• ANDY TAUER: Carrillon pour un ange

light, yet substantial floral sans heavy white petals (yep, I’m aware jasmine and lilly of the valley are inside) breathing out spring and freshness. later a secluded greenish & bittery note start to show up unconspicuously and it gently pushes the flowery mood aside, in favor of luminosity.


now it becomes exactly the Carillon I dig so much – at a first sniff it may feel like a common fresh floral, but one can discover a subtle craft, if he focuses a bit. it’s like those flowers were & weren’t there at the same time. some synthetic flowery components may have such an effect, but Carillon doesn’t smell synthetic at all – it smells entirely natural and nature-inherent.
for a floral scent it surprisingly emanates certain dose of pleasant, airy chill (I don’t know any cold smelling flower) and crispness.
it fills my mind with images of white color, mother & child, a french window opened to the garden, calm and joy.
kudos to Andy Obrázek

***

lehká ač sytá květinovka bez těžkých bílých (jo, vím že je tam jasmín a konvalinka) květů, dýchající svěžestí a jarem. pak začne nenápadně vykukovat zastrčený zelenkavý nahořklý tón a ten jemně posouvá květinovost do pozadí ve prospěch prosvětlenosti. teď je to přesně ten Carillon, co se mi tak líbí. na první počuch nic extra, takové “no jó, svěží kytky” ale pozornější šňupání odhalí rafinovanost. květiny jakoby tam byly i nebyly a není to nějakou syntetičností odpovídajících složek, jak by mohlo jednoho napadnout. Carillon voní naprosto organicky a přirozeně. ale na to, že jde o florální vůni, z ní vyzařuje i určitá dávka příjemného, vzdušného chladu (a která kytka voní studeně?) a křehkosti. vyvolává ve mně dojem bílé barvy, maminky s dítětem, francouzského okna otevřeného do zahrady, klidu a radosti.
Andy prostě umí Obrázek

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..