• Velké fialkové defilé 24. ERBARIO TOSCANO: Violetta Nobile (travesti approved)

Další z levných fialek, která dokáže uspokojit základní pudy a touhy. Ale ne po fialce – po KOSATCI, po té vlažné dušené mrkvi, kterou někdo miluje a kdekdo nenávidí. Pro mne ano, prosím,  dvojitou porci!
erbario-toscano-violetta
V příslušné kategorii přírodních fialek je poněkud nezvyklá: netočí se okolo kvítků, ale sází na šedivou zelenost lístků, je v ní zachycená i toskánská půda (trochu v tom připomíná My Queeen/ McQueen) a hodně, hodně kosatcového másla.
Prvních deset minut chytíte ten milý, dobře známý něžný závan kosmetiky z babiččiny krabičky: sladká fialka, jarní růže, rýžový pudřík, trošku teplého cedru. Kdyby to tak zůstalo, byla bych spokojená a trochu bych se nudila a napsala bych vám, ať si ji klidně koupíte, pokud nemáte po ruce něco lepšího z Itálie.
Ale! Fialka se odporoučí a nastupuje kosatec. Nejdřív pudrovitý, suchý, vypodložený tím divným zeleným, zemitým tónem: pravděpodobně nějaké sterilní pačuli. A postupně přejde do řezavé, máslovité podoby (tady se přibližuje Prádovitým kosatcům) a stane se hodně, hodně zajímavý, skoro pánský, suchý a mastný. Proměna jako v Kafkovi, nečekaná a úplná. Prostě vyjdete z domu jako žena, vrátíte se jako chlap. Zábavné! Prima! Pěkné od začátku do konce. Transvestita.
Trochu mne zklamaly parametry, tedy já jsem nic převratného nečekala, ale přišlo mi líto, že tenhle zázrak metamorfózy trvá poměrně krátce. Projekce je hodně intimní, jak už to tak u kosatců a fialek bývá. Ale vzhledem k ceně uspokojivé.
Koupila jsem ji ve Florencii, ale kápnete na ni leckde v Evropě, třeba i na Slovensku: stojí za to navštívit shop Erbario Toscano, protože je skoro stejně zábavný jako populární L´Erbolario. ET se zaměřuje primárně na domácí vůně a svíčky, k několik z nich najdete osobní vůni, mýdlo a nějakou tu kosmetiku. Já jsem si tam šla původně koupit pepřák Cuore di Pepe Nero, který jsem už kdysi zkoušela a žila jsem v domnění, že je to levnější verze Villoresiho (není!). Pepře jsem tedy koupila jen malé balení a když už jsem tam byla, tak jsem si vzala i fialku, že se bude hodit na blog. Hodí. Príma jsou i ceny: za můj kabelkáč 10 ml jsem zaplatila €10 a určitě si koupím ještě aspoň padesátku, až na ET narazím, protože se mi hodně líbí (a pajcka stojí jen €39, stovka stovku). Tož dobré, toto.
 

fialky_puzzle_TDC

Klikněte na obrázek pro další fialky!


podpis_ROM
 

You may also like...

2 Responses

  1. MY INTROVERTED KITCHEN napsal:

    Kosatec? Maslovy? To asi potrebuju 😎

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: