwood ("Chládek mi nevadí. Ten má všechno dřevěný.")

První ze slíbených rychlovek z krabičky miniatur CDG a beru to v pořadí, jak se mi líbily.
CDG
Nevím, jestli Cimrman zná, pokud žije, ale o tom nikdo nepochybuje, Wonderwood, nicméně takhle musí vonět pan Chládek. Vůbec se nedivím, že ho vdova Hausnerová chtěla. Směska těch nejlepších dřev, kterými syntetická parfumerie disponuje. Dávno vymýcený mléčný mysorský santál, velmi málo sladký; je v rovnováze s čerstvými cedrovými pilinami rozloženými na slunci a třeti významná složka je rozemnuté cypřišové jehličí. Konvenuje jim suchý černý pepř a všechny ostatní složky jsou nepodstatné.
cdg wonderwwod (2)
Celek je příjemná, teplá líně jásavá vůně, jako ospalá odpolední svačinka na palouku u lesa u čerstvě pokácených jehličnanů. Významnou složkou dřeva je lignin, tekutá látka spojující celulózová vlákna. to je to, co nám na dřevě voní: lignin se skládá z mnoha éterických látek s proměnlivou prchavostí – ve vůni dřeva můžete postřehnout skořici, hořké mandle, benzoe, med, mentol, pepř, suchý papír (ve skutečnosti je to opačně – papír, celulóza, voní po zbytcích ligninu, který se z ní důkladně vyplavuje – ne lignin po celulóze; ale vůni papíru známe všichni důvěrně, tak jsme si to obrátili)… všechno to jsou pro člověka příjemné a domácké vůně. Aroma pokáceného dřeva se v čase vyvíjí, záleží na poměru těch látek v ligninu určitého stromu, vlhkosti a teplotě okolí, rychlosti odpařování. A právě tak funguje Wonderwood: předloží vám rejstřík vůní, podobný přírodnímu efektu.
Siláž i výdrž je dobrá a pokud vás nezačne časem otravovat, že pomine říznost jehličí a vystoupí zpočátku skrytá sladkost santálu (já tuhle polohu nemám ráda), tak si dřevo užijete. Není to žádný výstřel originality, ale krásná profesionální práce a udělá vám radost. A dole si pusťte toho dřevěného Chládka, ať máte radost hned.
podpis_ROM
 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..