• Kosmetické kraviny luxusní 3. : DIORSKIN NUDE AIR POWDER

O víkendu jsme podrbali novou řasenku od Chanelu, kouřovou stínovou tužku na oči od Estée Lauder, přesunuju se od očí k tváři.

 

 • Pudr Dior Diorskin Nude Air Powder

Stejný případ, jako ty předešlé: dlouhé roky používám neviditelný gelový makeup Diorskin Nude s různými pudry a když se objevil na stránkách Dior lisovaný pudr Diorskin Nude Air, tak jsem se rozhodla, že to je produkt pro mne. Měla jsem v úmyslu pudrovat se přes makeup, jako dosud. To bylo letos na jaře (letos je 2015), vlítla jsem do Campomarzia v Miláně (nechoďte v Itálii pro kosmetiku do značkových butiků, nevedou ji tam!), zkusila jsem prášek jemnější než puding, perfektně se nanáší, dokonale splyne s pletí, tónuje, na tváři je neviditelný a ne-vo-ní. Pudr je skvělý sám o sobě, ale pro 105% krásu jsem ještě přikoupila sérum Dior Capture Totale DreamSkin Creator  (známý jako “DreamSkin sérum v perleťové lahvičce”, až to budete vysvětlovat prodavačce) a dohromady je to naprosto dokonalé – ten den jsem přestala používat makeup.11231805_1452070521754816_5862459930453805871_n

Nemám jedinou připomínku k užitným vlastnostem a ženským s pletí mého věku můžu, co, MUSÍM, tuto kombinaci doporučit. Nechejte si v Douglasu udělat vzorek a kombinujte se svým pudrem, anebo se nechte přímo v Sephoře nalíčit tímhle duem. Neviditelný makeup. Vyhladí a sjednotí barvu pleti, nenápadně rozjasní (prosímvás, žádné koločářské Meteority), zmizí vrásky, fleky, zarudnutí, budete jako Chytrá Horákyně, nalíčená-nenalíčená. Úžasné. Rozhodně to zkuste.

Moje otrávenost plyne z něčeho jiného.

Na jaře jsem si koupila odstín pudru 030, medium. Což je divné, vždycky používám nejsvětlejší, ale shodli jsme se s prodavačkou na středním. Mezi 20 a 30 totiž chybí jedna barva – bílorůžová dvacítka je tak pro Japonku, světle béžová třicítka je už opálená Němka. S nulatřicítkou je mi vidět přechod mezi barvou obličeje a dekoltu. Neopaluju se, mám bílo-béžovou kůži, vadí mi to. Ale prý to vidím jen já a vadí to jen mně. Prý to je normální a akceptovatelné, když se ženy líčí. No tak…OK.

11111315_1571866069761022_2049575958_n

No a pak se objevily dvě nové barvy – 025 a 035. Jupí! Dior vyslyšel přání zákaznic…tak já si koupím na zimu svoji barvu! Vlítla jsem ve Florencii zase do Campomarzia, mám to tam ráda (přesněji: mám slevovou kartičku), řekla jsem prodavačce, že chci pětadvacítku a poběžím dál…dívku napadlo ho přede mnou otevřít a mně málem vypadly oči – ta barva je ORANŽOVÁ! Mě vám to úplně rozhodilo!

“To není pětadvacítka!”
“Je.”
“Není! To nemůže být pětadvacítka! Pětadvacítka musí být mezi dvacítkou a třicítkou!”
“Opravdu je!”
“Nemůže být!”
“Jaktože to není pětadvacítka?”

Prodavačka se už chechtala, takže jsem si nechala vysvětlit, že odstíny patří do linie opálené pleti, a ANO, jsou špatně očíslované (opálené mají řadu 002, 003…) a protože mají stejné balení i vzhled, tak vyvolávají dojem, že patří mezi běžné. No zkrátím to. Odešla jsem se světlounkou růžovou nuladvacítkou. Vypadám v práci jako gejša. Sedím v kanclu s Japoncem a zničehonic vypadám jako gejša. Není to náhodou podezřelé?

Moje otrávenost ale plyne ještě z něčeho jiného.

Otevřela jsem svoji třicítku s tím, že se naposledy v sezóně namaluju tmavším odstínem a překvapení: po 5 měsících používání tak 1-2x týdně jsem se propudrovala na dno! Pudr hodně práší, obzvlášť při použití přiloženého, poněkud tvrdého, kabuki štětečku. Objem 10 gramů je obvyklý, ale takhle rychle jsem se ještě nikdy ke dnu nepropracovala. Počítám, že víc, než polovina obsahu je pryč. Když to propočítám na měsíc/použití denně, vyjde mi to na 6-7 € měsíčně. Takhle drahý pudr jsem ještě neměla.

Co si vlastně kupuju? V té masívní těžké krabičce za 39 euro, je vložená malá kapslička s pudrem; sametové pouzdro a zbytečný, natvrdlý štěteček. Ten by možná byl fajn na cesty, kdyby se dal nosit spolu s pudrem v přiloženém pouzdře. Nedá. Pouzdro je jen na pudr. Musela jsem si koupit cestovní štětec (to byla teda taky anabáze za kravinou). Ale hlavně nepotřebuju platit při každém nákupu pudru nový štětec, který skončí na dně šuplíku. A tu krásnou a jistě drahou krabičku. Protože se tento týden objevila další barva, 021, a ta má být opravdu mezi dvacítkou a třicítkou a je béžová, hurá, koupím si další. Zaplatím další štětec, další těžkou krabičku…

Shrnutí:

 • bezkonkurenční mezi neviditelným líčením tváře
 • velmi omezený výběr barev
 • blesková spotřeba pudru
 • platím krámy navíc

K makeupu dělá Dior refily za celkem normální ceny (asi o 20% levnější) – v ceně není ten hardware. Jestli se objeví náhradní náplně i k tomuto pudru a zároveň se rozšíří barevná škála, odvolám to. Zatím: Je to kravina.

 

Kraviny podzimu 2015:

 1. Řasenka CHANEL LE VOLUME ULTRA-NOIR
 2. Stínová tužka ESTÉE LAUDER Magic Smoky
 3. Pudr Dior Diorskin Nude Air Powder
 4. Sérum na růst řas GIVENCHY MISTER LASH BOOSTER

podpis_ROM

 

You may also like...

2 Responses

 1. Enka Quanium napsal:

  No… zařekla jsem se, že si nekoupím dražší pudr než je Guerlain a na tom si trvám! Takže je tenhle pudr kravina, žejo…..? 😀

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: