• GUERLAIN: Encens Mythique d'Orient – dvě recenze s roční pauzou

Recence č. I (červenec 2012)

Tak kadidlo se (snad) slaboulince objeví v pozadí, jinak je to sprška gurmánského koření ve skořicových odstínech. Vůně je opět velmi sladká, ovšem luxusně, žádná Sabatiniová. Skořici si vezmu na pomoc i podruhé – podobně jako u ní nepostrádá Encens takovou štiplavou špičku, tady realizovanou asi pomocí aldehydů.

La Maison Guerlain

La Maison Guerlain


Pomyslný život naneseného parfému se dá rozdělit na dvě poloviny; v té druhé se dost zajímavě promění v něco, co moje čichová paměť umisťuje do dávné minulosti. jako dvacet a víc let. Neumím to popsat, ale líbí se mi to. Dokonce víc než první podoba vůně.
Jestli se Encens Mythique dá říkat aldehydovka, tak je to jedna z nejpovedenějších. Ženská, elegantní, úctyhodná.
Recence č. II (skoro po roce)
Sirup z červeného rybízu, třešní, malin a moruší; hustý, lepkavý a tak sladký, až se pusa plní slinami, se doplňuje s nádechem kadidla – spíš mízou kadidlovníku než typickým kouřem. Úvodní part Mýtického Kadidla sice nezní jako nějak okouzlující směska, ale ve skutečnosti je to velice příjemné.
Později se ovocné šťávy vsáknou a zbude po nich závoj jemný jako mušelín, vonící po horké ženské kůži se stopami mýdla nebo parfému. Ten se zmíněným vánkem z kadidlovníkového háje spojuje nedefinovatelný, příjemně dráždivý tón, na kterém jsem si vylámal zuby. Že nepoznám co to je za složku je normální, ale nemám ani šajn, co by mi to mohlo připomínat.
Po prozkoumání složení to tipnu na šafrán, ovšem pokud je to on, musí být tak umně vetkaný do struktury parfému, že je téměř k nepoznání.
Báječně zkomponovaná a luxusní vůně, úplný femme fatale nektar.
derad_podpis

You may also like...

4 Responses

  1. tutto bene napsal:

    Dva total protichůdné názory. Typické. Nepopírám, že ten Deradův se mi líbí víc! Jdu si sehnat vzorek.

  2. Romana napsal:

    Díky Deradovi máte objektivní recenzi. Ode mne by zněla asi tak: protivný lepkavý ovocný sirup, ještě zhoršený něčím hořkým, jako pecka z třešně. Nenene, stokrát ne. Sorry, kámo, neudržela jsem se…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..