• DASA: Douce Chateau (pro mlsné jazýčky ze zámku)

Znám ty splněné sny v parfumerii: člověk o tom celý život  přemýšlí, v mozku si hrozně dlouho probírá detaily jednotlivých vůní, a jak nabírá zkušenosti, upravuje a piluje plošky jako na vzácném diamantu. Někomu se to nesplní, někdo má víc štěstí a udělá pro to víc práce, a ty výsledky jsou potom úžasné: promyšlené, propracované kolekce vůní, na kterých jejich tvůrcům hodně záleží. Nikam nespěchají, nervou se o první příčky v žebříčku každoročních novinek, ale hezky si je opečovávájí, povídají o nich s lidma, nechávají uzrát rozhodnutí zákazníka, protože vědí, že i jim samotným to dalo hodně práce a vzalo hodně času. Žádné vylepšené formulace, protě je to dobré tak, jak to vzniklo. Jak taky můžete vylepšit svůj názor na svět, že?

A tohle se přesně přihodilo Krásné Dáše ze Slovenska. Narodila se na Slovensku a nesla si sebou celý život myšlenku na to, že bude mít vlastní parfémovou kolekci. Prošla dlouhou cestu ze Slovenska do Itálie, hrozně moc pracovala, a předloni představila v Římě svoji vlastní značku DASA INTENSE PERFUME.

Ani už nevím, jak jsem se s Dášou seznámila, ale když mi přišla obálka se vzorky tak jsem zůstala hodně překvapeně zírat. Znám pár amatérských projektů, s různou mírou vkusu naplněné různorodé lahvičky, jejichž vzhled a obsah odpovídá bohatství majitelů, od levného skla z Aliexpressu po draze vypadající lahvičky olepené značkovým křišťálem. Znám i takové ty projekty typu “nakrmíme ruský trh”, kolekce archetypálních vůní s divným názvem v drahých flakonech, co se prodávají podle vzorce jetodrahé-jetoluxusní a zásadně nevzorkují (no nedivím se, ty recenze potom…). Dáša není ani jedno z toho: Dášiny vůně jsou opravdové, propracované a každá z nich nese nápad. Zabalené v jednoduchých elegantních flakonech s dřevěným vrškem. A já mám hned tři jedničky: Douce Chateau, ta mne chytla na první počuch jen z navoněné kartičky, protože se mi cestou rozbila – a už mám flašku! A po několik zkouškách mne chytla Mandarine Mousse, nadýchaný ovocný sorbet, a drsný Vert Musc. Zrecenzuju nabudúce. Plus bych vás chtěla upozornit na letošní novinku: Soft Whiskey, kterou sice zatím neznám, ale to téma…

  • Douce Chateau, noblesní obžerství

Představte si odpoledne ve Versailles, madame du Barry v bílých krajkách a atlasovém živůtku se vydá zlatým kočárem do zahrad Malého Trianonu. Ve stínu kaštanu se rozkošnicky uvelebila na trávě k malému pikniku. Petit piknik sestává z hromady griliášových trubiček s pařížskou šlehačkou, nadýchaných eklérek s mandlovým krémem, vanilkových rohlíčků, máslových karamelek a kořeněných perníčků. A protože poživačná a rozmařilá markýza ráda sladké, zapíje každé sousto hořkým, silným amarettem z křišťálové štamprličky a otře si ulepené prstíčky do krajkového kapesníčku. Obžerství vpravdě noblesní.

  • Nikdo nemá patent na guerlinade

A to je dobře. Už jsem to řekla tolikrát, že jsem mám obavu, abych tím Dášu neurazila. Ale nemůžu si pomoct: ta guerlainovská opuletní vanilka, kterou známe z guerlainovic klasiky, tak ta je tady taky. Možná proto se otáčí Douce Chateau výrazem hodně ke klasice, spíš než k moderním gurmánkám typu přepáleného cukru Angel. Což je hrozně dobře, že v dnešním světě se dá narazit na staré jistoty. Myslím si, že tohle může oslovit každého: zkušené milovníky připomínkou klasiky a nováčky pro ně neznámou novostí. Však všichni dobře víme, že móda se vrací v kruzích.

  • Nenasytné dopoledne, odpoledne i večer

Nejen odpoledne, celý den. Douce Chateau nabízí opulenci nejen složením, ale taky v projekci a longevity. Všechny tyhle gurmánky obvykle neprocházejí nějakým složitým vývojem, ale zato se vás budou držet jako Káča čerta. Prostě si užijete a všichni okolo vás taky. A rozhodně nezapomeňte na otázku “Čím voníš?” odpovídat “To je jedna z mála NAŠICH, česko-slovenských značek, jasně, že existují, a jsou prima”. Obdržíte body navíc, potvrzuji z vlastní zkušenosti.
Pokud máte o její vůně zájem, kontaktujte Dášu na jejím FB: DASA INTENSE PERFUME.

 

.
 
 
 
 
 
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..