THE 7 VIRTUES: Vůně míru

Příběh Sedmi ctností je skoro neuvěřitelnou pohádkou o filantropii, plnícím se americkým snem. I když je firma kanadská.

Přítel majitelky společnosti Barb Stegeman byl v roce 2006 smrtelně zraněn v Afghánistánu na misi pro podporu mezinárodního obchodu. Barb se rozhodla mu pomoci, než se zotaví, a při průzkumu trhu poznala Abdullaha Arsalu.

article-0-18A68E0700000578-477_308x425[1]Místní osvícený farmář, který se snaží na svých pozemcích pěstovat plodiny, které budou alternativou ke komerčně úspěšnému máku (Afghánistán dodává světu surovinu až na 90% spotřeby heroinu). Abdullah Arsala produkuje růžový olej a olej z pomerančových květů. Barb jeho snaha nadchla a uviděla v ní svůj malý příspěvek k pomoci Afghánistánu.

the_bay_team[1]

Philanthropist W. Brett Wilson, joins partner, CEO, Barb Stegemann and
The Hudson’s Bay Beauty Adventurers

Do začátku podnikání v roce 2010 vložila všechny úspory, které jí dovolila bankovní karta, a za 2000 kanadských dolarů koupila první hrníček éterického oleje. Za pomoci zkušeného kanadského parfuméra vytvořila Afghanistan Orange Blossom, květinový parfém s frésií a jasmínem.orange-shot[1]

Peníze utržené z prodeje vrazila zpět do oběhu, nakoupila další suroviny a vznikla kompozici růže, pepře, karafiátu a hřebíčku: Noble Rose of Afghanistan.

rose-shot[1]

Pak se povedl malý zázrak: Barb vyhrála v televizní reality show malých podnikatelů. Dostala finanční i osobní podporu filantropa W. Brett Wilsona a od té doby nakoupila suroviny za 120 tisíc kanadských dolarů, ale nejen v Afghánistánu. V roce 2011 rozšířila svoji pozornost na živly postižené Haiti a o rok později portfolio rozšířil Vetiver form Haiti, kde základní surovina je obklopena vůní ambry, lipového květu a bergamotu.

vetiver-shot[1]

A jako zatím poslední vznikl parfém míru na Blízkém východě. Kompozice oleje “sweetie grapefruitu” (kříženec grapefruitu a pomela) z Izraele a citronu a bazalky z Íránu, doplněná bambusem a cedrem, se jmenuje doslova Middle East Peace.

mep-shot[1]

Skvělé je, že společným jmenovatelem všech vůní jsou citrusové tóny, a tak se můžou všechny čtyři kombinovat, vrstvit a vytvoříte si tak svůj vlastní parfém. Přímo k tomuto účelu je připravený Custom Blend Box s 30 ml Middle East Peace a 15ml ostatních tří vůní. Každou vůni pak můžete mít ve flakonu 50 nebo 100ml. Pro Evropu existuje jeden jediný prodejce: Selfridges v Anglii (vč. e-shopu). Omezená dostupnost mne mrzí, myslím, že takový projekt by mohl mít větší podporu třeba v silných parfumerních sítích. Ceny jsou příjemné, 66 liber stojí Blend Box, 50ml kterékoliv jiné je za 54liber, stovky v Selfridges nemají. Vůně mají výborné recenze, já je bohužel zatím neznám. Ale podpora takového projektu mne teší, takže Blend Box se dostal na můj nákupní seznam.

sada

A 7 ctností? Moudrost, krása, spravedlivost,odvaha, pravdivost, zvídavost, umírněnost. Ctnosti, které má mít moderní žena, nebo spíš čtenářka Barbina bestselleru “The 7 Virtues of a Philosopher Queen“, příručky pro ženy žijící v nelogickém světě současnosti.

podpis_ROM

Romana

Romana Granátová, niche perfume enthusiast, journalist, writer

No Responses

  1. Anonym napsal:

    To je hodně zajímavý projekt, nevěděla jsem o něm. Díky!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: