• Laky AVON Metallic vs. KIKO Mirror: jako naši milenci

Avon nepatří a nepatřil ke značkám, které bych si oblíbila nebo respektovala. Aby mne značka zaujala, musí mít v sortimentu highlights, které nemá nikdo jiný (a na ceně nezáleží) – a můj Avon měl historicky jen tři: lesk na rty ve štětečku, odlakovač a zrcadlové laky Mirror. Laky byly naposledy tak před osmi lety, lesk před osmi a před čtyřmi, tak teď třeba nadešel jeho čas. To je prostě málo a jesm zvědavá, jak dlouho vydrží Avon konkurovat on-line prodejcům a maloobchodním cheapest hvězdám. Tak nějak tipuji že se podomnímu prodeji už dnes lehce hoří u zadku…
Nikdy jsem nepochopila třeba řadu na vlasy Advances Technics, kvůli které jem si uhnala takovou alergii, že jsem ji už nikdy pořdáně nezahnala (vlastně jsem díky ní objevila ayurvédu, takže dík, Avone), nebo tužky na oči, které nesou názvy po drahých kamenech, na obrázcích jsou blýskavě smaragdové a v reálu pak, když už se teda podaří je otřít, je barva špinavě šedá s občasným zábleskem při pečlivém pozorování, nebo laky, které se nikdy nevytvrdí.
Avon má jistě mnoho skvělých produktů, žel já jsem se k nim nikdy přes ten šunt nedostala. Co se mi ovšem líbí hrozně moc, a vždycky se mi líbilo, je Avon katalog. Nejkrásnější na světě v kosmetickém mainstreamu, ty voňavé flíčky na stránkách, do posledního puntíčku vyretušované tvářičky modelek i obaly produktů, parfektní práce s barvami… I když nic nenakupuju, vždycky se ráda podívám.
Mám známou Avonku, takovou fajn, co se nevnucuje, pravidelně přinese katalog a občas se zeptá, jestli něco chci…kupuju pravidelně odlakovač a sem tam nějakou bižuterku. A pokaždé za posledních sedm let, když otevřu katalog, pronesu “Kdyby tak ten Avon začal zase dělat ty zrcadlové laky… to byly nejlepší metalické laky na světě.” Mezitím jsem si je několikrát koupila na e-bay, ale pomaličku zmizely i odsud a loni jsem dokonce našla substituci, stejně dobrou i levnou, ale v omezené barevnici. A bum ho! Před měsícem se mi to splnilo. Laky jsou nazpátek! Je jich pět a jasně, že jich mám pět. Už se nejmenují Mirror, ale Metallic Effect, mají nový tyglík, ale jsou to oni, staří kámoši.

Avon Metallic a ten růžový je Kiko

Avon Metallic a ten růžový je Kiko

  • Lakování: štěteček je perfektní! Plochý a široký tak akorát. Konzistence je na štětečku příjemná, poměrně tekutá, dobře se nabírá i drží, ale jak to dáte na nehet, tak konec srandy. Lak ultrarychle schne, kam šáhnete, tam zůstane. Což znamená, že nejde opravovat, nejde vykreslovat oblouček. Myslím, že nemám ani jeden nehet bez počmárané kůžičky, a to normálně nechávám 2mm mezeru. Díky schnutí taky pruhuje, ale co víc: druhý tah na nehtu buď musíte stihnout do nanosekundy, nebo počkat, až první proužek dobře zaschne, protože jinak si okrajem štětečku strhnete okraj už nalakovaného a prostředkem nehtu si vyryjete dělící brázdu. Jak již bylo řečeno, lak okamžitě zasychá – dá se láknout v koupelně dvě vrstvy a než sejdete dolů ze schodů a obujete lodičky, je suchý i zatvrdlý. Krytí je prima, dvě vrstvy jsou luxusní. Lakování je tedy dost otrava a chce nácvik.
Detail po JEDNOM dni nošení. Dobře vidíte všechny zvýrazněné nerovnosti a vady nehtů, které krémový lak v pohodě zakryje. A to mám pod metalem dvě vrstvy ridge filleru!

Detail po JEDNOM dni nošení. Dobře vidíte všechny zvýrazněné nerovnosti a vady nehtů, které krémový lak v pohodě zakryje. A to mám pod metalem dvě vrstvy ridge filleru!

  • Výdrž: No. Jak to říct, abych nezapadla do bažiny. Dobrý base a top coat dokáže prodloužit životnost o jeden den na dva. Je to lak na večírek a den poté. Na víkend s milencem, ale v neděli večer už raději mazjte domů. Pokud ho použijete na nohy, tak nebuďte překvapené, že při prvním sundání lodiček budete mít “francii” – plochy barevné, měsíčky mechanicky odlakované. Berte to tak, že diamanty taky nenosíte do práce. V následujícím odstavci se dozvíte, proč to stojí za to.

