DONNA KARAN: Iris (svěží křehký kosatec)

listopad 2011
Dostala se mi do pracek náhodou a hned jsem jí propadla. Navíc to lákavé složení: iris, vetiver, růže, magnolie, fialka, pepř! OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kombinace kosatce a vetiveru je výrazně zelená, suše nakyslá, potlačuje obvyklou irisovou mrkvovitost, špetka bílého pepře dodává říznost. Není to žádná něžná pudrovka, ale pěkně svěží zvedačka ze židle. Kosatec je zpracovaný podobně jako v infúzi od Prady, ostatní složky, které by vůni měly osladit, se na sraz nedostavují (růže, fialka, magnolie).
V podstatě mám dojem, jako kdyby v laborce do flakonu s Infusion d´Iris (Prada) vymačkali citron. Přitom žádné citrusy ve složení nejsou! A taky chybí ta typická pradovská prachovitost.
Kyselost se postupně vytrácí a zůstává pěkný, čistý kosatec. V téhle fázi jsou cítit i jemné fialky, takové ty zapudrované, co se s kosatcem mají rády. A v pozadí je pořád cítit čerstvý zelený lístek. Subtilní a křehká vůně pro vílu, co žije z rosy.iris romana granatova
Svěženky miluju a tohle je svěženka s charakterem, takže na poličku by se vešla. Jenže Donna Karan z neznámého důvodu tyhle krásné vůně exkluzívních řad prodává jen v USA (celá kolekce Essencí, Chaoss, DK i Cashmere zůstávájí Evropě odepřeny).
podpis_ROM

You may also like...

3 Responses

  1. derad2 napsal:

    Je to ludra. Ta Karanová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..