• Alexandre J. / 1920 Art Déco: Chameleon jménem Majestic Vetiver

Jdeme na to! Krabička nové kolekce Art Déco dokozkoušena, vybrala jsem si čtyři vůně, které mne oslovily.

Jedna je moje favoritka, u jedné se nedokážu rozhodnout – to je ta dnešní – a o dvou si myslím, že stanou vašimi miláčky, protože jedna z nich je velmi moderní a druhá zase tak nekompromisně klasická, že mne až překvapilo, že se do toho dnes chce někomu pustit. Překvapilo a potěšilo, protože já osobně si myslím, že v klasice se dá najít strašně moc inspirace,  kterou jsme trochu zazdili kvůli honbě za inovacemi.

A dva jsem nehodnotila, protože jejich složkám nerozumím a nechci vás balamutit.

 

Chameleon The Majestic Vetiver

Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli se mi z krabičky šesti vůní Art Déco líbí nejvíc Vetiver nebo …jiný favorit. Dozvíte se později. Já se v tomto vetiveru totiž nemůžu vyznat. Zkoušela jsem ho třikrát a pokaždé se mi zdál jiný.

 

Poprvé narychlo: Na poprvé na mne velký dojem neudělala. Soustředila jsem se na vetiver, který moc nemusím, a mimo něj jsem už vnímala jen dřevo. Pěkná, ale nudná. Odkládám.

Podruhé: Dusivě prašná zeleň usychající trávy, suché grapefruitové slupky a na pozadí trochu sladkého dřeva. Rozvine se nejpve do usychající zelenosti a pak vyjeví tu klasickou Alexandre J. arabsky dřevitou podstatu.

Tahle verze mne dostala. Několikrát za den jsem se přistříkla a nemohla jsem jí nabažit ve všech polohách: bažinatý začátek, semišové zelený prostředek se sladkým tónem na pozadí i ten dřevitý dojezd s citrusovým odlehčením. Bohatá, ale ne ohromující opulencí, s pěkným vývojem, zábavná, s přesně vyváženým poměrem siláže, takže lidi na ni reagovali, ale nekomentovali, že “to je moc” (což se mi u arabizujících vůní stává). Tehdy jsem ji jmenovala královnou kolekce.

Potřetí: chtěla jsem si užít tu semišově prašnou nádehru v mimořádně horkém dni. Asi jsem na ni neměla náladu, protože mi přišla likérově sladká a hodně arabská. Sice se zřetelným vetiverem, ale klasickým a nudným.

Alexandre J – Art Deco collection

Result

Když The Majestic Vetiver vezmu kolem a kolem: rozvíjí se mezi dvěma polohami, zeleným semišem a sladce dřevitým vlhkým vetiverem s tím typickým hnilobným tónem.  Rozhodně nekupovat bez zkoušení a zkoušet několikrát, protože byste se mohli ošidit o některou z těch lesklých plošek vybroušené vůně. Ale rozhodně ji zkuste!

 

Povinná jízda

  1. Nezapomeňte, že si u nás na blogu můžete přečíst rozhovor se zástupkyní značky Alexandre J. o tom, jak vznikají jejich vůně mezi Východem a Západem – článek TADY
  2. Nezapomeňte, že pořád máte k dispozici slevové kódy na nákup všech vůní u Sensualite.cz  Ke slevě 10% za náš kód získáte ještě 5% jako registrovaný zákazník. Kód platí i na zlevněné zboží. A ještě sbíráte bodíky, které si pak vyměníte za finanční slevu na další nákupy.
Slevový kupon parfemy

Slevový kupon Sensualite

 

 

Děkuji Sensualite.cz za poskytnutí parfémů k recenzi a slevového kódu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..