• Německý ROSSMANN je lepší, než český? Naprosto zbytečný haul.

Už několikrát (tisíckrát?) jsme s kamarádkami vedly diskusi o tom, jestli se dá v českém Rossmanu v každém městě koupit chlast celý sortiment zboží, jako ve velkých městech. A protože a přestože teď prožívám poněkud zběsilé dny a nemám dost času ani soustředění na testování nových vůní z Milána, říkala jsem si, že aspoň M-holkám udělám radost.

Já tady v Česku do Rossmanna už moc nechodím, mám po ruce DMko (príma jídlo a vlastní bio značky) a nově Tetu (sortiment mne moc nebaví, ale to kafe, na které vás pozvou a příjemné prodavačky, vytrénované na to, aby vypadaly a mluvily jako vaše oblíbená tetička jsou príma). Ale dřív jsem si tam chodila denně pro wasabi buráky (nepřekonatelné!) a protože v poslední době jezdím hodně často do Německa, zvykla jsem si nakupovat v Rossmanu. Tak nějak jsem myslela, že to samé, co koupím tam, seženu i tady, ale holky mne vyvedly z omylu. A tak mne napadlo nafotit včera v Brémách prodejnu Rossman, pro srovnání.

bremen

Nejsem úplně ideální recenzent, protože kosmetiku v drogerii skoro nekupuju, kromě toho chlastu čistících prostředků a takových těch milovaných kravinek typu miniatury, kapesní balení ubrousků a vychytávky na praní nemám dobrý přehled. Takže začnu od konce, ukážu, co jsem koupila a co kupuju obvykle a pak už vám ukážu, jak to tam vypadá. Berte to jako otevření tématu, brzo do Německa jistě zas pojedu, takže pokud se budete chtít zeptat na sortiment, srovnat ceny, cokoliv…ptejte se pod článkem. Pokusím se na všechno sehnat odpověď.

rossman_haul_bremen

Sil – sůl na skvrny. Nastříkat na flek před praním a hodit do pračky. Funguje na ovoce, kafe, víno, zaprané bílé trička… Kupuju si ještě Sil Saptil, což je tuba jako tlustá pasta na zuby s kartáčkem, přes který se vytlačuje pasta; tube je určená na “cestovní praní” (nesmysl) límečků, podpaží a manžet košil, nikdo nepere na cestách, ale špenát rozmazaný na triku nebo rozsedlou jahodu kartáčkem pěkně proberete a následně opět – hodit do pračky. Ubrousky v krabičce, kdysi u nás byly k dostání v DMku, do kabelky nepohodlné, ale v autě vám nevyschnou asi tak rok a půl. Desinfekční ubrousky, třeba na rukojeť vozíku v supermarketu (ano, vím to o sobě, ale zatím se léčím jen desinfekčníma ubrouskama) nebo na dudlika. Na cestování mini Listerinka a deo krystal, dostal šanci po letech. Mini opalovák s vysokým faktorem nosím trvale v kabelce od dubna do konce září, nezáleží na značce, když potřebuju celé rodině máznout nos a líčka. Niveu s obrázkem jsem si koupila proto, že je inspirovaná (nejkrásnější a nejúčinnější kosmo-reklama v tom desetiletí) reklamou Nivey z 80.let, jsem sentimentální… nějak to vymažeme. A to bylo tentokrát vše. Víno jsem zrovna nekupovala, protože jsem před týdnem byla v Itáli…a ještě před týdnem v Německu…bylo by to tzv. nošení sov do Atén. Nákup jsem posadila do katalogu Rossmann s nabídkou zahradního nábytku pro děti. Vidíte na obrázku něco……………nezbytného? Jen ta radost je tam!

Obvykle kupuju prací a čistící prostředky Frosch, mám je ráda kvůli ekologičnosti. Manžel (jo jo, manžel) si kupuje prací prostředky jejich privátní značk y, Žabě musli tyčinky bez cukru. Vychytávky: 100% ovocné pyré, nejlepší je mango, že kterého se se dá udělat koktejl, zmrzlina, ozdoba na kaši nebo na pohár anebo se dá ucucávat rovnou z flašky. A Schorle, jemně perlivá voda s jablečným džusem, německý nápoj u nás známý jako “džusový střik”, skvělý zdravý a úplně jednoduchý (blbý jako kosatec) nápoj. Sušené, nebo spíš “nedosušené” německé švestky; měkké sladké slívy, skvělé přímo do pusy jako energetická bomba dětem i dospělým (prckům pro šťastné a hladké kakání), do jogurtu (přes noc se v bílém jogurtu rozplynou), do kaše, do pečiva nebo rajské namísto cukru (ale mají ve všech německých krámech, ne jen tady). No a to víno: nabídka není tolik odlišná od supermarketů, kde se dá koupit dobré suché stolní německé víno v akci od 3,5 eura, obvyklá cena je těch 4,9. Tady taky, ale protože se Rossmann specializuje na místní produkci, koupíte jen slušná a velmi slušná německá vína, tedy vína suchá, tzn. pro “českou hubu” tak nějak akorát. Překvapením pro mne byly “salmiakki”, které proslavila Verča, ale ty byly možná odměnou za umístění Rossmana, Brémy jsou blízko severním mořím a severským zemím, i místní němčina je spíš dánská…

