• Pesca e neroli No.4 /ACQUA DEL GARDA – jahody a broskve v šampaňském

Dnešní příspěvek přečtěte, promyslete a zapomeňte, ze jste ho četli na Frangipani. Recenze Pesca e neroli od suvenýrové značky Acqua del Garda. 

Dnes se pustím do turistických parfémů, od kterých vzdycky kazdeho zrazuju: vůně vytvořené jednoúčelově pro uspokojení zamilovaných turistek na dovolené. Je to jako s téma animátorama: na pohled je to pěkné a přitažlivé, ale při bližším ohledání zjistíte, ze nic nevědí, neznají, jsou nevýkonní a umějí jen to jedno. Ale my ženy občas potřebujeme jen to jedno.Však Přemek Forejt se spustil s Mekáčem a Lady Di si nechávala vozit do Bukinghamskeho paláce tajné pizzu ze stánku.

Jdem na to. Nemám poslani spasit vás od dovolenkových parfémových ústrelů a hříchů, ale třeba si aspoň v turistické junk parfumerii vyberete to lepší. Specialisty na turistické parfémy jsou Italové, každá větší vesnice má svoji “Acqua del …” Dokud se drží kolínských, nejde na tom moc pokazit, jakmile se opustí bezpečné území citronu a pomeranců, jde do tuhého. Ale na druhou stranu, některé z lokálních značek se vysvihly mezi špičku: Eau d’ Itálie, CaRTHUSIA….

Acqua del GARDA (neplést s Terre del GARDA) zůstává v kategorii turistických polívaček. V posledních letech změnili jména, do názvu přidali slova, názvy ingrediencí, lidem se lip pamatuje “Pesca e neroli”, než Itinerario Olfattivo No.4. Proč to píšu: pokud se setkáte se srarsí kolekcí, riďte se číslem, to zachovali. My se dnes bavíme o Čryřce. Které změnili název tak, ze to s vůni vůbec nesedí.

Jak voní Pesca e neroli No4 / Acqua del GARDA

V rozporu s názvem – měla se jmenovat “Pesca e fragola”, Broskev a jahoda, nebo Broskev a cokoli, ale zrovna neroli je v něm asi tolik, jako talentu v písních Markéty Muchové.

Jde o jednoduchoučkou syntetickou kompozici dvou složek: přezrálé sladké lesní jahody na pokraji hniloba a lehce nakvašené broskve. To zní tak skvěle, že by pro to člověk hned běžel, že?
Jenže ono je to nakonec fakt prima.

Na začátku je trošku toho neroli (já jsem Markétu měla ráda), ale hned se ukážou jahody, Sladké, malinké, aromatické. To mně baví, prostě jahody, žádné arabské těžké pížma a oudy z nich nedělajj marmeládu, ani žádná gurmánská vanilkovo -šlehačková tvorba. Jahody, dovi dopo.

Champagne vibe

Pak se připojí broskev. Já jsem o ni parkrat v poslední době psala: perlivá bílá broskev. Myslim, ze ji do parfumerie přinesla geniální Sophia Grojsmann, autorka Champagne (Yvresse) pro YSL. V Champagne je použitý přesně tenhle broskvový aldehyd, který najdete i ve Čtyřce. Proto se to jmenovalo Champagne, bo to tak vonělo.
A v tom je jeden háček, který nás dovede na rozcestí a půlka z vás tuhle cestu opustí a druhá půlka se mnou zamíří do cíle. Ten háček se jmenuje: kvasinky.

Pijte Sur Lie

Kdo často pije pravé šampaňské, prosekářů a bohemkářů se to netýká, zná tu nakyslou vůni, podobnou kvásku do chleba (to známe všichni), která dokazuje zraní v láhvi.
Kdo často nepije šampaňské, sežeňte si láhev vina “Muscadet sur Lie”, stoji okolo 5 eur v Německu a ve Francii běžné v samoobsluze a už jsem měla i Súr Lie z Pálavy.  Súr Lie znamená právě “na kvasnicich” a toto suché víno vyniká stejnou vůni jako Champagne. Manželovi řeknete, ze jsem vám to dala za domácí úkol jako parfemovou lekci, v Nemecku se prodává v Rossmanu, takže co, je to domácí potřeba.

Takže ty broskve

Takže parfumerske broskve obsahují tuhletu vůni kvasinek. Mně dříve dost vadila, dokonce jsem ji tady v jedné recenzi dost vulgárně popsala, ale pak s3 mi začala líbit a dnes si v ni libuju. Voní totiž opravdu jako jemně chlupaté a jemně sladké  broskve v čerstvě otevřeném šampaňskěm, koktejl  Champagne Bellini.

jak to uzavřít

Realistické jahudky a broskev v šampaňském. Ostatní složky můžete ignorovat, nejsou tam.  Vydrž i projekce průměrná. Umí jen to jedno, ale občas potesi i rohlík s máslem. A mladém arabském animatorovi ani nemluvím.

Sama jsem překvapená, kolik málo mi ji zbývá ve flakonu, to se mi nestává.

Kde to koupíte?

V okolí Gardy spis náhodné v různých parfumeriích, ale já mám pro vás samozřejmě slevu –  Parfumdreams ZDE (+ aktuální kód na slevu si zkopírujte v SUPERMARKETU)

 
Odkazy jsou affliate. Uvedené ceny a nabídky jsou platné v den vydání článku. 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..