• Velké fialkové defilé 18. AL HARAMAIN: Mystique Musk. Arabské fialky. Fialky? Fialky!

28. Listopad 2013

Pižmo z exkluzívní řady Mystique od El Haramainu jsem zkoušela poprvé asi před šesti týdny, když ještě bylo venku horko. Nutila jsem všechny kolegyně, aby ho zkusily taky a řekly mi, jestli cítí FIALKY. Všechny více či méně váhavě potvrdily, Derad na první dobrou “vubec!” Cože?

fialky_puzzle_TDC

Klikněte na obrázek pro další fialky!

Odložila jsem vzorek na zimu, často vzorky, u kterých si nejsem jistá, schovám do šuplíku a ony s odstupem mnohdy vydají úplně jiná kouzla. Mystique Musk/Al Haramain ne. Jsou tam pořád fialky a mne to pořád šokuje, protože fialky v arabských vůních nejsou. Ne a ne! Neříkám, že nikdy, arabkám moc neholduju a neznám je, ale v těch, co znám, fialky neexistují. Violka vonná potřebuje studenou zimu a tak u nich asi neroste. Ale tady jsou, asi si je dovezli z Florencie.

alharamain_mystique_musk

O vůni je hrozně těžké něco najít, je to novinka a asi ještě natolik nepřesvědčila, aby o ní chtěli psát. Našla jsem krátký text, který mluví o růži a pižmu. Moc jsem o tom přemýšlela, ale prostě přesně tyhle dvě složky tady nejsou! Tohle je fialka, šafrán, hořké pecky z meruněk, zralé meruňky a broskve a zelená jablka, ne kyselá, ale svějí Jonagoldy.

Myslím, že zrovna včera jsem tady měla disputaci na téma “nemám ráda ovoce, ale “. Tak Mystique Musk je ALE. Hořkosladký, výrazný začátek fialek a hořkých meruňkových jader se měkce rozloží na ovocném lůžku, které nenese anišpetku kompotovosti nebo známky přezrání; je svěží, jako fresh koktejl z výse uvedených ovocných složek. Šafrán není moc výrazný a jakoby odděloval složky od sebe, nehodí se moc ani k ovoci, ani ke klidným fialkám, stojí tiše opodál a dělá tím vůni třídimenzionální, plastickou. Pořád se mi ohromně líbí, jak v horkém babím létě, tak teď v krutém mrazu (dnes jsem poprvé ráno škrábala námrazu z bočního skla, je čas uklidit z garáže květníky). Kdybych neznala výrobce, asi bych netipla, že jde o arabskou vůni. Nemá typický těžký základ z růží, pižma, dřev a balzámů. A ta fialka…ne, orientální komfort neposkytuje. Evropský standard odhalené ženy splňuje  dokonale. Když jsem přemýšlela o obrázku, hnde mi naskočila tahle fotka z veselé a barevné vesnické mešity.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Netuším, kolik to stojí. Vzorek jsem dostala od Sáry z Parfémy-exclusive.sk a jak tak čtu jejich vzkazy na stránkách, do Vánoc se to nedozvím. Ale vy můžete: navštivte Sáru na Vánočních trzích v Batislavě nebo Brně. Informace najdete na jejich webu. Veřte, že setkání se Sárou a Miroslavem stojí za cesto do krajského město, nejen kvůli vůním.

podpis_ROM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..