• VANESSA TUGENDHAFT: Or Jaune (jednoduchá Jarmila)

Původně jsem od Vanessy Tugendhaft chtěla vlastně něco úplně jiného: diamantovovou soupravu a kosatcovou vůni Or Rose. Doporučuju při nočních internetových objednávkách dávat velký pozor, nedat se rozptylovat přítelem na Fbooku (téma: poměr campari/prosecca/sody ve Spritzu a rozhodně se nenechte vyprovokovat k “jdi to zkusit!”) a litkup nechte až po finálním odkliknutí. Vlastně to dopadlo hodně dobře, protože jsem taky mohla objednat ty diamanty.

Or Jaune je jednoduchá a hodná. Taková klidná a tichá dívka jara, panenská Jarmila. Přesně takovou společnici jsem na jaro potřebovala. Dávám přednost citrusům a travám před jarní květenou, amnestovala jsem pouze frézii. Jenže s citrusy je potíž, že působí chladivě a ve svěžích jarních ránech vnímám  můj evergreen DKNY woman jako lihový rozmrazovač na okna (taky mi teď ještě občas zamrznou). Jarmila Tugendhaftová má vlahý dech. A přes citrusy vůbec není kolínská.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od začátku je posazená na výrazném čisťounkém prádlovém pižmu, spíš prachovém, než svěžím. Polštář naplněný husím peřím. Na začátku tlumená manadrinková kůra, pomelo, sladký pomeranč a lehounký květinový tón, jen takový dotyk křídla motýla, hodně pozitivně náladový – ylang ylang. Celkové vyznění: zaprášené mandarinky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vývoj je v podstatě jen takový, jaký asi očekáváte: citrusová složka utlumuje a dává prostor pižmu, aby vynikla jeho čistota, křišťálovost. Tlumená svěžest citrusů se proměnila v poklidné zurčení zahradního potůčku na slunci. Celkový dojem: bílým mýdlem vydrbaná šestnáctiletá panna Jarmila vyšla na terasu domu v Toskánsku v pomerančové zahradě.

vanessa tugendhaft or jaune

Vůně Žlutého zlata má hodně světle žlutou barvu. Ne vždy se trefí vůně do barvy obalu, ale tady se to povedlo naprosto přesně. Kdybych měla Or Jaune / Vanessa Tugendhaft naslepo na ruce a měla vybrat barvu ze vzorníku, sáhla bych po té, kterou obarvili krabičku. Občas tuhle barvu ráda nosím, vnímám ji jako nevinnost, čistotu a klid. Or Jaune tak vnímám taky.  A tu teď nosím hodně, jak si můžete všimnout z úrovně hladinky na obrázku, že jsem s ní za dva týdny poněkud zamávala. Na první pohled nenápadná, když se zahledíte, líbezná. Včera jsem se musela s Žabou dívat na pohádky a najednou jsem ji uviděla, moji Jarmilu. Panenka z vltavské tůně, Jarmila Švehlová (ale s tím jménem je to náhoda, Jarmila mne napadla dřív, v souvislosti s jarem. Aspoň vidíte, jak to do sebe zapadá. Or Jaune je prostě Jarmila).

55e7f1963ff6d2b39c9b99fe3f9d1d9f[1]K dobrému vychování Jarmily patří, že jí ta vůně panenství vydrží dlouho, neobvykle dlouho, celé odpoledne, a taky intenzita, přes veškerou lehkonohost, je poměrně dobrá. Doporučuju. Jestli potřebujete lehký jarní impuls, který vás nepřidusí nektarem. A jestli potřebujete něco intenzívnějšího k nakopnutí, tak ty diamanty. No. Anebo si zkuste vybrat vůni podle vaší oblíbené jarní květiny.

podpis_ROM

Zdroj fotky Jarmily Švehlové: csfd.cz

 

 

 

 

Romana

Romana Granátová, niche perfume enthusiast, journalist, writer

You may also like...

2 Responses

  1. derad napsal:

    Musím vyzkoušet.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: