• Velké fialkové defilé 20. FERRAGAMO: Viola Essenziale, která není fialka

Bonusová fialka. Protože ona ta Viola tak úplně violková není. Ale proto sem patří, aby se našinec nenechal ošálit.
Když se kolekce Tuscan Soul Quintessential Collection objevila, byla jsem na ni hrozně zvědavá. Ferragamo nikdy nebyl mistr voňavkářského průmyslu a na rozdíl od bot mne vůně vůbec nezaujaly. A jméno parfumérky Sonia Constant? No name z mainstreamu a celebritích vůní. Ale v životopise má jednu hodně zajímavou Guerlain Alegorii, vlastně jedinou, která mne kdy zaujala: Tiaré-Mimosa a v našich recenzích už si taky udělala slušný zásek. No tak co nám, Sonio, předvedeš?
milano ferrag
Takže za prvé je nutno poznamenat, že se málokdy vidí, aby to, co je uvnitř tak dokonale souznělo s flakonem. Vůně téhle kolekce jsou akvarelové, průhledné a něžné. Takže když si pak stříknete, nebudete vůbec překvapení. Akorát tou fialovou vodou…ona to totiž není fialka. Nýbrž kosatec. Celá kolekce je oslavou bohatství Toskánska, a jak už víme z článků o Medicejských a Florencii, v Toskánsku se nikdy žádná fialka nevyskytla. Ty rostou na severu, v okolí Parmy, tady je na ně už moc sucho a horko. Tady rostou KOSATCE. Fialové. Tak kdyby se někdo ráčil podívat na krabičku, tak by to věděl hned. VIOLA neznamená tedy fialku, to je ostatně v italštině violetta, ale fialovou, barvu kosatce: esenciální fialová.
Jaká je, když není fialková? Inu: kosatcová. Je to striktní kosatcový soliflor, posazený na bílém pižmu. Suchý pudrově-mrkvový tón jen velmi mírně zjemňuje pomerančový květ, takový ten mýdlově-toaletní. Celkově pusobí jako luxusní pudřenka ve starožitném budoáru. Ale bez neřesti, vůně je čistá, sterilní, pěkně se hodí do Ferragamo obchodů plných dokonale vymydlené a naleštěné kůže. Z podstaty je lehká, neohromuje, ale siláž i výdrž má slušnou. Prostě: krásný, čisťounký kosatec. Nenápadný a za 130€ na 75ml…trochu přeceněný. Ten mít nebudu. A nebudu mít ani Ferragamo fialku.
salvatore ferragamo vara brescia romana granatova
Mně se líbily všechny vůně kolekce. Všechny jsou lehounké, čisté, vymydlené a je poznat, že na ně dohlížel stejný art director, přestože každou umíchal jiný parfumér. Kolekce drží pohromadě, i tématicky, i kvalitou a zpracováním. Bohužel ani jedna z nich nepřinesla nic nového, po čem by srdce stonalo. Prostě jen doplnily dokonalý, vymydlený sortiment butiků Ferragamo a pokud nejste jejich vášnivý zákazník, koupíte si takovou vůni u mnoha jiných dobrých značek. A pokud jste, tak jejich nákupem chybu neuděláte. Já tedy zůstávám vášnivým zákazníkem jen u bot.
Anebo si vyberte nějakou opravdovou fialku tady:

fialky_puzzle_TDC

Klikněte na obrázek pro další fialky!


 
podpis_ROM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..