• DRÁŽĎANY: parfémový shopping guide

Edit: tento průvodce je zastaralý (2013), aktuální prodejny najdete v TOMTO ČLÁNKU.

Drážďany jsou cílem mnoha vánočních výletů a tak nezaškodí mít tady po Berlíně a i Dresdenského parfémového niche-průvodce.

dresden_parfumerie (5)

 • Douglas – 3 ráje mainstreamu s dotykem niche a nedostupných drogerkovek

Základní adresou, vlastně třemi, jsou v Drážďanech tři prodejny Douglas centru. Dvě najdete přímo v Altmarkt Gallery, což je obchodní centrum u náměstí, kde začíná Vánoční trh (doporučuji vám zaparkovat přímo v Altmarkt gallery, parkování je stejně drahé, jako všude jinde – 6€/den – a je to odsud blízko na všechny klíčové body). Třetí Douglas najdete na vyhlášené nákupní Prager Strasse, která spojuje Altmarkt s nádražím. V podstatě ať chcete nebo nechcete, tyto tři Douglase cestou kamkoliv na nákupy nebo za památkami potkáte.

Douglas, který je ve 2. patře Altmarktu je obrovská ratejna plná luxusního mainstreamu, novinek, limitek, k mnoha parfémům tady najdete mléka, sprcháče… Douglas, který je v předním bloku, když vycházíte z Altmarkt Gallery na náměstí Alt Markt, je věnovaná dražšímu maistreamu a pár nichovkám. Zajímavý je kompletní sortiment Estee Lauder (mimo exklusivek), Aqua di Parma, Vivienne Westwood, výběr Etro, Geofrey Beene, Creed, Lutens…

dresden_parfumerie (4)
Třetí, dvoupatrový, najdete uprostřed Prager Strasse, vedle prodejny LUSH (srovnejte ceny, pokud Lush u nás kupujete, jinak nestojí za násvštěvu, sortiment naprosto shodný s pražským). Ten je zaměřený na toilettries – najdete tady hromady sprchové a saunové kosmetiky, celebrití vůně, několik regálů kosmetiky pro děti, klasický laciný osmdesátkový maintream a komplet německé značky (4711, Joop, Miro, Banani, Gard, S.Olivre, Barty, Barclay, Kern, Cacharel…)

POZOR! Douglas nabízí na svém webu krásné věci, které ale nemá v (drážďanskýhc) prodejnách – například Amougae, Kurkdijana, dárkové sady, adventní kosmerické kalendáře, doplňující produkty k vůním… Pokud skutečně něco chcete, doporučuju si zboží před cestou do Drážďan objednat přes net (platí se kartou nebo Paypalem) a nechat si balíček doručit k osobnímu vyzvednutí do jedné z těchto parfumerek (nejmenší řada bývá na Prager strasse).

 • Altmark
 • Prager strasse 8

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 • Parfümerie Thiemann – malý, ale šikovný

Krásná malá parfumerie s výběrem nichovek je schovaná přímo v přízemí Altmarkt Galery, u východu k tramvajím, naproti Apple storu. Najděte si ji na plánku, vedle ní je Thomas Sabó, poněkud duchaplnější konkurence Pandory (nakoukněte). Nichovky mají za pultem, ale příjemný personál ochotně podává ke zkoušení. Nově vedou nové vůně Atkinsons, komplet Bois 1920 a plný sortiment Penhaligons a značky pořád rozšiřují. Thoemann je malá síť parfumerií a mají taky pěknou řadu vlastní dárkové kosmetiky.

Co najdete vždycky a je nejpříjemnější a můžete se na to spolehnout, jsou slevy vybraných nichovek: za ty roky mají ve slevě vždycky něco od Annick Goutal (naposledy měli pár velkých motýlků za 65€, asi celý poslední rok mají ve slěvě kolínské a vždycky ještě nějakou klasiku – info pro sběratelky: pouze v nových flakonech). Nedávno měli nějaké “kameny” od Comme2Garcons a klasické Balmainy…a tak.

