• REMINISCENCE: Dragée (l´instantní mandle)

Pátá, nejnovější z gurmánské řady Reminiscence (kokosový marcipán do-ré, karamelové marshmallows mi-fa, plesnivý citron sol-la, sladce prachový kosatec si-do) s názvem Dragée, v bílém flakonku jako cukrová poleva sladkých svatebních mandlí, tak může být ještě nějaké překvapení? JO!
Reminiscence Dragee
První dojem: opulentní gurmánka ve stylu růžové do-ré nebo mi-fa nebo Sulmona/Coquillete, sladká, cukr, mandle, bílé kytičky, no, hezké, ale takových už tu bylo. Jenže během tří minut se tóny srovnají a najednou je tady něco hrozně povědomého, co přece dobře znám… ano. L´Instant Magic/Guerlain naruby: dominantní je mandlový tón, který je v L´IM až za vanilkou a květinami. Mandle jsou sladké, vyloupané a usušené na slunci. K tomu samozřejmě vanilka. Tahle není tak prokreslená a zábavná, jako u Guerlaina, ale o to vůbec nejde. V Dragée prostě jen supluje cukr. Za touhle dardou jen nesměle vykukuje nějaký bílý kvítek, ale jen proto, aby vůně nebyla nudná. Všecko.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dragée přesně splňuje, co slibuje názvem. Přesto není plochá, nabízí vyvážený gurmánský zážitek, není totiž přehnaná. Všechny (ehm…všechny tři) složky jsou hezky vyvážené, jemné, kvalitní. Oceňuju, že není přeslazená; je to cukrátko tak akorát, jako stará Barila (ne Milka po roce 2000), milá, něžná, mazlivá.  Siláž i výdrž, jak je u téhle řady zvykem, na nejvyšším stupni.  Přiblížila jsem se vanilkovému grálu.
Cena 92€ za 100ml EdP se mi zdá fajn, přiměřená.
podpis_ROM

You may also like...

1 Response

  1. Tak to bych asi mohla… Mandle miluju…
    (Sakra, nejde mi to lajkovat, ale to bude chyba na mé straně.)
    PS: Odcházím do literární kavárny….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..