• Romana doporučuje 4x mainstream (4): Italian Summer Fig / The Body Shop

Poslední z podzimní čtverky se vyznačuje nejlepším poměrem cena/výkon. Fíkových vůní je více typů,  ručičky dávkující jejich složení se pohybují na ciferníku, kde je vlevo fíkový list, nahoře mléko z nezralého plodu, vpravo najdete sladký zralý fík a dole na šestce je medový fík sušený. Takže fíková vůně může být zelená, mléčně sladká, mléčně zelená, prachově santálová, mléčně pudrová, ovocná, orientální, dřevitá…cokoliv. Nebo cokoliv mezi tím, když se jednotlivé pozice ručiček smíchají. Každý si může najít podle svého naturelu od suché, zelené, šťavnaté po sladkou a není výjimkou, že kdo rád sušený fík, nenávidí listí nebo některou jinou pozici. Milovníci fíků jsou vyhranění a fíkových vůní zas tolik není, takže když se objeví nějaká povedená, bývá to událost. A když se objeví velmi levná a povedená, jako třeba kdysi Molinardův už ukončený Fleur de Figuier. Že to byla chyba, Molinard letos uznal a zase recepturu oprášil a v novém flakonu ji nabízí pod názvem FIGUE (59€ / 90ml).

InstagramCapture_4320bf94-1229-4b6c-8bd7-b61d045a7c3f

Já mám pro vás ještě levnější tip. The Body Shop už jednu pověstnou vůni má. Kdo začíná s pižmem, sahá po Musku od TBS. A teď doporučuju těm, kdo chtějí poznat fík, letošní letní limitku Italian Summer Fig. Překvapivě komplexní na soliflor a překvapivě hluboká vůně na to, že stojí 25 € za 50 ml. V téhle cenové kategorii bych čekala tak tělový závoj po sprše. Tahle vůně rozhodně nabízí víc.

Slavné bílé pižmo s mlékem ze zeleného fíku otvírá kompozici. Hladce splývá čistota prádlového pižma se suchou sladkostí mléka do výsledného prašného fíkového pudru. Štáva z drsných zelených listů je patrná krátce na začátku, je to příjemné, ale pak se vyčistí a v podstatě se už lineárně nese ve znamení křišťálového pižma a suchého nezralého fíku. Jen se zachumlat do čertvě vyprané bílé osušky.

InstagramCapture_a9a9423f-5784-4b0d-87a8-116e32a96da0

Pokrývá tedy několik pozic, vlastně kromě orientálního typu fíku úplně všechny. Navíc forma je jemná a hladká, zdá se mi být přijatelná pro všechny  fíkomilovníky. Poměrně slušná intenzita a průměrná výdrž už jsou takový bonus zdarma. Prostě za pár korun dostanete dokonalou službu, navíc v krásném flakonu a s možností dalších toaletních potřeb. Není to velká vůně, ale podzimní dny v kanclu s ní příjemně strávíte.

Doporučuju!

Tak. Tím jsem skončila s mainstreamem pro letošní podzim. Vybrali jste si něco? A jak se vám mainstreamový seriál líbil – chcete recenze běžných vůní číst častěji?

podpis_ROM

 

You may also like...

4 Responses

 1. Molie napsal:

  On mi Molinard vrátil můj milovaný Fleur de Figuier? Jupíííí.
  Tohle zkusím taky.

 2. Enka Quanium napsal:

  Jasně, že chceme mainstream!! To kvůli tobě poslední dobou nevím, co si v Sephoře vybrat, když to dostanu příkazem :o)) tak to koukej napravit, protože očních stínů mám tolik, že bych musela být pavouk, abych to spotřebovala 😀

 3. sagiti napsal:

  Díky.i já bych ráda více četla o mainstreamu.

 4. eM napsal:

  Jooo, mainstrímový seriál jo :-). Jestli mě něco zaujalo tak tenhle fík. Vzbudila jsi ve mě zvědavost jak takový fík vůbec voní 🙂 Od body shopu mám jen oční stíny a ty jsou super :-)), a už dlouho jsem chtěla vlézt do jejich obchodu v Palládku, ale nějak nebyl čas, bo se nejvíc ubije někde v Sephoře nakonec…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..