• NOTICKA – BALENCIGA: B. (ani hrachor, ani hrášek, ani hrách)

Mám asi 6 minut času, tak tady máte jen kraťoučkou poznámku k nové vůni Balenciaga s B.lbým názvem B.Balenciaga, na kterou jsme všichni zvědaví kvůli “hrášku”.  Což, ztraceno v překladu, má být hrachor. Nic takového! B.Balenciaga je lehounká letní směs suchého, skoro papírového kokosu, trochy ylangu a čerstvé máty. V oficiálním složení není ani jediná tahle složka, dokonce ani jediná kytka. Dobře. Kokos může být kašmírové dřevo; máta může být fialkový list; ale co ten zbytek opalovacího krému? Nechápu. Někdo se uklepl (možná stejně, jako když ohlásili launch této vůně na 2014 – a pak oficiálně vystřelili 1. 4. 2015. Třeba se produkťáci nedohodli, kterou vůni vypustí k už ohlášenému složení…).

b.balenciaga

Celkově je B.Balenciaga jednoduchá letní vůně, lehounká a něžná a moc se mi líbí. Miluju letní náladové vůně opalovacího krému a tohle je jedna z nich. Začíná shodně s Bronze Goddess / Estee Lauder, ale navíc je v ní hořce-mentolová máta, která vůni zatraktivňuje a posunuje z pláže do baru nebo do práce k letním hedvábným šatům. Vůně máty je s časem pořád výraznější, potlačuje vzdušně sladce gurmánskou složku kokosu, a ve finále už jevůně  výrazně zelená a mentolová. Bohužel finále nastane asi za půl hodiny, to nekecám, a intenzita je prvních deset minut dobrá…a pak žádná. Kdyby to viděl David Copperfield, zbledne závistí, takle rychle a nenápadně zmizet se mu nikdy nepovede.

b.balenciaga_mini

Parfumérka Domitille Bertier je dostatečně zkušená, aby věděla, co se bude v mainstreamu líbit. V kokosové dimenzi je určitě použitý supermoderní cypriol, vůně starého papíru, proto mne tak zaujal. Tuhle vůni objevil L´Artisan v oblíbené Dzongce a od té doby ji představil v mnoha vůních…až si jí všiml svět a dnes vytlačuje oud.

Líbí se mi moc, ale vzhledem k tomu, že jsem zásobena dostatečně kvalitními letničkami, včetně půlkilovky Bronze Goddess, je pro mne zbytečná. Možná až ji Prafums nebo El Nino budou mít za tři stovka. Kvůli tomu hezkému popraskanému flakonu. Ostatně ceny nejsou ani tak závratné.

b.balenciaga ceny

A velmi mne překvapilo, že Balenciaga ohlásila vůni B. Balenciaga Skin, což má být odlehčená verze B. – odlehčená? Vážně? ? ?

Mimochodem: víte, jaký je rozdíl mezi hrachem a hráškem z pohledu českého potravinářství?

podpis_ROM

You may also like...

4 Responses

 1. tuttobene napsal:

  Japonské boby Viktorie Backham? Mluvíte ještě pořád o parfémech?
  Skvělá manikúra. Více in už snad ani nemůže být, hned bych začala fandit nároďáku!

  • Ano, ano, jistěže o parfémech; jestli tě napadlo při slovech “Viktoriiny boby” cokoliv jiného, tak věř, že je ona je nemá…prostě nemá. Stejně jako nemá prdel. Pokud tedy nemyslíme sáňky…ale ty asi taky nemá. Možná vlastní nějakou sjezdovku, horu, ale žádné boby prostě VB nemá.
   Díky, mám tři nové Kiko laky a nemohla jsem se rozhodnout. Tak jsem si to tam dala všechno. 🙂

 2. Alys napsal:

  Ach.. mě se ten flakon nelíbí.. ale to vůbec nevadí, protože letniček mám i tak litry:) Ale máta ve spojení s kokosem by mohla být moc zajímavá, škoda té mizerné výdrže..
  Byla jsem moc zvědavá kvůli tomu hrachovému úvodu – taky vyloženě trpím, kdykoliv vidím přeložený hrachor jako “sladký hrášek” (au). Musela jsem mrknout na složení na fragrantice – mají nafocený obyčejný hrášek, ale v popisu je emadame (peas) a to by měl být způsob úpravy nezralých sojových lusků. (Díky teto Wiki, viděla jsem to poprvé:).
  Taky to bude asi nějaký marketingový tah – že by vařené nezralé sojové boby voněly nějak výrazně jinak než zralé? Nebo třeba syrové? Voní to aspoň trochu po sóji?

  P.S.: Hrášek je ještě nevyzrálý (syrový, mražený, konzervovaný) a hrách plně dozrálý (třeba sušený). Jinak – hrášek je zelenina, hrách luštěnina, sranda, co:)?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..