•🌷 Ten pravý jarní parfém


Všechny díly seriálu OBLÍBENÝ PARFÉM, OBLÍBENÁ KVĚTINA najdete TADY


Přestože se teď cítím po přívalu předjarní energie v minulých týdnech lehce invalidně jak po těle, tak po duši, snažím se vrátit mezi živé. Snažím se jíst zdravě, hubnout do plavek, cestovat a vonět se. Moc mi ale nepřidává, když přijedu na výlet s cílem “ukázat kamarádce ze zahraničí soutok Labe s Vltavou v předjarní kráse” a na náměstí v Mělníce, pro cizince v Mělníku, stojí sjezdovka a vyhrávají koledy, točí se trdla a prohání se v kádi kapr (jeden).

Vzápětí nám nějaký muž vyzval “Dámy, pokud v TOM nehrajete, tak odstupte ze scény”, no ale jarní náladě to nepřidalo, zvlášť když celé náměstí bylo zafoukané umělým sněhem a zámecká restaurace zavřená z důvodu “pořád je ještě zima”.

Vsuvka: až/když se tady ocitnete, tak na jídlo doporučuju Restaurant u Sv. Václava, který je napravo před vchodem do zámku od náměstí – prostředí intimní a čisté, obsluha příjemná i na nevycválané spratky co nechtějí jíst, ceny mírné a jídlo poctivé, chutné a velký výběr (z bramborových příloh namátkou: kaše, štouchačky, šťouchačky s cibulkou, zapečené se smetanou, smažené, hranolky, korkety, vařené…) a bujon vaří po francouzsku, silný, tmavý, s rajským protlakem a obrovským játrovým knedlíkem.

Takže situace se vysvětlila, když jsem uviděla nějakého povědomého chlápka, o kterém jsem se jako bonus dozvěděla, že je to otec dětí Jiřího Menzela, ale musím říct, že se mi líbí ještě o něco méně než Menzel, myslím tím po chlapské stránce, no holt některé ženy si umějí vybrat muže pro luxusní život, jiné pro život (já!). Konec bulváru. Muž mi pak našel, že jsem se připletla do natáčení Kameňáku, což mne pobavilo a mrzí mne, že jsme se tam neprosadili, to by mé latentní kamarády z literární kavárny určitě probralo.

Takže jaro si dodávám poslední dny aspoň parfemací a přestože pro našeho kocoura je vůně jara jednoznačná, snažím se nesmrdět jako on, i když se cítím jako ta mělnická ďábelská smrtka, tak volím samé (ne moc svěží) pecky.

Jednoznačnou a úplně neporazitelnou jedničkou je duo Dzonghka a Timbuktu. Hrozně mne baví ten papyrus, papyrus, papyrus (ve skutečnosti cypriol – hledejte v našem Slovníčku) a po těžkých zimních kompozicích v nich obou mám velmi výrazné citrusy, které v létě vůbec necítím (vydoká prchavost v teple a nos je už zvyklý na letničky).

ĽArtisan Parfumeur: Timbuktu _photo_Romana_Granatova

Docela často teď sahám po něčm pro mne úplně neobvyklém a navíc si říkám, jestli se pro mne vůbec hodí a neměla bych ji poslat dál nějaké dívce ze střední školy: Aroma Allegoria Tiré Mimosa. Je nekonfliktní, nemusím u ní přemýšlet (hodí se vždy a všude, univerzálka na den i noc) a pro mne je přesně tím předělem mezi svěžestí jarně-letních vůní a plností parfémů studených sezón. A mám vyzkoušeno, že to je vůně, na kterou lidi v tomhle období hrozně pozitivně, až radostně reagují (jednou se mnou chtěl jeden pán jezdit výtahem nahoru a dolů a už mne neopustit, ale vypadal trochu jako ten pán nahoře, tak z toho nic nebylo). Asi více lidem v nosech chybí jaro.

Guerlain aqua allegoria neroli bianca romana granatova

No a taky mám nový objev, o kterém vám musím napsat později neco víc, protože je to dílko/dítko Marka Buxtona, se kterým bych tím výtahem klidně jezdila celé dny i noci a mohl by se i zaseknout: Black Devil. Na jméno nedejte, je to řezavě (namísto kysele) nasládlá kompozice, která občas připomíná lehký orient, občas těžký západ. A vlastně jo, ono to s tím jménem vlastně konvenuje! Takže milostná recenze coming soon…

buxton

Abych vám připomněla, co se na nás chystá přes-příští týden, nakoukněte do loňského seriálu o oblíbených jarních květinách a jim zaslíbených vůních: rádi begónii, broskvový květ, zeleň buxusu? Libo magnólii nebo mandloň, hortensii,krokus, lípu, kdoulovec, hyacint, hostensii, macešku krokus? Či modřenec, narcis, petrklíč?

 

Čím přivoláváte jaro vy? Používáte parfémy, nebo máte jiné nástroje?


Všechny díly seriálu OBLÍBENÝ PARFÉM, OBLÍBENÁ KVĚTINA najdete TADY


podpis_ROM

You may also like...

4 Responses

 1. nadja napsal:

  Dior Homme kradu zatím bez povšimnutí mého manžela, takže úspěšně, z jeho police v koupelně.

 2. mirkau napsal:

  Já jedu v chlapskýcb vůních. Střídám Les Zazous se Sables a Morocco Sands a pokukuju po Dior Homme Parfum. Jsem zvrhlík nebo přivolávám jaro? Nevím.

  • Dior Homme je super, nechápu, proč to prodávají v chlapském oddělení. A to nejsi první, kdo ji nosí k sukni. Já jsem ji zkusila nedávno a byla jsem hodně překvapená. Přitom Dior má exkluzivní linii, takže určitě tam vědí, že dobrej parfém = unisex. Přece.

 3. Sedmi napsal:

  Ta mimosa je teď moje oblíbená taky. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..