• GUERLAIN Meteorites summer blend – líčení pro celý obličej

Jestlipak vás taky někdy napadá, že jako ty Meteoritky kromě toho, že mají hezké krabičky a pěkně voní, jsou vlastně předražená kravina? No, protože jich máte málo! Pokud si s nimi nenalíčíte celý obličej – jakože CELÝ – tak musíte ještě něco přikoupit.
guerlain meteorites
Dokud jsem měla jen jednu nudnou krabičku jedničku, odpovídající mojí bledé pleti, tak mne taky moc nebavily. Pudr, který se blbě nabírá a je vidět jen ve výstřihu. No a co. Postupně jsem ale přišla k dalším barvám a začalo mne bavit jejich míchání. Vytvořila jsem si večerní směs, letní směs, zimní směs, zahradní směs…kromě základních originálních krabiček mám teď několik dalších od krémů, kde si ty koule nakombinuju podle aktuální potřeby.
guerlain meteoritesZásadně si nic nepopisuju (taky už se vám stalo, že jste si místo špenátové polívky k obědu v práci rozmrazili dušené houby?), takže míchám pokaždé znovu. Momentálně mám namíchanou letní směs, která nahradí bronzer. Poté, co se na mne koukala v práci na záchodkách kolegyně z financí úkosem, když jsem se pudrovala z krabičky od Maryny, jsem si pořídila inteligentní malou&růžovou (jestli vás zajímá, co v těch malých Meteoritkách je, koukněte do bazárku, mám tam jednu na prodej). V té teď nosím svoje opálení tón v tónu. Já se totiž Meteoritama nejen pudruju, ale mimo řas a obočí si s nimi vytvořím komplet Bronze-gesicht. Koukejte.
guerlain meteorites
Začínám tvářenkou. Tedy hnědou kuličkou – nejtmavší kuličkou ze základních Meteorites 3 – Teint doré.
guerlain meteorites
Kuličku vytáhnu, otřu o nějakou houbičku a nanesu houbičkou, kam je třeba. Nikdy nezkoušejte nanášet přímo kuličkou, jestli nechcete, aby se vás lidi celý den ptali, jestli jste byli v lese na maliny.guerlain meteorites
Rozetřít. Doladí se to pak při pudrování, zatím stačí toto:
guerlain meteorites swatch
Stíny a rozjasnění: stejnou kuličkou si namaluju víčka. Nebo spíš nakreslím. Tady už jdu kulkou rovnou na oči a pak rozmažu tyčinkou nebo štětečkem. guerlain meteorites swatch
No a protože potřebuju rozjasnění, použiju světlou kuličku pod obočí a do vnitřních koutků.
guerlain meteorites swatch
guerlain meteorites swatch
Podle míry opálení a příležitosti si vyberu kuličku buď bílou z Meteoritek 1 (na večer), zlatou (z letošní letní kolekce), nebo žlutou (ta je tuším v Meteoritech 2 a 3). Prostě jednu ze tří nejsvětlejších.
guerlain meteorites swatch guerlain meteorites swatchŠkoda, že při změnšení fotek se ztratí lesk, protože ty světlé kuličky skutečně dost rozjasňují. Běžte si to zkusit do koupelny nebo do Sephory.
guerlain meteorites swatch
A teď záverečný tón-v-tónu hardcore prvek: líčení rtů. Já sama ho nosím výjimečně. Ne, že by nedržel. Drží tak dlouho, jak dlouho drží váš lesk na rty. Ale trochu mi vadí, že si olizuju pudr ze rtů (i když se s tím prý při výrobě počítá a pudry jsou nezávadné, protože se používají k fixaci rtěnky – no, mně to moc nepřesvědčilo). Takže já si ho dám jen při cestě někam, kde se nepodává alkohol a nebudu si olizovat rty (třeba divadlo nebo koncert, je jich málo, ale jsou taková místa, i když se to nezdá). Je mi to protivné, ale vypadá to naprosto fantasticky a přirozeně, i když si dáte prášku hodně, protože ladí s ostatním líčením.
guerlain meteorites swatchNanesu nejdřív na rty nějaký hodně mastný, ale trvanlivý lesk. Může být bezbarvý, může být i pigmentovaný, pokud to chcete někam posunout, třeba přidat studený podtón. No a na ten pak přímo zase nejtmavší kuličkou otřu pudr. Hodně. Zleva na obrázku je máznutí neviditelným leskem, to nevidíte, pak růžovým, pak jsou Meteority přes bezbarvý a úplně vpravo Meteority přes ten růžový lesk.
guerlain meteorites swatchZasvítilo sluníčko, tak tady je máte v plné kráse. Třetí šmouha je trošku zežmolkovaná, ale to je chlupama na ruce, ty na rtech nemám.
guerlain meteorites swatchBacha, kuličku už nedávajte nazpátek do krabičky, je mastná. Nechte si ji na rty ve zvláštní krabičce od Maryny.
Kouzlo přirozenosti tohoto líčení není jen to, že vám to všechno perfektně ladí. Ono se to všechno i krásně a jednotně leskne. A když to nakonec celé pokryjete pudříkem, který jste si namíchali podle aktuálního stupně opálení, tak budete vypadat jako Nefertiti.
guerlain meteorites swatch
Na obočí jsou meteority moc červené a řasy, samozřejmě, budou chtít řasenku (budou se vám dobře líčit po nanesení pudru). No a to je všechno. Je to líčení efektivní a efektní a myslím, že vás to bude hodně bavit.
guerlain meteorites swatchRychleji než opálení mi mizí rýma, pomaličku bude čas vytáhnout z malé krabičky jednu tmavou kuličku a já se zase vrátím k voňavkování. Vaše zpudrovaná…

guerlain meteorites swatch…….

Romana

Romana Granátová, niche perfume enthusiast, journalist, writer

You may also like...

4 Responses

 1. tuttobene napsal:

  Ten avatar pro kámoše:-)

 2. Enka Quanium napsal:

  Jak kreativní! :o) já mám meteority pouze lisované, protože přirozeného lesku mám na rozdávání, ale tohle multifunkční využití mě mírně nahlodalo.. :o))

 3. tuttobene napsal:

  Geniální! Za tento počin, by Ti měli posílat z PR posílat každou krabku, kterou vyšlou do světa.
  Samozřejmě jdu omrknout bazárek, vějičku si mi nahodila ukázkově:-)
  PS: Co se stalo s mým vařeným krabem? Měla jsem ho ráda.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: