• Tříminutová party pedikúra

Samozřejmě vím, že mezi námi není ani jedna dáma, která by se nestarala denně o pokožku nohou a neměla pořád dokonale obroušené paty. Ale taky vím, že v životě pracující žena se vyskytnou časy, kdy měsíc tvrdě pracuje na projektu těžby uranu na Jupiteru nebo se intenzívně věnuje výzkumnému projektu ukládání bioenergie do tekutých atomů, případně se věnuje dětem, protože ti smradi…vlastně ne, naše děti nikdy nepropadají a vždy nosí jedničky a diplomy a chodí rády a pravidelně do houslí. V těžkých časech emancipace jdou povrchní věci stranou a najedou přijede japonský delegát a vy se dozvíte, že musíte doprovázet na garden party. A co teď s hnátami?
Mně se taková situace přihodí jednou za deset, maximálně za pět let, a pro ty případy mám zázračného pomocníka. Jak víte, Avon považuju za katalog předražených sprcháčů a špatných vůní, ale pár pokladů jsem tam v historii našla: třeba zrcadlové laky, laciné měkké štětce, odlakovač a tohle: vosk na ruce a nohy z řady PLANET SPA s názvem “Paraffin hand and foot treatment”.
pedikura AVON paraffine hand and foot treatment 2
Jak je u komerčních značek zvykem, co stojí za něco, to přestanou dělat, tak ten produkt, jak ho mám já, přebalili nejprve z kulaté krabičky, perfektní pro hrábnutí mastnýma rukama, do tuhé tuby a pak ho přestali dělat úplně. Ale on neskončil, jen se objevuje pod různými jinými názvy v péči o nohy. Klíčové slovo je “parafín” a just now najdete ve výprodeji tento výrobek – toto je váš Avon pro léto 2016 a následující roky, protože spotřeba minimální = efekt maximální. Pokud ho just now nepotřebujete, počkejte si na Vánoce na nějaké pěknější balení a vůni. Zase kdo by chodil na Vánoce na garden party. Možná ta atomová vědkyně.
Všechno ostatní jsou krámy a už nic jiného z péče o nohy od Avonu nekupujte (jedině kdyby se tam objevily kosmetické ponožky, to si probereme na podzim nebo v zimě.)

 • Tři minuty pro suché paty

Čili: máte svůj Avon a nemáte čas. Skočte do sprchy, ojeďte pemzou rychle paty (nezapomeňte i shora, až po kotnáky), špičky, klouby, ať se zbavíte toho, co by opravdu už odpadlo. Pak nohy osušte, naberte parafin do hrsti a rychle promasírujte paty, prsty, nárty a nezapomeňte na kůžičku okolo nehtů, u lůžek i pod špičkama nehtů. Krém má hodně tekutou, voskovitou konzistenci, na dotyk je příjemně hladký a vlažný; dobře se roztírá a hned se vstřebává. Nešetřete!
pedikura AVON paraffine hand and foot treatment
Jestli se vám po natření zdá, že máte nohy mastné, utřete je lehce ručníkem, ten parafin se ještě chvíli bude vstřebávat. Kůže “nabobtná”, vyhladí se, na dotek je jemná jak dětské nožičky, suchá místa zmizí a otlaky “zprůhlední”, opticky se spojí se zdravou kůží. Tři minuty a můžete jít. Bonusem je, že budete mít rovnou upravené i ruce.

 • Optické efekty Frangipani

Vždycky se dá udělat něco, co obelstí a přesvědčí diváka o ideálním stavu. Třeba že si namalujete na svůj křivý nehet ideální tvar nebo jeho pozornost upoutáte tam, kam chcete, a nedovolíte se mu podívat jinam (jestli jdete na party s tím Japoncem, máte výstřih a prsa pětky, můžete s klidem zapomenout na jakoukoliv pedikúru a tento článek vůbec nečtěte).
pedicure 3min 2
Jestli máte lak na nehtech celkem v pořádku (a to předpokládám, že máte, pokud nosíte moje oblíbené samolepky), tak stačí jenom miniláčkem Norma Zlín ťupnout na krajíčky, kde se odloupnul a přetáhnout nějakým rychleschnoucím topem. Lesklé nehty – pěkné nehty. Jestli ho máte ještě hodně ve formě, nalepte si na nehet kamínek (jeden! Malinkej. A zapomeňte na samolepky nebo jiné zdoběníčko). Veškerá pozornost bude upřena na váš diamant a lehké nedostatky pedikúry budou ignorovány a vyvoláte dojem: “Ta žena se o sebe stará! Je to drahokam!”
pedicure 3min4
K tomu si neodpustím jednu jedovatost: občas jsem dost překvapená, když starší blogerky a instagramerky, které se předhánějí v počtu tagů Chanel, Clinique, Estée Lauder a snědených značkových hambugerů a vypitých značkových nápojů ukážou nohy ve (značkových) sandálech: vím, že kabelky LV nejsou garancí estetiky, ale nalakovaná kůže a hrbolaté nehty zastřižené až do masa vidí snad každej? A pedikúra jednou měsíčně je zoufale málo, je potřeba se starat i v mezičase, ladies. Nebo stačí značky nahoře a dole fuj?

pedicure 3min 5
Ale jako klíčové je to “hodně ve formě”, protože není nic trapnějšího, než lepit ozdoby na nohy s ožďobranýma nehtama a drsnýma patama, oslňujícího efektu dosáhnete taky, ale asi opačně, než jste zamýšlela. V detailu vidíte, že lak už není pefektní, objevily se bílé okraje, což je častá bolest samolepek (nebyla jsem dostatečně pečlivá při zalakování), ale takto z blízka se vám nikdo na nohy dívat nebude. Pro běžného diváka budete perfektní.

 • T!P na přetažený lak

Protože spěcháme, stane se snadno, že přetáhneme lak na kůži. Nechejte ho zaschnout a pak ho lehce odstraníte masážní rukavicí – tu stejně potřebujete na peeling nohou před použitím samoopalováku, tak si ji pořiďte, stojí asi třicet korun.

 • Záchranná akce, ne péče

 • REKLAMA

Nezapomeňte, že parafin má pouze vizuální afekt. Péči o nohy nijak neprospěje, naopak. Parafin, stejně jako třeba silikony nebo kosmetická vazelína, jsou minerální látky, které se s pokožkou nespojí, ale vytvoří na ní neproniknutelný, dusivý, ale opticky velmi efektní film. Nohy odličovat nemusíte, stačí je umýt. Ale ani když je budete denně mazat parafínem, kůže nebu zdravá a lepší, ale naopak, bez masky vám bude vysychat a praskat. Takže: denní péče trvale a parafín jen  večernímu makeupu.

Toto je konec seriálu o pedikúře. Čte to ještě nekdo? Bavilo vás to? Napište mi komentář, jestli se mám pouštět do dalších projektů – i když mne momentálně nenapadá, co na těle jsem vám ještě zatajila. Třeba můj celoživotní boj s bídnýma řasama a trvalou na řasy?

Přeju vám #partyhard zbytek léta!

podpis_ROM

Přehled článků seriálu Pedikúra pro lenochy:

 

You may also like...

5 Responses

 1. Sedmi napsal:

  Čtu 🙂 a co ty nalepovací řasy? Nebo vůbec, jak vypadat upravene bez námahy hned po ránu 😀

 2. Dejnička napsal:

  Čtu to všechno, i když nekomentuju a ty řasy by mě zajímaly zrovna hodně;-)

 3. podobka napsal:

  PS: nieco som teda nasla, ale chce to aktualizaciu pre rok 2016 ☺ !

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: