• L’ARTISAN PARFUMEUR: Œillet Sauvage (karafiátová kolínská)

Œillet Sauvage je parfém, založený na vůni hvozdíku – volně rostoucího příbuzného karafiátu, jenž se ve francouzštině označuje právě jako œillet sauvage – divoký karafiát. Ostatně hvozdík i karafiát voní podobně, takže na tom až tak moc nezáleží. Vůni vytvořila už v roce 2000 Anne Flipo a na nějakou dobu se přestala vyrábět. Nedávno se mi tahle znovuzrozená novinka dostala v Ogivi do rukou a můžu říct, že jsem moc rád, že ji vzkřísili.

Hvozdík

Hvozdík

 

Oproti všem předpokladům je Œillet Sauvage především lehkou vůní. Na pohřební kytku zapomeňte, karafiát tam vůbec není těžce přesladký, ani starosvětský, spíše se dá označit za téměř svěží a sladký je jako ráno v zahradě, nikoliv jako cecík. Od prvního přičichnutí se podvědomě připravíte na charakteristickou těžkou váhu a lehce upjatou důstojnost. Ale ačkoliv typicky karafiátovou nepřítomnost šťavnatosti si jeho aroma zachová, namísto očekávané nudy se dostaví překvapení. Do hry vstoupí ostatní složky (mimo jiné i nezvyklý trýzel chejr) a náš milý karafiát začne vonět tak, že to připomíná lehký aromatický tabák. Asi není náhoda, že Anne Flipo dělala pro Artisana i geniální Fleur de Narcisse, která taky vyznívá lahodně tabákově.

 

OE

Od tabákové fáze dál se Œillet Sauvage zvláštním způsobem rozostří, takže to pak téměř vypadá, že spíše než z parfému na vás ta vůně vychází z vás. Jemný, stěží postřehnutelný florální parfém a závan právě otevřené krabičky netknutých cigaret – to je dojem, který si okolí přečte z vaší osobní zóny. Kdo by něco takového od karafiátového parfému čekal, že? Já tedy ne a právě tím mě Œillet Sauvage dostal. Ach jo, kromě toho, že je tak osobitý a báječný, ještě voní i na chlapovi. Kdo na to má furt vydělávat?

derad_podpis

 

You may also like...

No Responses

  1. Tuttobene napsal:

    Hvozdíky jsme mívali na zahradě, když jsem byla malá. Jejich vůni si ještě vybavuju. Píšu si do “musím zkusit”. Díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..