• TAG: 30 kosmetických otázek a odpovědí

Přijímám hozenou rukavici od holek z eM&eM´s blogu a jsem ráda, že mám třicítku za sebou (kecám, chtěla bych mít celý život 29). Nechci ukončovat letadlo, ale nevím, koho bch vyzvala, všichni už byli, ne? Takže převzetí TAGu dávám k dispozici k volnému odběru tomu, kdo chce…

(Fotky jsem tentokrát výjimečně většinou hledala na webu, pobavila jsem se u toho, doufám, že vy se pobavíte taky – netušila jsem, že kosmetika poskytuje lidem TAK široké možnosti pro vyjádření momentálních hnutí mysli a lecjakých úchylek).

1. Vzpomínáš na svůj první kosmetický produkt?
Fixka na vlasy. Asi. Chtěla jsem mít zelený melír, tak někdy v šesté třídě. Teda to nebyla speciální fixa na vlasy, ale ta normální školní, otisklo se mi to na tričko Like a Virgin a bylo to fakt kvalitní, nevypralo se to.

daft-punk-hair-styles-free-1-0-s-307x512[1]

Zdroj: http://cdn8.staztic.com

 2. Specifikuj perfektní řasenku. Už jsi takovou objevila?
Chanel Le Volume. Já mám řasy jak vypelichaný kartáček na zuby, tahle jediná je trochu zvýrazní i udrží natočené. Objevila jsem ji po století plném experimentů a vyhozených peněz. Udělalo mi radost, že se letos začala prodávat voděodolná verze, občas mi slzí oči (i když i ta základní vodě vzdoruje, a to i při odličování). Už nechci jinou, konec zkoušení, sňatek na doživotí.

Zdroj: http://2female.blog.jp/archives/454709.html

Zdroj: http://2female.blog.jp/archives/454709.html

3. Jaké krytí preferuješ u make-upu?
Cože? Já nemám co skrývat! Používám dlouhý leta tuhý Dior Nude, já už vlastně ani nevím, jak se to jmenuje. Takže si nepamatuju, jakou tehdy říkali, že má úroveň krytí, každopádně zakryje červená a tmavší místa a není vidět. Tak asi nižší až střední. (Ale obřas by se mi hodilo absolutní – nebo plášť neviditelnosti).

Zdroj: http://www.google.cz/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAUQjhw&url=http%3A%2F%2Fwww.pmslweb.com%2Fthe-blog%2Fhump-day-misc-miscellaneous-pictures-galore%2F&ei=w00BVYa9BsmR7Ab6vYCAAg&psig=AFQjCNEQ7-3rA2U18oZPuu-JSHk7Ls7cXA&ust=1426235197860176

Zdroj: http://www.pmslweb.com/the-blog/hump-day-misc-miscellaneous-pictures-galore/

4. Oblíbená high-end značka?
Tak třeba La Prairie, ale to jen díky jedinému produktu – čistící pěně. Ta nemá ve světě konkurenci. Jinak je mi to fuk, koupím si z hi-endu cokoliv, co mne přesvědčí, že pak budu vypadat jak Claudia. Nebo taky z low-endu. Fakt je mi to egal.

Zdroj http://picture-cdn.wheretoget.it/

Zdroj http://picture-cdn.wheretoget.it/

Zdroj: https://industryofcooldotnet.files.wordpress.com/

Zdroj: https://industryofcooldotnet.files.wordpress.com/

5. Jakou kosmetickou značku jsi chtěla vždycky vyzkoušet, ale stále jsi se k ní nedostala?
Značku “Armani Spa“. Lehnu si na zem, budu křičet a kopat nožičkama do podlahy, ale obávám se, že mne to tam stejně nedostane.

