• Eau d’Italie: Magnolia Romana (Tak trochu pánská magnolie)

13. Květen 2014

7.7.2013 Mohla bych říct, že jsem si vzorek objednala omylem. Ale větší kus pravdy je na tom, že mě občas znepokojí zjištění, že si znovu a znovu vybírám z té samé kategorie „dřevo-pryskyřice-kadidlo“ a nic jiného prakticky nemá šanci. Důsledkem jednoho z těchto znepokojení byl vzorek Magnolie Romana. Třeba to dopadne dobře a bude se mi líbit, doufala jsem. Nedopadlo, nelíbil se mi.
Magnolie je typická tapetová květina. Nikde začátek ani konec. Její přeslazenou líbivost zmirňuje leda to, že kvete na holých větvích ještě bez listí. Čistě symbolicky toto ve vůni vyjádřuje štiplavé a škrablavé okořenění dřevité složky.

Magnolie je typická tapetová květina. Nikde začátek ani konec. Její přeslazenou líbivost zmirňuje leda to, že kvete na holých větvích ještě bez listí. Čistě symbolicky toto ve vůni vyjádřuje štiplavé a škrablavé okořenění dřevité složky.

Voňavé mýdlo

Parfémace pro luxusní toaletní mýdlo, růžovoučké, i když na úrovni a zabalené v hedvábném papíru, uzavřela jsem po pár minutách první zkoušení. Vzorek putoval zpět do sáčku a zůstal tam, dokud nepřišla taková vedra, že se na těle nedalo vystát nejen oblečení, ale i parfémy. Potřebovala jsem něco hedvábně hladkého a lehce chladivého.

A tak dostala Magnolia druhou šanci.

Jestli čekáte obrat, tak ten nenastal. Opět jsem cítila luxusní mýdlovou parfémaci, protože Magnolia Romana tak jednoduše voní. Ovšem její mýdlovost není těžká aldehydová, imituje ji kombinace vodnaté svěžesti s chladivými květinami a muškátovým oříškem, který tu spíš podprahově než zřetelnou vůní vysílá pocit ostré čistoty.

Tvrdé jádro

Ano, je to ostré. Líbezná hladká magnolie je tenoučká kamufláž na povrchu, je to jako hedvábný šátek na tvrdém ševcovském kopytu. Kopytu ze štíplavého citrusového dřeva, klidně i pěkného citrusového vetiveru. Je to nejen ostré, ale i tvrdé. Je to pánské. Květinová slupička na tom nic nemění už proto, že víc než po magnolii voní po lotosovém květu s vodnatou připomínkou sprchového gelu.

Pro přesnost: Prvních pár minut lotosovou magnolii zdobí úchvatné kudrlinky, v nichž cítím růži, zimolez a květy hlohu i trochu krému. To je ta chvíle, kdy je vůně opravdu ženská.

Víc solidnosti než pohody

A ještě něco mi Magnolia Romana připoměla – loňskou letničku značky Cartier Essence de Bois. Obstálo to i při společném zkoušení. A i tentokrát působila oficiálně dámská Magnolie vedle unisexové letničky tvrdě a pánsky. Přitom se Essence de Bois více méně omezuje jen na vlastní “ševcovské kopyto“ bez květin, ale i tak z ní čiší letní pohoda, z ní opravdu cítíte, jak slunce líně vysušuje promáčenou dřevěnou lávku nad hladinou a vodnaté citrusy. V Magnolii tyto pocity také prokmitávají, ale mizí za luxusní zdí, kde je víc solidnosti než pohody.

O značce

Eau d’Italie patří italské šlechtické rodině Sersale, vlastnící luxusní hotel Le Sirenuse v Positanu (jen se podívejte na fotky, stojí to za to). Parfémy, která vyrábějí od roku 2005, mají zvýšit prestiž jejich hotelu a laděním připomínat krásu určitých italských lokalit. Konkrétně u této vůně jsou to magnolie rostoucí kolem římského parku Villa Borghese.

Externí autor.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..