• PARFUMS DE NICOLAÏ: Musc Monoï (jak ji vidí Derad)

Romana mi ve vteřině urvané na cestě mezi Ministerstvem parfémů a Nejvyšší lakovnou nehtů vrazila do ruky kartičku se vzorkem Musc Monoï s tím, že nemám číst její recenzi a napsat svou. No tak dobře. Při posuzování vůní mám ve zvyku snahu o eliminaci rušivých, nicméně velice účinných jevů, ovlivňujících dojem z parfému, jako jsou promo-texty, vzhled flakonu a balení, atd. V tomto případě však musím uznat, že obrázek vybraný výrobcem na obal vzorku vůně mimo jakoukoli pochybnost dokonale vystihuje její charakter. Léto, dovolená, tropická pláž, bezstarostnost, koktejly, pohoda. Pro mě je to květinová vůně, pižmo ucítím až po několika hodinách ve zbytcích základu.WP_20140731_006
Letní ovocenky, natož ty obsahující aroma kokosu jsou vždycky důvodem k zvýšenému skepticismu. Ale Patricia Nicolaï není žádné béčko, už to tu určitě zaznělo, leč její guerlainovské geny nelze popřít. Takže MM je skvělá, na kilometry vzdálená těm odpudivým chemickým kokosům a vanilkám jako ze stromečku do auta. Tenhle parfém nejenže dodá, co slíbil svým obrazovým ztvárněním, ale navrch ještě přidá nadprůměrnou dávku řemeslného umu a kvality.
Fanoušci Guerlaina, kteří jste (ne)nasycení moderní tvorbou parfémového giganta (nic proti Thierrymu Wasserovi), obraťte svou pozornost taky k širokému portfoliu značky Nicolaï, určitě nebudete zklamáni. Pokud tedy budete mít cestu do Paříže – značka bohužel zatím není dostupná v ČR.
derad_podpis

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..