Zdroj: http://milan.armanihotels.com

Zdroj: http://milan.armanihotels.com

6. Oblíbená značka z drogérie?
Z drogerie nemám, ale z lékárny: Vichy (ona se nakonec jinde prodává v drogerkách). Zamlada mne výlečila z problémů s pletí, už ji dost let nepoužívám, ale našla bych si tam produkty i teď. Vlastně mám pořád jednu věc, která je podle mne neporazitelná: vysušující a krycí tužku na pupínky. Sem tam ji použiju, je skvělá, zklidňuje, kryje a rychle léčí. Jo a vlastně chladivou tyčinku na kruhy pod očima Oligo. No tak jo, my best of je Vichy. No ale já v té drogerce stejně nakupuju spíš dietní prostředky…

dieta

7. Nosíš umělé řasy?
Jen jednou v životě, ale to jsem byla fakt hrozně mladá a rozjívená, abyste si nemysleli, že teď nejsem seriózní a vážená dáma. Byly to takové samolepky, vzala jsem si do jednoho pražského koktejlového baru na mejdlo (balit chlapy), moc to nedrželo a asi tak po pátém koktejlu si našly nové umístění a až do konce mejdanu jsem mladíky i staříky u bary ohromovala šviháckým knírkem.

Zdroj: http://themotorsportarchive.com/2010/08/24/about-that-photograph/

Zdroj: http://themotorsportarchive.com/

8. Je některý druh kosmetiky, bez kterého nevyjdeš ven z domu?
Tak jasně, voňavka. Kam šáhnu, tam je nějaký vzorek. Něco na rty, to když zapomenu, tak zastavuju u nejbližší benzínky pro Labelo. S voňavkama to není tak jednoduché, takže jsem obklopená záložníma flakonama – v autě u mne i u manžela, v kabelkách v tajných kapsičkách, v šuplíku v práci… Jsem tím spolehlivě známá (“Jdu na oběd se šéfem, nemám parfém, dej mi nějaký vzorek.” a “Derade, mám vzít nějaké vzorky? – Ne, stačí co máš normálně u sebe.”) A hodně často u mne v kabelce, ale není to 100%, tak 96%, najdete Alessandro top coat, k rychlým opravám zátrhů na nehtech a punčochách.

Zdroj: http://www.ohgizmo.com/

Zdroj: http://www.ohgizmo.com/

9. Jakého produktu si nejvíc ceníš a opatruješ ho jako oko v hlavě?
Produktu své a manželovy lásky. Z kosmetiky mne nenapadá nic, čeho bych se nemohla vzdát. Je toho tolik, našla bych si něco nového. Ale mám jednu voňavku, kterou bych prodala mezi posledníma (v případě hladomoru), a to je čistý parfém Seplasia v originální plechovce, kterou jsem dostala od Sonii Acampora, snachy parfuméra, a byla to jedna z mých prvních niche vůní, které zažehly tu vášeň. Nenosím ji, jen si k ní občas čuchnu.

Seplasia

Seplasia

10. Jak často nakupuješ kosmetiku? Líbí se ti nakupovat po jednom nebo jít na nákup jednou za čas a nakoupit víc produktů?
Furt. Nevím. Jak něco vidím, tak to koupím. Nemám v tom systém, ani zvyklost. Jak vytáhnu paty z baráku, tak to na mne přijde.

11. Máš kosmetický rozpočet nebo utrácíš, jak se ti zachce?
No samozřejmě, že mám rozpočet, který přísně kontroluju, s výjimkou situací popsaných v bodě 10. (A miluju impulsívní nákupy nebetyčných kravin, a taky jsem zažila Black Friday v Anglii a koupila jsem si neplánovaně jeden jediný krémík.)

Zdroj: https://cci13.wordpress.com/author/ad1809/

Zdroj: https://cci13.wordpress.com/author/ad1809/

 

12. Používáš při nákupu kosmetiky kupóny, slevy a věrnostní karty? Ovlivňují tě různé akce k nákupu kosmetiky, kterou vlastně nepotřebuješ?
Ne. Otravuje mne nosit karty a muset u pokladny myslet na to, jestli zrovna tuhle mám, nebo mi ještě chybí. Dotazy prodavaček “máte? a nechcete?” mne vyslověně iritují. Jediné tři, co nosím, je Marks&Spencer, protože je hezká, nevyčerpanou WiFi kartu z Thajska, protože je na ní krásná fotka Královského paláce a Press pass, protože mi umožňuje parkovat na zákazech (myslím…zatím). Ale používám slevové kódy na netu a miluju úlovky ze slev v Sephoře.