 

  • Vzhled: Superhladký povrch má jednu blbou vlasznost: zvýrazňuje nerovnosti. A to tak, že i drobečky, které nevidíte, vytáhne na světlo boží tak, že na ně narazíte při každém pohledu na nehty. Na mých fotkách je to dobře vidět – na mých fotkách mám DVĚ vrstvy hodně dobrého ridgefileru Alessandro, který normálně dávám v jedné vrstvě, a jen pod metalické a matné laky. Na Avon prostě nestačil. Ovšem tady negativa končí a nastupuje to, proč jsem po laku celých sedm let toužila: fantastický povrch saténového hedvábí, s vysokým chladivým leskem. Tak se leskne měsíc na hladině rybníka. Nehty hollywoodské hvězdy. Něžný lesk drahého kimona. Tolik bez top coatu. Pokud použijete top coat, dosáhnete vzhledu leštěného hliníku. Čím lepší top a čím víc vrstev, tím lepší zrcadlový efekt. Nevypadá jako nalepená folie, vzhled je “přirozený”. Já preferuju tuto úpravu, už kvůli výdrži. Aspoň dva dny!
Avon Metallic Icy Blue

Avon Metallic Icy Blue

  • Barvy: tak tohle je největší zklamání. V původní kolekci jich bylo, tuším, taky pět. Já mám (a zaboha je nemůžu najít, jinak bych ukázala) studený starorůžový, starý platinovozlatý, studený bílostříbrný a královsky modrý. Současná kolekce má stejný sortiment, ale barvy jsou BLEDÉ. Kromě modré Arctic steel, která je ale bleděmodrá, jsou si tak podobné, že je vlastně skoro jedno, který si vyberete. Lakovala jsem si nehty u lampy a nedokázala jsem se trefit, na kterém prstě mám Icy purple a Frosted peach. Objednala jsem si nejprve tři (vrozená lakota říkala “budou ve slevě”), v dalším kole zbývající dvojici, a když mi Petra balíček donesla, tak jsem jí ho chtěla vrátit s tím, že se spletla, že už je mám – stříbrný Platinum petal a zlatý Gold leaf jsou tak bledé, že na první pohled jsou všechny čtyři laky totožné. Zapomeňte na přehnanou barevnost ze stránek katalogu.

 

Moc se od sebe neliší, co? Kiko je výrazně výraznější.

Moc se od sebe neliší, co? Kiko je výrazně výraznější.


avon metalic kiko

Nahoře Kiko, dole Avon


Srovnání nový (vlevo) vs. starý Avon. Staré jsou hezčí co do barev, i konzistence, sežeňte si je!

Srovnání nový (vlevo) vs. starý Avon. Staré jsou hezčí co do barev, i konzistence, sežeňte si je!

  • Substituce: protože jsem čekala dlouho a dlouho, zkoušela jsem všechny metalické laky, na které jsem narazila. Ale jen jeden jediný má ten saténově hliníkový vzhled: KIKO Milano Mirror. Když jsem si svůj růžový kupovala na jaře ve Veroně, byla to novinka a barvy byly čtyři. A dneska?

Zdroj: Kiko Milano

Zdroj: Kiko Milano


Vlastnosti lakování jsou vlastně úplně stejné, stěteček, zasychání, konzistence. Kiko vydrží ještě o něco míň, než Avon, ale jestli mám odlakovávat po dvou dnech nebo po třech a ne po týdnu, to už je skoro jedno. Cena Kika je 2 nebo 3€, což tak nějak odpovídá Avonu. Rozhodujte se podle sympatií a barev. Ve prospěch Avonu mluví dostupnost v ČR, ale Kiko koupíte třeba hned v Drážďanech. Kiko je uvádí jako limitovanou edici, takže nákup je urgent!
Barvy Kiko vs. nový Avon vs. starý vs. starý Avon

Barvy Kiko vs. nový Avon vs. starý vs. starý Avon


A abyste je poznali - Kiko má na vršku metalickou pásku.

A abyste je poznali – Kiko má na vršku metalickou pásku.


Takže: jo nebo ne? Jasně, že ANO! Přes všechny neduhy jsou ná-d-hé-r-né! Jako naši milenci: moc nevydrží, ale jsou krásní, erotičtí a těší nás celý jeden večer a jednu noc.
PS: A kupte si jich rovnou deset, třeba zase sedm let nebudou.
podpis_ROM
 
 

You may also like...

1 Response

  1. Dejnicka napsal:

    Diamanty se nosí všude!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..