• MICHAEL KORS: Sexy Rio de Janeiro (Escada za 3.000)

Po pravdě: zůstala jsem na to koukat hodně rozpačitě. Červený přechod na designově čistém a vyladěném luxusním obalu vypadá jako od grafika, který si právě ten den stáhnul corel a poprvé zkouší, co to dá; červená na flakonu nesluší zlaté. Stejného efektu lze dosáhnout, pokud by se někdo snažil našroubovat hlavu kosmonauta na spodek matrjošky. Čestné slovo, že jsem si chvilinku myslela, že je to fake kalibru čokoládového Chanelu No.5, ale v Douglasu?
michael_kors_rio_de_janeiro Jak může být SEXY Rio de Janeiro, když už je v téhle řadě SEXY Ambra? Proč musíme být za každou cenu všechny SEXY? No, sahala jsem po tom červeně ošmudlaném testeru s velkou nedůvěrou. Po humbuku se spuštěním úvodní trojice nové linie parfémů a kosmetiky Michaela Korse, mezi kterými se zablýsknul skvělý Sporty citrus, najednou přistrčili do regálů tuhle barevně podezřelou krabičku a nikomu nic neřekli? Proč? Je tam ilegálně, nebo k nim nepatří? To musím zkusit.
michael_kors_podruhé
Červená limitka vás má uvést do dlouhých žhavých dnů a zářivých nocí exotického Rio de Janeira. Slunce, surf a samba! Nevím, kde se vzalo složení “mango, zimolez, vanilka, jasmín”, které se všude opakuje, ale ověřené složení je toto: mandarinka, mango, lipový květ, zimolez, fialka, gardénie, konvalinka, růže, ambroxan, ambrette (rostlinné pižmo), santál a pižmo. Je vám to povědomé, co? Jojo, takových složek, z toho by se dalo udělat letních Escad, to by srdce plážové povalečky jásalo! No a přesně tak i Sexy Rio voní: jako Escada, kterou si každoročně v létě přihodíte do tašky k plavkám a navoníte se, když si jdete večer s holkama sednout na drink do hotelového baru. S klukama ne, to, předpokládám, volíte nějakou sofistikovanou a opravdu smyslnou (štítím se napsat “sexy”) orientálku.
Poměrně dobře vyrovnaná ovocná a květinová složka nedokáže zastřít fádnost a nenápaditost téhle vůně. Má skutečně vycházet z loňské Sexy Amber; ta mne neoslovila, ale je to poměrně kultivovaná, poklidná vůně. A spojnici nevidím žádnou; jestli se těšíte na santál, bílé květiny a ambroxan (syntetická ambra nahrazující vorvaní výměšky), tak vás musím uklidnit, že přes řvaní ovoce je neuslyšíte. Sexy Rio je přísně dvoupólová: na jedné straně výrazné sladkokyselé ovoce (mango, mandarinka), které bohužel nepostrádá chemickou notečku; na druhé straně může být, dejme tomu, to co najdete v Sexy Amber; jenže ovoce je tak silné a jednotvárné, že z ní nedovolí ucíti nic, než jednolitý akord generických sladkých květin. Hm.
Výsledkem je sice celkem příjemný, ale asi tak tisíckrát použitý nápad na nenáročnou letničku. Což je za ty prachy a s laťkou nasazenou loni zlatou kolekcí žalostně málo. Jak pokazili obal (už se mi dralo do kláveznice Zemanovo oblíbené slovíčko!), tak to samé udělali s vůní: jen tak hala-bala tam přidali jednu výraznou barvu a poslali to do sexuchtivého světa.
podpis_ROM
 
 
Eau de parfum otevírá svěží svěžestí mandarinky a brazilského manga. Klíčové tóny lipových květů a zimolezu přidat subtilní sladkost, zatímco jemná ženskost fialové a Muguet směsi s růžovým fúze vytvořit svůdnou rafinovanost. V srdci vůně se nachází luxusní a omamná gardénie a jasmínu absolutní. Hýčkající tóny ambrox, santalového dřeva a tahitské vanilky, jsou kombinovány s měkkostí ambrette a pižma odhalit smyslné teplo na povrch vůně je.
Eau de parfum je doplněna živou kolekce barev, představovat duhové zlatý lak na nehty, třpytivé zlaté nahé fuchsiová Lip Lustry a sexy, zlato-skvrnitý Bronze Powder.
Zažijte intenzivní svádění Brazílie a teplo Rio de Janeiro s touto omezenou edici vůně a kolekce barev.

You may also like...

1 Response

  1. mirkau napsal:

    Korsovi jsem se vyhýbala hlavně kvůli těm názvům, ale na Sporty citrus se teda půjdu podívat.
    Snad nebudou přibývat další “SEXY” kousky do kolekce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..