couponing

13. Jaký typ kosmetiky nakupuješ asi nejčastěji?
Tak na to nemusím odpovídat, že ne?

Zdroj: http://priuschat.com/

Zdroj: http://priuschat.com/

14. Upřímně, existuje značka, kterou nemůžeš vystát?
Stejně jako žádnou nemiluju, tak není žádná na opačném pólu. Nikdy bych si ale nekoupila no-name krém nebo dekorativku, třeba na tržnici. Přijde mi to hodně nebezpečné.

Zdroj: http://media.tumblr.com/tumblr_lolo1gzXGQ1qctkcl.jpg

Zdroj: http://media.tumblr.com/

15. Snažíš se vyhnout určitým složkám ve složení (sulfáty, parabeny)?
Nečtu složení, nepamatuju si ty složky, ale docela dbám na “přírodní” složení a proto si přečtu recenze holek, které to sledují, pak si vyberu jednu značku a tu používám už nekontrolovaně. K vybraným značkám péče patří momentálně Biotherm, Clarins a Shiseido, ty prošly a cokoliv od nich může kdykoliv přistát na polici. Z dekorativky barevná řada Sisley.

Zdroj: http://media.salon.com/

 

16. Máš oblíbené místo, kde nakupuješ kosmetiku?
Neomezuju se, kdykoliv, kdekoliv, ale protože jsem experimentátor a objevitel, tak kdekoliv v cizině, kde mají jiné značky a výrobky než u nás. Ostatně – mám tady na to celou RUBRIKU o Príma parfumeriích.

Erboristeria Firenze

17. Péče o pleť: zkoušíš ráda nové značky a výrobky, nebo si ráda uchováváš svou rutinu?
Každá nová je přece ta nejlepší, ne? Jen udržet vlastní styl!

Zdroj: http://kakooz.com

Zdroj: http://kakooz.com

 

18. Oblíbená “bath and body” značka?
Marseilleské mýdlo. Mám asi 4 značky, které se prodávají jen ve Francii, tady jsou neznámé. Nejde mi o ty značky, ale o to, že mám vyzkoušenou hypoalergenost, takže vždycky nakoupím ve Francii celoroční zásoby a pak tady už nic jiného nekupuju, protože nic jiného nepoužívám. A pro dítě L´Erbolario, dětskou řadu – taky hromadný nákup na rok dopředu. Takže vlastně nemám co jmenovat…vlastně jo, Lidl sprcháče, A-HA.

f8f35-suddenly_lidlparfum

19. Kdybys mohla od teď nakupovat a používat jen jednu značku, která by to byla?
Elmex. Nebo Dazzledent.

http://www.thisismarilyn.com/

http://www.thisismarilyn.com/

20. Jaká značka má dle tvého názoru nejpovedenější obaly?
L´Erbolario. Funguje to i jednotlivě, ale když v těch nádherných historických oficinách vidíte na dřevěných policích vyskládáné moderní jednoduché obaly šeptající “chceš mne, potřebuješ mne, vytáhni peněženku”…poprahová reklama, čeští výrobci kosmetiky to mají zakázané zákonem, že?

erbolario

21. Jaká celebrita má vždy dokonalý make-up?
Taková ta Američanka s tou vesmírnou prde.í, já nevím, jak se jmenuje. Viděla jsem jednou na obrázku, že si dává korektor asi na 28 pozic na obličeji a je to úžasné! Z českých myslím, že Karel Gott, tam je obdivuhodné, že to vždycky dokreslí maskéři tak, že lidi furt poznají, že je to Gott a že se to přitom nerozpadne.

Zdroj: http://imgs.idnes.cz/show_aktual/A011018_KNE_GOTTTPOR_V.JPG

Zdroj: http://imgs.idnes.cz

22. Na jakém e-shopu nejčastěji nakupuješ kosmetiku?
Voňavky a sem tam kosmetiku na české velké trojce (Parfums, El-Nino, X-péčka), sem tam na Jahodě a docela ráda mám Normu Zlín na laky (víte, že asi jako jediný e-shop v ČR mají teď skladem suché šampony Batiste?).

