2B MEGA COLOURS nails: Hrábněte si do zlata

Katku zlomila nemoc, nevím, co to bylo za druh, ale muselo to být hrozné, když si nezvládla ani nalakovat nehty. Jaký civilizační návyk byste si ztratili vy po jaderném výbuchu?

Já vím napevno o dvou: určitě bych si vzala do krytu náušnice a nehtovou taštičku. U voňavek si nejsem jistá, jestli bych se tak rychle rozhodla, možná spíš sáhla po antiperspirantu. Vlastně…minulý týden jsme byly s kolegyněmi na obědě, když vyhlásili požární evakuaci našeho “mrakodrapu”. Hlášky kolegyň: “Ježiš, já jsem nestihla poslat ty maily!”, druhá: “Myslíte, že mně pustí aspoň pro počítač?”, třetí: “Jestli mi shoří ty děkovné dopisy nejlepším pracovníkům, tak je budu všechny muset vyrobit znova!”, já: “Kurňa, já mám pod stolem čtvery lodičky a ty vysoké kozačky! Musím tam!” a Karol: “Zajdem ještě na kafe, né?”

Ehm…neschopnost myšlenku udržet a opustit… Protože jsem nepočítala s tím, že se Katka vrátí do konce víkendu mezi živé fifleny, nafotila jsem nehty taky, takže dnes budete mít další lakovací post, protože jsem pro změnu v pondělí byla mimo já a recenzi vůně jsem nestihla.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kdysi jsem si koupila takovou zlatou kovovou fólii s úmyslem pokrýt si celé nehty zlatem. No, to nejde, ale podařilo se mi vyvinout techniku “hrábněte si do zlata”, kdy si pozlatím jen konečky, nebo spíš půlky nehtů. To ovšem vyžaduje pečlivou volbu barvy a struktury laku, který musí být kontrastní, hodně teplý se shimerem do zlata a nesmí být ani krémový (přílišný kontrast), ani s hrubou perletí, pak se mlátí struktura zlata a zrnitost laku.

Hledala, hledala, nenašla jsem ani ve vinné ani benátské kolekci Nubarů, která je jinak senzační, barevně se mi líbil Raspberry Truffle (který mimochodem opravdu vypadá jako višně v čokoládě), ale má příliš viditělnou perleť. Ani oblíbený Short&Sassy od China Glaze nevyhověl, příliš fialové odlesky. No v podstatě to píšu jen proto, abyste věděli, proč jsem si nakonec koupila tak blbej lak. Co koupila, SEHNALA! To už si snad nikdo ani nemůže pamatovat, že se něco shánělo.

V Bruselu, na západě, jsem v normálním obchoďáku v obyčejné drogerce narazila na značku prezentovanou podobně jako Essence, Miss Sporty nebo další ty polské vychytávky pro studentky. A tam byl! Úplně přesný! 2B je název značky, kolekce “mega colours”, odstín 79, asi Cosmic (už se nedělá a na lahvičce nic jiného není).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tady si můžete rovnou prohlídnout moji novou pochetku z úhoří kůže, což je na omak záležitost jemná jako dětská prcinka, jak říkáme my maminky, zkušenější dámy uváděly úplně jinou jemnou kůžičku.

Ovšem cena je poněkud jinde – standardní lak má 5,5 ml a stojí 5,50€, takže proti Nubarovským patnáctkám za max. 150Kč cena skoro dvojnásobná. Přitom lak má, kromě hezké lahvičky, všechny neduhy laciných laků: úplně blbý štěteček; konzistence neumožní hezké vykreslení obloučku; nezasychá, a když konečně zaschne, tak se vytvrzuje dalších 10 hodin, kdykoli mezi tím můžete přijít k úrazu o polštář. A výdrži ani nemluvím, ani s osvědčenými top coaty víc než tři dny v panenském stavu nedá. Navíc lahvička netěsní, takže zasychá do medova, což ještě zhoršuje vlastnosti.

Už bych si ho nikdy nekoupila (mám dva, oba jsou stejné); jednu výhodu má ten tmavý (druhý se jmenuje a taky je Levandule) perfektně kryje už ve dvou vrstvách. Ten světlý ne.

Takže dvě vrstvy a teď hrábnout do zlata. Nejjednoduší věc na světě. Utrhnete pinzetou kousíček fólie, přitisknete na nehet, uhladíte.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zlato v krabičce. Mobil je tam jako měřítko, neptejte se mne “Co to máš za mobil?”, jako můj brácha, jsem na to alergická, přidělili mi ho v práci a byli tak hodní, že mi k němu řekli i telefonní číslo, mám ho na papírku a nemusím se ptát volajících.

Když hladíte déle, fólie se potrhá a vypadá zajímavěji. Pozor, hladit jen směrem ven, ať si setřeným zlatem “nezašpiníte” zbytek nehtu. Pak zalakovat top coatem a je to.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vytažený alobal. Té fólie je tam tak pro dvě příští generace. Tahle je žíhaná, ale radši mám čistě zlatou. Neptejte se mne ani “Proč ho máš tak zaprasený od mejkapu?”, jako moje sestra, jsem na to alergická. Jediné, na co jsem ochotná odpovědět, je “Proč tam máš počasí ve Florencii?”

Výhodou je, že když se dobře zalakuje, tak ochrání konečky i u nekvalitních laků (jen ne tenhle kouzelný 2B, druhý den jsem měla otisknutý na nehtech polštář i se zipem).

podpis_ROM

You may also like...

7 Responses

  1. udvouverunek napsal:

    Mám kousek té fólie pořád ještě někde od tebe a bojím se to vyzkoušet. Při mé “šikovnosti” to určitě dopadne strašně. U tebe se mi to líbí, barva laku super, ačkoli já nejsu takový puntičkář a nehledala bych ideální barvu tak dlouho 🙂 Dobrý!
    Verunka

  2. Kateryna napsal:

    Překvapila jsem i sama sebe, že jsem si ty nehty i přes horečku stejně nakonec nalakovala.
    Měla jsem v plánu taky někdy vyzkoušet nějakou tu kovovou fólii. Představovala jsem si ale, že to pokryje celý nehet. Lak 2B mě pobavil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..