• PENHALIGON’S: Sartorial – navonění jen pro členy (zkuste na #nicheTour)

Jelikož se k nám blíží letošní nicheTour, pojďme se podívat na některé z parfémů, které si tam budete moci očichat. Vybral jsem si k vyzkoušení Penhaligonův Sartorial, protože zatím jsem tu na blogu žádnou z vůní této staré britské značky netestoval, aspoň pokud mi paměť slouží. To ovšem neznamená, že jsem se těmito vůněmi vůbec nezabýval. Pár těch roztomilých starosvětských flakonů jsem si už zkusil a právě Sartorial patří mezi to nejlepší, co mi prošlo nosem.

Jméno vůně v češtině znamená “krejčovský” a při troše fantazie si umím představit salon někde v londýnském West Endu, plný štůčků poctivého tvídu. Navoněného džentlmena uvnitř obletuje prošedivělý krejčí s kulatými brejličkami na nose a krejčovskou mírou v ruce. Ve své podstatě je Sartorial potemnělou pánskou orientálkou, zkříženou s fougère, ale to tu vůni tak docela nevystihuje. Základ z vzácných dřev, doladěných tonkou tak, že výsledek připomíná ambru, je podle očekávání doplněn levandulí. Tím by bylo učiněno zadost požadovanému zařazení do pánské škatulky, ale pak nenápadně přijde ke slovu velmi jemná kůže, která Sartorialu umožní postoupit o úroveň výš. Sir se dostavil k braní mír ve svých nejlepších, ručně šitých botách z teletiny a své měkké kožené rukavice si odložil vedle na sekretář. Do vůně tak přibyla dávka noblesy, sdělující nám mírně povýšeným tónem, že tahle vůně je souzena výše postaveným, nebo chcete-li, lépe narozeným. Lákavé – dopřát si prostřednictvím voňavky členství v klubu, což?

sart

 

To je přesně to, čím Sartorial vyniká – dodá svému nositeli auru distingovaného muže, který si potrpí na kvalitu a dopřává si samé lepší věci. Takovou lepší věcí je i Sartorial, jehož hřejivá, hluboce jantarová vůně vydrží dlouho a hezky prostupuje bezprostředním okolím, aniž by obtěžovala nadměrnou důrazností nebo nevítanou pronikavostí. Zdá se, že je šitá na míru (a jsme zase u krejčího!) pánům, kteří na svých třicet už vzpomínají. Pro mládež by jí byla škoda, ani by se k youngsterovi nehodila, podobně jako by k němu neladila buřinka. Zato taťka navoněný Sartorialem u mamky vyvolá přimhouřené oči, a kdoví co ještě 🙂

Za poskytnutí vzorku děkujeme parfums.cz.

derad_podpis

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..