• Louis Vuitton and Marc Jacobs exbition in musee Les Arts décoratifs du Louvre, Paris (gallery)

July 2012

Míle dámy,

nejen parfémy je člověk živ. Přijměte pozvání na výstavu historie a současnosti La Maison Louis Vuitton, která se koná v jednom z křídel paláce Louvre, v musee Les Arts décoratifs.


Expozici otvírá “The Art of Packing”, která koresponduje s tématem kampaně a současným designu LV webu. Dozvíte se, jak a proč vznikl vzor damier, proč se později v některých čtverečcích objevilo jméno Louise Vuittona a od kdy obklopují iniciály LV květy lilií.

Na nástěnných obrazovkách běží klíčové události 20. století.

Expozice módy, kterou pro Louise Vuittona vytvořil Marc Jacobs. Samozřejmě nechybí Kate Moss.

Expozice bot, ne mučení.

A centrum všeho dění, kabelková bonboniéra: (ne úplně všechny) ikony najdete tady!

Některé modely jsou…célèbre! A hodně kopírované.

Zaujala mne expozice evoluce Speedy. Jak dlouhý proces, jak velkou řadu modelů ušili a kolik detailů řešili a změnili, než dostala dokonalé konečné tvary! Tolik práce, času, dovedností…Tady pochopíte souvislost ceny s kvalitou. A opovažte se do Speedy cpát basesharper, to je degradace! Její prověšený tvar, inspirovaný lékařskou brašnou, je výsledkem tvůrčího procesu a promyšleného modelování.

V butiku muzea si můžete koupit pár uměleckých knih o značce Louis Vuitton, o historii módy…katalog výstavy, bohužel, neexistuje. (A ani se tam nesmí fotit, jéje, škoda že neumím francouzsky)

Doporučuji projít si i zbytek Les Arts décoratifs, nejen pro zajímavé expozice, ale také pro dechberoucí pohled ze světlíků přes  Tuilleries na panorama Paříže, které odjinud neuvidíte.

Výstava končí 16/9 2012.

podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. I’m really enjoying the design and layout of your website.

  1. 19. 1. 2013

    […] Paris, Promenade Plantée / Viaduc des arts France: history of bottle L`Air du Temps France: Paris, Louis Vuitton and Marc Jacobs exbition in musee Les Arts décoratifs du Louvre France: Paris, St. Martin flea market France: Paris, Jardin […]

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: