• Velké fialkové defilé 26. TOM FORD: Violet Blonde (čichám, čichám prachy!)

Vlastně tuhle fialku měla rozepsanou Romana. Ale ona je proti Fordovi zaujatá.
Já k němu nemám žádný vztah. Štve mě, co produkuje v poslední době, ale je otázkou, do jaké míry je příčinou Ford sám a do jaké míry koncern Estée Lauder. Vsázím na tu druhou možnost.
To, že jeho starší  a nereformulované věci, jako je Noir de Noir nebo právě Violet Blonde, jsou geniální, je neoddiskutovatelný fakt. To, že nová Noir pour Femme je s…hit, taktéž. V obou smyslech. Ale Violet Blonde, ta ještě patří do lepších časů.

Obvykle v recenzi popisuji vývoj vůně. Ale V případě Violet Blonde se nedá popisovat vývoj, jen dojmy. On tu totiž téměř žádný vývoj není.
Jen úplně ze začátku vás může překvapit velká závěj ostrého pepře. Tak to ale musí být. Začínáme pěkně zostra. Společně s velmi výraznou fialkou vás pepř rovnou uvede do světa Violet Blonde. Totiž do světa velkých prachů, do světa bez slitování. Do světa korporací sídlících v nejvyšších patrech věží ze skla a betonu, kde se prohání vysoké blondýny na podpatcích …. bože to je klišé. Ale já za to nemůžu. Tak to je. Violet Blonde prostě voní draze. Voní penězi.

Jediný vývoj v jejím případě znamená, že vůně postupně měkne, jak se přidává kosatec. A to prosím exkluzivní kosatec!
Ona je to vlastně pudrová vůně. Prototyp pudrové vůně, bo kosatec a fialka, že ano. Jenže pudrová vůně v podání Forda znamená vytočit volume na max. Nebo něco na max.
U Forda se žádná fialinka nebude krčit v koutě. U Forda nekompromisní Fialka nakráčí na party středem, nikoho nenechá na pochybách, že nejhezčí chlap v místnosti je její, zamete s ním o podlahu a rozhodně ze sebe nebude dělat Popelku. O půlnoci totiž večírek teprve začíná!
Po půlnoci ale přece jen změkne. To když vládu převezme kosatec, krásný, pudrový, doplněný semišovými fialkovými lístky.

Dneska je hodně teplo a v tomhle počasí je kosatec sladší, máslovější a na slunci taje jako dortový krém. Řekla bych, že je krémově nasládlá a semišová Violet Blonde v teple ještě lepší.  Ale to většina vůní. V teple se prostě více rozvinou, ukáží, co v nich je. Najdete v nich nuance, o kterých při nošení v zimě ani nevíte.
Já si Violet Blonde nejčastěji beru, když mě můj politicky aktivní choť odvleče na nějaký politický večírek. Mám ji jako ochranný obal, nebo spíš jako pozlacený štít.
Pokud hledáte luxusně vyznívající, pudrově semišovou vůni do společnosti, je Violet Blonde ta pravá.

fialky_puzzle_TDC

Klikněte na obrázek pro další fialky!

You may also like...

2 Responses

  1. enka quanium napsal:

    Violet Blonde miluju! A krásně napsáno, naprosto s tím souzním 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..