• Minirecenze: kojení na veřejnosti s Lalao / ZEROMOLECULE

Romana: “Tohle je úžasné! To voní jako…..víš jako co, že jo?”
Mirka: “To bys jako nosila…ven? Vždyť si o tobě budou lidi myslet, že jsi kojící matka.”
Romana: “To si myslí stejně.”
Mirka: “Checheche. No to je fakt. Ty to nosit můžeš.”

Vždycky (dříve) jsem měla Mirku za decentní dámu, která je daleka impertinentních poznámek k mému poprsí. A víte, co ji vyprovokovalo?


Máloco mne překvapí. Už jsem toho zažila a zacítila tolik, že se musí stát velká věc, která zatřese Zeměplochou, aby mne to vythlo z letargie. Nebo divná. Nebo neobvyklá. LALAO / Zeromolecule je z těch posledních: neobvyklá. Ojedinělá.
Ukrádali jste lžičkou mladšímu sourozenci Sunar z krabice? Tak jestli jo, a jestli si tu lahodnou sladkou chuť laktózy s příchutí mateřské pokožky, dětství, vanilkové kašičky a vůni maminky pamatujete, tak dávejte pozor! Nacpete si do pusy první lžičku, prášivá dusivost vám na jazyk přilepí hroudu sušeného mlíka. Pomalu se rozpouští v puse, dává ochutnat tóny maminčiny vymydlené pižmové pokožky a po hodince vám na ruce zůstane suchý vanilkový puding se sušeným mlíkem a bílým cukrem. Pomaličku se vůně mění v teplý práškový vanilkový cukr a takhle to, v podstatě monotónně, pokračuje a drží asi 6 hodin.

Je to lahodné? VELMI.
Jde o frangipanismus? BEZ POCHYB.
Budete s tím familiérní? OKAMŽITĚ!
Není to otravné? VŮBEC NE!
Měl by to každý zkusit? ABSOLUTNĚ!
Najde se někdo, komu by se to mohlo nelíbít? NEMOŽNÉ. Kromě Romula a Rema, které kojila vlčice.
Dá se to nosit mezi lidi? TAK TO FAKT NEVÍM. NEVÍM. NEVÍM. NEVÍM!

Vůni jsem zkoušela v Odéru v Černé Růži na Příkopech v Praze. Stejně tam furt chodíte pro taštičky do ElNiňa, tak si to tam skočte zusit sami a pak mi napište, co na to říkáte vy.

Vaše veřejně (jako)kojící matka


 

You may also like...

10 Responses

 1. Zdenda napsal:

  No tady. Neboj 🙂 do Ruska jedem až 9.3. Jenom jsem si musel vyřešit nějaký věci. Moc se těším na naše setkání a určitě to nebude jen povídání o parfémech. Ty víš, že jsem se narodil v Děčíně, jen jak si minule psala o těch Sudetech 🙂

  • Zdenda napsal:

   Oprava 9.2. 🙂

  • Nekecej, takty seš Ústečák, jo? 😀

   • Zdenda napsal:

    Teď jsem ti napsal mail, dostáváš je vůbec ode mne??? Jinak jsem zpíval dva roky v Opeře v Ústí, to jsem dokončoval Konzervatoř v Teplicích (studoval jsem klavír a klarinet) a na zpěv chodil do Ústecký Lidušky k paní prof, Švábové. Celkově jsem v Ústí prožil i hodně jinech báječnejch věcí, ale sem to psát nemůžu :)))

    • Zdendo, maily jsem našla, ale včera vitální vichr vanoucí vod velehor vyhodil vedení virálních vodičů a dnes jsem celý den mimo domov (Žaba má koncert), odpovím o víkendu. Naprdnutý nejsme – nenašel se parazit, co by mne moh urazit. 😀 ahoj!

     • Zdenda napsal:

      Tak to je dobře. Ať mu to dobře dopadne. Včera jsme zpívali ve Smetance Chichesterské žalmy Leonarda Bernsteina a tam je velký klučičí sólo, tak jsem si ne něj vzpoměl 🙂

      • Jemu to vždycky dopadne dobře,on to má jinak. Jemu to dopadlo dobře, když: se mu podaří dorazit včas, když nezapomene motýlka, když nešlápne lakovkou do čehosi, když se mu nechce čurat v průběhu první písničky, když si vzpomene, že má zrovna zpívat. 🙂
       On je sborista, Zdendo, a myslím, že ani výš nepomýšlí…jemu vyhovuje, že je obklopený holkama ze všech stran.

 2. Zdenda napsal:

  S tím posledním taky NEVÍM. A to je asi tak o 70% nositelnější, než přeslazené Lait concentré Chabaud. Osobně se mi víc líbí Zeromolecole Biancolatte ( k dostání také v Odér), je tam mléko + slaný karamel, máslové kakao a vůně není tak přímočará. Lalao je ovšem ideální k vrstvení. Ve světě existuje spousta diskuzí a blogů, kde lidé píší co s čím, kam a kolik a dokonce sám Ellena vytvořil tabulku, jak vůně vrstvit a také seznam parfému, které jdou k sobě. V arabském světě je to také běžná praktika. U nás se to myslím moc neujalo, nebo se o tom nepíše. Takže Lalao + vanilka, nebo med, skořice, čokoláda, fík, pomeranč atd mohou vytvořit opravdu pěknou vůni, která vás nebude už po hodině nudit.
  A jasně, že je to i velká zábava 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..