• Velké fialkové defilé 19.: ALEXANDRE J. Iris Violet (Eau de Dubble Bubble Apple Gum)

Romana ze mě pod falešnou záminkou vymámila seznam vzorků a flakonů s obsahem fialky, které vlastním a najednou koukám, že je v konceptech naplánováno fialkové defilé na několik let dopředu. A při každém druhém rozhovoru se nás ptá, co bude s těmi fialkami. Radovan statečně odolává a tváří se, že s fialkami nemá nic společného, ale já s tím raději pohnu, než Romana začne vyhrožovat fyzickým násilím.
Alexandre j iris violet
Ostatně tenhle článek bude stručný. Iris Violet od Alexandre J. se mi nelíbí. Necítím tam ani fialky a už vůbec ne kosatec. Tím bych mohla skončit. Vlastně bych o ní ani žádný článek nepsala, nerada píšu negativní recenze. Většina z nich skončí v mém soukromém zápisníčku a nespatří světlo světa. Ale rozkaz zněl jasně.
Vůně Alexandre J. mě doposavad úspěšně míjely. Nemám ráda op… pardon, přeplácané flakony. Navíc mi ty plechovky připomínají jiné plechovky, ke kterým nemám pozitivní vztah. Ani nevím, jak ke mě vzorek téhle vůně doputoval.
Na druhou stranu název je lákavý, tak jsem si možná vzorek aktivně opatřila sama. Každopádně mě nepotěšil. Ani já vás nepotěším.
Na mě tahle vůně působí jako ovocná a přesladká žvýkačka s gumovým podtónem. Taková “Eau de Dubble Bubble Apple Gum” křížená s čínskou růžovou gumou.

Dubble Bubble Chewing Gum

Zdroj:freeimages

To, co je totiž cítit nejvíc je hromada nevěrohodně ovocných tónů, ze kterých se postupně vyklube spousta jablek, plastových. Takových těch umělých, co se používají pro výzdobu výloh (někteří si tím zdobí i obýváky).
Tuhle žvýkačkovou sladkost znám z některých způsobů zpracování jasmínu. Ale kosatec?! Navíc k tomu se mi tam celou dobu trvání vůně vnucuje takový gumový podtón, se kterým mám ještě větší problém, než s tím ovocem.

plastic-fruits-legumes-cheese-meat-1322704

Zdroj:freeimages

Korunu tomu nasadil můj muž s dotazem, zda jsem se polila jahodovým sirupem. A měl pravdu. Vůně je infantilní, vhodná pro třináctileté holčičky. Patnáctiletá by vás s ní nejspíš vyhodila.
Abych přidala něco pozitivního, musím říct, že výdrž je fenomenální, celodenní i v těchto horkých dnech. Otázka je, jestli je o co stát.
mirka_podpis

fialky_puzzle_TDC

Klikněte na obrázek pro další fialky!

You may also like...

4 Responses

 1. Enka Quanium napsal:

  Cha!! Dnes jsem objednávala na parfums a projížděla jsem si niche vzorky.. u tohohle jsem se zastavila, protože iris violet, žejo… vzápětí jsem si řekla, že ten flakón je hnus, nechci a jela jsem dál… no ještěže tak… :o)

 2. jerry napsal:

  Nic si z toho nedělej – můj dojem z téhle vůně je hodně podobný: bez kosatce, bez fialky. Zato laciné ovocnosti s ještě lacinějším jakožecedrem hromada. Tenhle obsah nemůže zachránit ani flakón ze zlata…

  • mirkau napsal:

   Že jo! Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Protože, jak jsem tak četla Fragranticu, tak je to docela oblíbená vůně. Testovala jsem dlouho, váhajíc, jestli mi něco podstatného v téhle vůni neuniká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..