Rossmann v domácím Německu má opravdu větší záběr, než u nás, nejen co do rozsahu značek a sortimentu (privátní prací značka Domol, dětské hračky, velké papírnictví, tvoření vč. pletacích přízí, hodně velký výběr potravin), ale má skvělý e-shop s celým drogi-sortimentem a navíc zahradním nábytkem; na druhou stranu v něm nenajdete Dermacol a Ryor… Překvapila mne značka Daim, cukrovinky, které jsem považovala za privátní značku Ikey. Jejich life-style měsíčník se jmenuje Centaur a je tlustý jako Burda, plný receptů a článků o cestování, celebrit a návodů na líčení, česání a údržbu ženské schránky a docela málo reklamy. Klidně by to mohli prodávat (teda doufám, že jsem ho neplatila!).

Co se týká vůní, tak sortiment plus-minus stejný, ale navíc ty skvělé&levné vůně německého výrobce Maurer&Wirtz (aka 4711) , třeba Tosca, na kterou by se určitě spousta českých dam se sentimentem rozpomněla, nebo Jóvan, Fenjal, Sabatini, Tabac, Cuba…po kterých česká srdíčka prahnou. A hezká sbírka skoro všech zelených čajů Elizabeth Arden. Překvapivá pro mne byla novinka James Bond, nebo jak se ta šílená parfémová parodie jmenuje, vystavená na pultech jako promo. Mám tak nějak za to, že Rossmann prodává to, co už je mimo hlavní proud zájmu a v jiné cenové hladině.

Co se mi zdá nepřekonatelné, je celá ulička, co, ulice!, miniaturek. To je moje království. Ulička se jmenuje “vzorky k vyzkoušení” a já jsem ochotná zkusit všechno, kromě jednotlivě balených plen a vitamínů na prostatu. Oceňuju, když si kosmetiku můžu zkusit předem ve větším množství, ne jen kapičku krému v pytlíku; a taky mám ráda travel miniaturky, pokud týdně neurazím 1.500 kilometrů, nejsem ve své (voňavými krémy namazané) kůži. Vzorkovou ulici si  najděte tady  – tedy už konečně slíbené fotky. Bedlivě sledujte, co vidíte navíc a co chybí a komentujte pod článkem.

Našli jste si svoji krabičku, lahvičku, pytlík?

podpis_ROM

You may also like...

14 Responses

 1. Lenka napsal:

  Včera jsem v Rossmanu v Butovicích hledala tady někde postovaný Gesichte peeling – ten růžový ježeček, co je prý lepší než kartáček a tak…a neměli ho.
  Místo toho jsem odešla s kojakovou houbičkou, no.

 2. sagiti napsal:

  Tak nevím jestli špatně vidím,ale dnes jsem se šla schválně podívat do Rossmanna v Brně-Kr.Poli a žádné miniaturky ničeho jsem tam neviděla.Dříve tam mívali aspoň minigely a minišampony,ale o ty by mi tak ani nešlo.Návštěva to zbytečná nebyla,koupila jsem si aspoň do sbírky lak na nehty Miss sporty za 14,90.

 3. Lenka napsal:

  Taky bych chtěla, aby se dobré žrádlo prodávalo i u Bati nebo v cykloservisu. Nebo v prodejně se záclonami…Prodejnu mají nádherně upravenou, dovedně osvětlenou, radost nakupovat. Teda utrácet. Jinak vcelku vyčerpávající reportáž.

 4. Enka Quanium napsal:

  Bez pletacích přízí se určitě obejdu 😀 ovšem ta miniaturková štráse by mě potěšila velice… ale zase abych jen nekafrala, ono je těch miniaturek i v českém Rossmannu a DMku celkem dost… ale jsem miniaturkový hromadič, takže bych se vyřádila 😀
  A brala bych u nás víc toho kvalitního žrádla.. ovšem tu salmiakki zvrhlost… tu ať si tam klidně nechají 😀 😀

 5. mirkau napsal:

  Mají něco na ovonění prádla do sušičky? Do sušičky nesmí aviváž a vůně z pracího prostředku se “vyfouká” a prádlo nevoní.

  • Mají, Mirko, takové ubrousky. Ale ty se prodávají i u nás, myslím že jsem je viděla v DMku.
   Proč se nesmí dávat aviváž do sušičky? Používám sušku dvacet let, ale tohle jsem neslyšela, normálně to tam dávám. Teda dávala jsem, než jsem zjistila, jak je aviváž škodlivá pro kůži, pak jsem dávala ocet a teď už nedávám nic. Přijde mi, že prášky jsou dnes dokonalé a není to třeba. A asi i materiály.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..