• Esxence 2016: The Art and Olfaction Awards (aneb plníme plán)

Protože jsme to slíbili a přesto, že noční hodina i hladina jsou značně pokročilé, píšeme další článek. Je po večerce, táhne na druhou hodinu v noci. Nedá se ani říct, že by večírek skončil, u stolu ještě není sucho.
Kromě spousty zážitků a setkání dnes v Miláně proběhla jedna významná událost  – vyhlášení finalistů ocenění The Art and Olfaction Awards za rok 2015.
IMG_1232
V porotě zasedly mimo jiné i uznávané autority jako Luca Turin, Mark Behnke, Antonio Gardoni, Sherri Sebastian a Ashraf Osman. Každý z nich odpovídal za jednu z kategorií. Hodnocení se ale účastnilo daleko více porotců a vybírali s desítek zajímavých vůní.
Přesto, že jsme se poctivě snažili dopít aperitivo a dorazit na vyhlašování včas, vesmír se proti nám spikl. Základním problémem bylo, aby nám aperitivo vůbec donesli. Když jsme si ho na značně zpomaleném personálu pizzerie poblíž výstavy konečně vybojovali, vyhlašování už mělo dávno začít. Pak se ovšem někteří nejmenovaní chaotici (já) museli do pizzerie vracet pro zapomenuté nákupy. Nákup se našel, ale vzápětí jsem začala postrádat své poznámky k výstavě. Ty už se bohužel nenašly.
Ještě, že jsme v té Itálii. Nejen my jsme měli zpoždění. A tak jsme to nakonec stihli a  můžeme seznámit s finalisty, tedy s tím nejlepším, co se za rok 2015 v umělecké a nezávislé parfumerii urodilo.
Jedna z nejprestižnějších cen, kterou může parfumér dostat je rozdělena do tří kategorií: Artisan (umělecká), Independent (nezávislá) a Sadakichi award, což je cena pro experimentální parfumerii.

IMG_1239

Artisanal category


IMG_1241

Independent category


IMG_1243

Sadakichi award


Jsme rádi, že se mezi finalisty probojovali Jul et Mad se svou vůní Néa a budeme jim držet palce při vyhlášení vítězů v květnu v Los Angeles.
A teď už opravdu musíme jít spát a tohle mi, Kajlo, už nedělej!
mirka_podpis

You may also like...

2 Responses

  1. derad napsal:

    Vzhledem k tomu, že posuzování vůní porotou podle všeho probíhalo naslepo, a tudíž nezaujatě, stáčím své zraky (všechny čtyři) na Ameriku. Zdá se, že tam niche zažívá renesanci. To zas bude peněz za clo.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: