• Príma parfumerie: Řím – Daša sensory concept store

Jestli jedete na prázdniny do Říma, tak tuhle senzaci prostě musíte navštívit, i kdybyste měli vynechat di Trevi, Koloseum nebo podobnou nůdu přecapanou turistam, co už stejně viděli všichni: Daša – boutique se zázraky pro potěšení všech pěti smyslů. Odložte rodinku někam k Římským schodům, kupte jim aperitivo a velkou zmrzlinu a zmizte po anglickoitalsku do tohohle zbrusu nového obchůdku.

 

Proč? Hromada důvodů.

1. Dechberoucí vůně

To doslova! Kdo mne čte na FB, tak už ví, že jsem obdržela sadu vzorků vůní zn. Daša (takže budou recenze, jupí!) a že jsem se nechala na celý den omámit brutální vanilkou a narkotickou tonkou na způsob guerlinade a že se mi ten trip hrozně líbil. Daša kolekce zahrnuje osm zbrusu nových vůní, z nichž každá zastupuje jeden voňavý archetyp. Ale není to žádný marketingový projekt – Dáša si vůně vymyslela, pak se spojila s takovým jedním polodivokým domorodcem a ten jí udělal sadu nádherných vůní podle jejích dlouholetých snů a představ. No a Dáša je teď sama prodává ve vlastním butiku. Good, ne?

Navíc u ní na pultě najdete i vlastní značku toho parfumérského týpka: SUK. Prý velmi plnotučné vůně… To není všechno. Slušná nabídka nichovek ve všech cenových kategoriích: od Fragonarda po So Oud, po ne úplně běžně dostupnou thajskou bio značku Paňpuri, jejíž svíčky a domácí vůně jsou špička a kam se hrabou francouzské předražené…no to je jedno. Běžte si to zkusit sami. Sortiment je TADY.

Moje doporučení: jestli se vám líbí klasické (dnes exkluzívní) vůně Guerlain a jejich “guerlinade”, třeba Metallica nebo Mon Precieuse Nectar, rozhodně nesmíte vynechat Douce Chateau / Daša. Je to stará dobrá vanilkovo-tonková pecka, hluboká a z krásných ingrediencí, ovšem za poněkud jiné (příjemnější) peníze…

2. Kabelky, korálky a zrcátka

Tak všichni, kromě mého muže, už víme, že mám těch závislostí více, muži, víno, boty a kabelky. Od té doby, co znám Dášu, zatím jen platonicky, jsem posedlá limitovanou pochette značky Kilesa Italia. Zatím platonicky. Akorát nevím, jakou barvu. Jakou, dámy?

Každopádně: Kilesa Italia je zase jedna z mladých značek, takže na ni narazíte jen na několik málo místech v Itálii. Třeba právě u Dáši. Kilesa není jediná značka kabelek, kterou tam najdete.

V Itálii dnes a denně vznikají módní značky, oni to umějí a chtějí tvořit, a v tomhle butiku najdete taky kašmír, šperky, bižuterii, doplňky, oblečení…poslední italská nezávislá móda. No a když ani tohle nezabere (pochybuju), tak je tam med, šampaňské z Champagne, luxusní italské oleje, lanýže, italské pochoutky v zavařovacích skleničkách… Běžte si něco zkusit.

3. Dáša, čeština a její lidi

Možná jste se zarazili, proč píšu pořád Dáša,když se butik jmenuje Dasa s ptáčkem. Bystřejší a modří už vědí… Dáša je Slovenka žijící v Říme, takže nejpříjemnější překvapení – v tomhle butiku plném úžasných předmětů ke koupi nebo aspoň potěšení si pokesáte česky. Žádné “víc grande” nebo “mólto píkolo” vás nečeká. S krásnou a příjemnou Dášou si popovídáte po svojim. A navíc můžete potkat hromadu zajímavých lidí, třeba Dášinu krásnou dceru modelku, syna na ženění (tímto apeluji na mladší generaci, neživí se sice jako model, ale klidně by mohl) a zástupy těch mondénních Italek, které narozdíl od namyšlených a odměřených Francouzek vůbec neřeší nějaké trčící vlasy, pihovatý nos ze sluníčka nebo vyhrnuté šaty (šak tak to má vypadat, né?), suverénně nosí o odstín tmavší rtěnku, než se u nás považuje za počestné a zlaté šperky, které poslouží rovnou jako kalanetika, protože tohle závaží tahat celý den posiluje od krční páteře po pánevní dno. Ty ženské jsou hlučné, sebevědomé, přátelské a nádherné. Tam se vám bude líbit.

 

edit: butik je trvale uzavřen

podpis_ROM

You may also like...

4 Responses

  1. mirkau napsal:

    Plánovat Florencii pomalu.

  2. mirkau napsal:

    Však v lednu vyrážíme, ne? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..