Moje TOP značky: Nubar, OPI, Orly, Norma, China Glaze; Misa se ke mně dostala kvůli barvě, chtěja jsem "trochu jinou" než oblíbenou OPI Ate berries at Canaries, tak jsem si vybrala. Je úplně stejná, jen trochu míň kryje. Taky dobrý.

23. Pět tvých oblíbených youtube beauty gurus?
Ném tudom.

24. Máš ráda multifunkční produkty jako stainy, lip and cheeks, shimmer bricks atd.?
Líbí se mi myšlenka mít líčení tón v tónu bez nutnosti hledání produktů. Třeba tenhle způsob užití Meteoritek. A pokud se počítají multifunkční paletky (nemyslím pět barev stínů, ale stíny+rty+řasenka+něco), tak těch pár od Pupy mám a občas z nich jedno políčko použiju.

guerlain meteorites

25. Jsi v nějaké fázi líčení nemotora?
Příliš osobní, neodpovídám, drzouni.

Zdroj: http://cdn.someecards.com/

Zdroj: http://cdn.someecards.com/

26. Používáš primer pod oční stíny?
Dosud ne, ale po přečtení tagu eM&eM´s si koupím Alverde, eM je jedna z blogerek, které dělají kontroly složení za mne, a tohle mi předschválila. Třeba mi ty stíny konečně budou držet.

Zdroj: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com

Zdroj: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com

27. Kolik vlasových produktů použiješ během jednoho obyčejného dne?
Hřeben. A během týdne jen šampon, přesněj ayurvédské byliny. Nic jiného, opravdu. A stejně, jako Donaldem, vím jak přirozeně řešit bad hair day.

Zdroj: http://i.telegraph.co.uk

Zdroj: http://i.telegraph.co.uk

Zdroj: http://i.dailymail.co.uk

Zdroj: http://i.dailymail.co.uk

28. Co používáš jako první, korektor nebo MU?
No to nevím, tak nějak zároveň, ne? Jinak korektor raděj vypínám

Zdroj: http://cdn.damnyouautocorrect.com

Zdroj: http://cdn.damnyouautocorrect.com

29. Zvažovala jsi někdy navštívit make-up kurz?
Tak – napadlo mne to, prý hned jak absolvuju kurs vaření a uklízení, tak mne tam muž pustí.

Zdroj: https://binarythis.files.wordpress.com/2015/01/tumblr_ni42kbise21u8oyeuo2_500.jpg

Zdroj: https://binarythis.files.wordpress.com/

30. Co na make-upu miluješ obecně?
Že si můžu furt kupovat nové blbiny a vůbec to nezáleží na tom, jestli zrovna chci nebo můžu utratit nějakou částku. Rudá rtěnka se dá pořídit od 30 do 3.000 korun.

podpis_ROM

You may also like...

3 Responses

  1. Tuttobene napsal:

    Mega, tys mi zase dala do bránice!!! Karel s Donaldem …. Já to ani smíchy nemůžu komentovat, každé slovo abych 5 opravovala…

  2. Sedmi napsal:

    teda to jsem se fakt pobavila, díky 😀 a ty fotky, to je mazec 😀 😀

  3. eM napsal:

    No tak to byla zase nálož!!! Ten text a ještě k tomu ty obrázky, padám tady smíchy! Aspoň víme, kam zas pošlem tichou poštou nějaký tag, tady to má prostě grády 😀 A děkuju, budu se snažit dál teda študovat to složení, já bez primeru fakt existovat nemůžu, momentálně mi ale jako primer funguje i korektor (Catrice) a mám dva v jednom. Mě to všecko už padá z polic, tak ti závidím, že jak někam vylezeš něco si koupíš, já fakt nemůžu…Ale tu dietu s ovocnýma džusama tu praktikuju několik let a fakt to funguje!!!! Dyť víš, že do drogešky chodím kupovat víno = džus !-)

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: