• Lakuj 1x, užívej 7x – díl 2. Barva

Barevné lakování je nejmíň důležitý krok.
Je skoro jedno, jaký lak použijete, pokud to nebude Avon nebo Essie. Já se pravidelně nechám nachytat na novinky Avonu a pravidelně letí po vyzkoušení na jedné ruce. Avon měl kdysi špičkové zrcadlové laky, nic takového jsem od té doby neobjevila. Už je to pár let a já pořád věřím, že když to šlo tehdy, musí se objevit zase dobrý lak…ne, neexistuje. Avon je nejpředraženější nehtový šmejd na světě: nekryje, neschne, nedrží. Essie jenom nedrží. Propracovala jsem se ke čtyřem-pěti značkám, kterých se držím a snažím se neexperimentovat (i když vy už víte, že jsem kosmetická animírka):  Nubar, Orly, OPI, Norma., China Glaze.

Moje TOP značky: Nubar, OPI, Orly, Norma, China Glaze; Misa se ke mně dostala kvůli barvě, chtěja jsem "trochu jinou" než oblíbenou OPI Ate berries at Canaries, tak jsem si vybrala. Je úplně stejná, jen trochu míň kryje. Taky dobrý.

Moje TOP značky: Nubar, OPI, Orly, Norma, China Glaze; Misa se ke mně dostala kvůli barvě, chtěja jsem “trochu jinou” než oblíbenou OPI Ate berries at Canaries, tak jsem si vybrala. Je úplně stejná, jen trochu míň kryje. Taky dobrý.


Tak lakujeme dál: nechám pořádně zaschnout bázi. Třeba tak, že v sobotu večer dám bázi a až v neděli po obědě lakuju barvu. Nebo v neděli ráno dám bázi a jakmile stojí hrnce na plotně, dám barvu. Aspoň dvě vrstvy, raději tři.
Pokusila jsem se vám udělat fotky na denním i umělém světle, s bleskem i bez. Nehty jsou ve výsledku dokonale lesklé a hladké a nikdo, kromě bloggerek, si nevšimne nepřesností při lakování (uvidíte níže). To píšu pro ty, kdo si zoufají kvůli třesoucí se ruce, nic není ztraceno!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Barvu si vybírám podle nálady, ale protože už mám barevně vyladěný šatník, tak se mi sjednotily i barvy laků: mám sbírku velkou skoro stejně jako voňavou, ale nejčastěji používám tmavě růžové bobule z prvního obrázku a laky granátové (vínové) barvy. Fuchsiová se hodí k jakémukoliv odstínu modré, bílé, černé, šedé, hnědé. Granátové barvy nosím ráda proto, že nosím granátový prstýnek a mám spoustu doplňků v téhle barvě. Granátová barva je totiž ten největší vodvaz, co si člověk pod kletbou dress code může dovolit. No a navíc spolu máme takový zvláštní vztah, modří už vědí… Světlé perleťové laky nemám moc ráda, protože se s nimi blbě vykresluje tvar. Paradoxně začátečníkům v tvarování bych doporučila spíš rudou, než bílou. Používám je světlé holografy, protože se snažím pořád dosáhnout toho dokonalého duhového lesku (a prdlajs).
granata nubar romana granatova
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Trik 2 v 1 pro dokonalý tvar a zdraví: i když mám dobrý  tvar nehtů, nelakuju až do krajů. Jednak se barevným lakem dá krásně vymodelovat dokonalý tvar, pokud nemáte; druhak nehet, když roste z lůžka, tak je měkký a vytvrzuje se oxidací na vzduchu. Když ho zakryjete lakem, tak neztvrdne, zůstane měkký a lámavý.
Detailní foto: dokonalý tvar nehtů je jen iluze. Prostě si na vlastní nehej jakéhokoli tvaru namalujete nový, hezký, pravidelný, přesně takový, po jakém toužíte. Přesně jako u nepřesností a drobných odlupků: NENÍ TO VIDĚT při běžné práci. Všimnou si toho jen bloggerky na detailních fotkách.

Detailní foto: dokonalý tvar nehtů je jen iluze. Prostě si na vlastní nehej jakéhokoli tvaru namalujete nový, hezký, pravidelný, přesně takový, po jakém toužíte. Přesně jako u nepřesností a drobných odlupků: NENÍ TO VIDĚT při běžné práci. Všimnou si toho jen bloggerky na detailních fotkách.


Na některých fotkách vidíte, že nemám pevnou ruku (a to vidíte jen levou, pravá je mnohem horší). To totiž vůbec nevadí: když rukama běžně pracujete, podáváte věci, píšete na počítači nebo tužkou, jíte, pijete…každý si všímá jen dokonalého povrchu a lesku a oblého tvaru nehtů. To zastíni všechny nedostatky. Nenervujte se kvůli tomu, že vám to nejde. A taky když si dáte tři vrstvy barvy, tak si můžete hezky pohrát se zarovnáním.
A ještě nekončíme – zítra finále.
podpis_ROM

You may also like...

4 Responses

  1. Krásné! GRANÁTOVÁ barva bezva!

  2. Kateryna napsal:

    Ty máš tak krásný nehty.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: