• Príma parfumerní sítě v Německu: Cosmetic LIVE a nový koncept Muller

Tak za prvé: všimli jste si našeho PRŮVODCE po príma parfumeriích, drogeriích a parfémových blešácích  Evropy a světa? Nemáme ambici zmapovat všechny butiky. Doporučujeme místa, kde někdo z nás tří na cestách už nakupoval, byl spokojený (nebo extrémně nespokojený) a o kterých nám stálo za to napsat článek. Guide pořád aktualizujeme, tak nezapomeňte před cestou na Vánoční trhy nakouknout! Máte tam i oblíbené Drážďany – btw: víte, že v Drážďanech j letos jen jedna jediná “zlatá” neděle, a to 4. prosince 2016 od 12 do 18 hodin? Tak ať nejste zklamaní a vaše vánoční nákupy se nescvrknou v metry bratwurstů a litry svařáku.

Za druhé: pokud vás něco žene na nákupy právě teď, tak vězte, že v Německu ve probíhají Oktoberfesty. Já jsem ochutnávala loňskou úrodu (vína, pivo nee) v Erfurtu, což je krásné, velké, historické město – s podivem, protože bylo ve východním Německu a tam se na památky moc nehrálo. Najdete tady krásné zachovalé centrum s hrázděnými domy, několik paláců a středověce malebný Kraemerbrueck – Kramářský most, obdoba florentského mostu zlatníků. A hlavně: několik príma parfumerií.

Sice tady není žádná lokální niche parfumerie, ráda bych vám představila dvě sítě, které jsou rozšířené především po Západním Německu a tady je taky najdete. Ale pozor: v oblíbeném zdejším značkovém Breuningeru, který normálně poskytuje úžasný výběr všech značek, na které si zpaměti vzpomenete (třeba v Norimberku) , parfémové oddělení není. Totéž Karstadt, který tady má jen takové menší oddělení s levnějšími značkami. Zase asi nikde jinde, než v Karstadtu, neseženete křišťálového orla (ve slevě za 14,99).

efurt-1
Co v Karstadtu ale najdete vždycky, je kompletní sortiment Maurer & Wirtz, známější pod šifrou 4711. Limitky pro letošní rok jsou novinkami Red apple &c hili a Plum & honey Můj favorit bylo čilijabko, ale nejde to: chemický aldehyd jablka, paprika v tom není, a po rozvonění připomíná siláž Light Blue /  Dolce Gabbana. Švestkový med se mi zdál trochu lepší, ale je tak nevýrazný, že vlastně ani nevím, jak to s ním na ruce dopadlo…škoda, počkáme na jaro, třeba bude zase nějaká hezká bylinka, co jim tak hezky jdou.
efurt-2

O co tady dneska jde, jsou dvě sítě, které mají hustou síť poboček a najdete je v mnoha městech Německa.

  • PARFUEMERIE.DE / Live Cosmetic

Franchisingová síť Parfuemerie má obrovské množství partnerů – hledejte ZDE. Konkrétně tady v Erfurtu je to místní firma Live Cosmetic. Mimo běžného sortimentu začali prodávat nichovky a to v dost zvláštním a zajímavém výběru, který jinde nepotkáte: Swiss Cashmere, Initio, Honoré de Prés, Chabaud, Dr. Vranjes,  Atelier des Ors… Dostane se vám tady osobní pozornosti, díky které pochopíte, proč je lepší si niche vůně kupovat osobně, ne na netu.
erfurt-fishmarkt-cosmetic-live

  • Drogerie Müller – nový koncept prodejen

Drogerii Müller všichni znáte, nenarazit na jejich prodejny kdekoliv v Německu je těžké. Kde je Rossmann, tam jsou dvě DMka, a tam je taky prodejna této lokální značky. Připomíná mi naši Tetu, ale s obrovskou ambicí. Nově Mueleři začali otevírat velkometrážní prodejny typu supermarket. Prodejny jsou rozdělené do tří sekcí: parfumerie, drogerie a hračky s cukrovinkami (kancelář, dekorace, kraviny, obrovský sortiment Alnatura). Tady v Erfurtu  konkrétně má každá sekce vlastní patro. V parfumerce najdete všechny značky vůní, jako v naší Sephoře (měli nového Chanela i Zadig a Voltaire) a z kosmetiky kromě prémiových značek všechny obvyklé plus ty prima německé (Misslyn). Prodejny jsou tak trochu McDonald, nikdo tam neotravuje, nehlídá, můžete si všechno zkusit, osahat, navonět se, počmárat se…máte klidu, kolik si jen přejete. A samozřejmě akce, slevy, výprodeje. Má jednu zásadní chybu: nepěstuje miniatury. Ále: mají vlastní toalety.

Mimochodem: znáte tuhle kravinu na optické zahuštění vlasů?

Užijte si vaše cesty a napište, kam nejraději jezdíte nakupovat vůně a jestli vám v našem přehledu nějaké místo chybí: pokusíme se se doplnit!
podpis_ROM

You may also like...

3 Responses

  1. mirkau napsal:

    Tu “kravinu na zahuštění vlasů” neznám. jak to funguje?
    A není to spíš na zakrytí odrostů?

    • Prosímtě, to vynalezli pro plešatějící chlapy, je to strašně stará vyfikundace – domalovávali si tím chybějící vlasy v koutech a mnišský kolečka. Je to často vidět na černobílých fotkách, že mají chlapi na holé lebce namalované vlasy, vypadá to jako vlastnost fotky, nízká zrnitost, ale ono to tak vypadalo ve skutečnosti. 😀 A tohle je barva, kterou si lidi s řídkýma vlasama natřou kůži a ono to vypadá, že jich mají víc, případně jim to vykrouží hezké čelo a tak. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..