Růže mého srdce • PARFUMS GRÈS: Cabaret

Jsem tu zas s další růžičkou, bez které se neobejdu. Než jsem se Cabaretem setkal osobně, měl jsem o něm něco přečteno a myslel jsem si, že díky tomu, že je určen ženám (a taky trochu kvůli vyzývavě feminnímu flakonu), není ničím, co by mě mohlo zajímat. Tehdy před lety jsem ještě věřil, že když je na parfému napsáno, že je určen pro ženy (nebo pro muže), musím se tím řídit. Chachá. Cabaret byl vůní, která to změnila.

WP_20150425_012

 

Jednoho dne jsem se setkal s kámoškou Jerry a zeptal se jí, čím tak hezky voní. Tak došlo k mému seznámení s Cabaretem a ukázalo se, že to byl začátek dlouhého a krásného vztahu (díky, Jerry!). Cabaret je totiž dámskou vůní, která líp voní na mužích. Jsem si vědom toho, že jde o odvážné a razantní tvrzení, ale roky prověřily a potvrdily jeho platnost. Cabaret samozřejmě ženám sluší a já ho pochválím každé dámě, která jej nosí. Jenže na mužské kůži – a nejen na té mé – se na pomyslném květu Cabaretu rozvine ještě několik dalších okvětních plátků, tak nespravedlivě odepřených ženám (ale na vás zase voní líp třeba Patchouli Patch, děvčata) a parfém získá na charakteru a hloubce.

Cabaret v plném květu je lehká dřevitá růže s umírněnou projekcí. Cokoliv a jakkoliv mnoho dalšího toho o Cabaretu napíšu nemůže lépe vystihnout podstatu téhle vůně. Jak dobře víme, někdy je méně více a Cabaret je skutečně jednoduchou vůní. A ano, jednoduchost se v tomto případě rovná kráse. Můžu zmínit podivně “nehezkou” fasetu dřevité části vůně, jež jí dodává nádech věkovitosti a opotřebovanosti, jako staré piliny v dědečkově dílně, zapomenuté pod ponkem. Když k nim čichnete, kromě dřeva voní i po prachu, šmíru a paradoxně i navlhle. Tenhle nenápadný, leč neopominutelný rys Cabaretu má podle mě na svědomí existenci početné skupiny jeho odpůrců, kteří Cabaret označují za smrad ovoněný růží. A neberu jim to, kousíček světské opotřebovanosti v Cabaretu skutečně je a dozajista se nemusí líbit každému. Pro mě je ale tím, co dělá Cabaret Cabaretem – jedinečnou vlastností, neobvyklým střípkem, dodávajícím vůni kouzlo a nezaměnitelnost.

WP_20150425_020

Kromě toho, že Cabaret má svou charismatickou fujky stránku, se může pochlubit nesporně překrásným drydownem – konečnou fází parfému, která ač je lehká a u těla se držící, trvá dlouho. Dojezd se vás zkrátka nechce pustit, ale ucítíte ho jen vy, případně osoba pobývající ve vaší intimní blízkosti. Nemusíte hned myslet na muchlování – i při obyčejném přátelském polibku na uvítanou či rozloučenou se často dočkáte pochvaly a někdy i dotazu, čím to tak hezky voníte. Ano, i vy ženy. Pokud se vám Cabaret líbí, noste ho – nenechte se odradit tím, že na manželovi bude vonět o chlup líp!

Cabaret je drobný klenot. Skutečnost, že jej na sebe liju vytrvale už léta a žádnou jinou vůni jsem si nekoupil tolikrát po sobě (což u voňavkářského magora něco znamená!), je toho důkazem.

PS: Cabaret pour Homme jsem zatím neměl možnost očichat, ale nepředpokládám, že by ten dámský trumfnul. Kdyby ano, dám vědět.

derad_podpis

You may also like...

No Responses

  1. mirkau napsal:

    Doporučuji k otestování novou Oud Satin Mood od Kurkdjiana. Oudu pomálu, zato růže hned dvě a famózní!

  2. jerry napsal:

    Nejen noste, ale hlavně nakupte do zásoby – už nějaký pátek se nedělá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..