Výběr ze značek: Annick Goutal, Bois 1920, Creed, E.Coudray, Frapin, Hugh Parsons, Olfactive Studio, Penhaligon’s, Rance

 •  Altmark

dresden_parfumerie (15)

 • Königsparfümerie Dommaschk – klasický niche výběr

Povinná návštěva! V centru přímo u tržiště za Frauenkirche. Bez pochyb nejlepší niche parfumerie v Drážďanech, najdete i (trochu přeceňovanou značku) Profumum Roma, jinak velmi slušný základ niche parfumerie, složený z renomovaných klasických niche značek. Co chybí mně jsou nové značky, německé a italské, ale i tak je tam toho dost. Většina k volnému zkoušení, dražší značky v pultech. Personál ve střídavé náladě, na Derada vždy sladký, jinak…no nic, stejně tam půjdete. Rada: nechovejte se příliš znale, nemají to rády – a budou se pokoušet na vás mluvit rusky.

Značky: Acca Kappa, AQUA DI BIELLA, Agonist, ANNICK GOUTAL, Acqua di Parma, Amouage, Byredo, By Kilian, Bond No 9, Clive Christian, Carthusia, Creed, Carner, Etro, Frapin, Floris, Frederic Malle, Isabey, J. F. Schwarzlose, Keiko Mecheri, Knize, Les Parfums de Rosine, Loewe, Linari, Ligne St Barth, Mancera, Montale, Maison Francis KURKDJIAN, Memo, Nasomatto, Ormonde Jayne, Parfums Micallef, Profumum, PROFUMI DEL FORTE, Penhaligon’s, Serge Lutens, Tola, Ulrich Langdresden_parfumerie (14)

 • Neumarkt 9 (Hotel de Saxe)

 

 • Karstadt – dražší mainstream

V přízemí Karstadtu najdete všechen luxusní mainstream, velkolepý výběr všech těch levnějších značek (Barclay, Joop, Zajcev…), staré dobré německé a laciné (Noa, Kern, Barclay, Zajcev…). Z nichovek Serge Lutens a základní Ford.
Když projdete všechny Douglasy, je zbytečné sem chodit, ale hrozně dobře se tady nakupuje, (i kabelky a oblečení) pěkné velké prostory a kožená odpočinková křesla pro doprovod; v posledním patře je obrovská tichá bufetorestaurace s krásným výhledem a slušnými záchody bez fronty (dobrovolný poplatek paní, která to tam hlídá).

 • Prager Strasse 12 (na křižovatce Waisenhausstrasse)

dresden_parfumerie (2)

 • Cornelia Pursche – velmi úzký výběr nedostupných značek

Kosmetický salon s niche parfémy jako doplňkovým sortimentem, jedno z mála míst v Evropě vůbec, kde se dá vyzkoušet Simone Cosac.

Značky: Abahna, Annick Goutal, Comme des Garcons, Costume National, Frapin, Histoires de Parfums, Hugh Parsons, Il Profvmo, Simone Cosac

 • Heinrichstrasse 10 (na rohu s Königsstraße)

dresden_parfumerie (10)

 • Brücken-Parfümerie – parfumerka, jako za socialismu

Ten nadpis nemyslím vůbec hanlivě. Útulná parfumerka, kde obsluhuje sám majitel, se zaměřuje na klasický sortiment, ne jen na mainstreamové novinky, a vypadá, jako ty klasické městské výběrové parfumerie, které už většinou zanikly, co prodávaly Diory, Chanely, Lanviny, Impulsy, Weily, Ardenky, Sabatini…a k tomu hromady kosmetických taštiček, nůžtičky, pilníky, sponečky a koupací čepice. Tady je všechny najdete, jenom Sevak nemají. Hledáte-li něco, čím jste se voněla vy nebo maminka za bolševika a ještě se to vyrábí, tady to velmi pravděpodobně najdete. Nově vedou kompletní sortiment Van Cleef & Arpels včetně exkluzívní linie a Lubin.

Značky (jen zlomek!): Lubin, Creed, Floris, Ineke, Les Parfums de Rosine, Teo Cabanel, Fabergé, Caron, Weil, Worth, Jean Patou, Piguet, Scherer, Sabatini, Muelhens, Onofri, Rochas

 • Hüblerstraße 2

dresden_parfumerie (8)

 • Die Parfumerie

Malá parfumerka se salonem, prodávají LM parfums

 • Haupstrasse 36

dresden_parfumerie (6)

Froehliche Weihnachtst shopping!

podpis_ROM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..