ATELIER COLOGNE: Silver Iris (ovocný kosatec)

Pravidelní čtenáři vědí, že slintám po kosatcích jak Pavlovův pes a když se něco jmenuje Stříbrný kosatec, tak to ve mně vzbuzuje představy přímo vzrušující a mám slastné asociace. V druhém plánu hraje roli značka, takže kdyby mi něco takového předhodil Tauer nebo Buccella, tak se rovnou rozjedu k nim domů. Na Atelier Cologne si dávám pozor, velký pozor, protože většina jejich vůní dodává přesně to, co slibuje v názvu (jak to slyším já): akvarelovou kolínskou. Což ale ve spojení s kostacem nemusí být špatné, jak dokazuje každám coulem oblíbená (právem) Infusion d´Iris / Prada. Chili: Silver Iris z exkluzívní Collection Métal (exkluzívní proto, že vybrané suroviny) ve mně probudil příslib lahodného kosatcového léta…

atelier_cologne_silver_iris

Co jsem očekávala: jednoduchou, nenáročnou, studenou mrkev s krvavě-železným nádechem.
Co jsem dostala: pěknou mrkev s podivným ovocně sladkým tónem.

Na začátku je všechno v pořádku: fakt dostanete dávku klasického mrkvovitého mastného pudru. Podepřený klasickou sladkou fialkou a prádlovým pižmem. Krása čisté pleti. Přesně to, co očekávám od starých kosatců a miluju to. Nadechnu se podruhé…a bohužel, je tady, ludra: likér z černého rybízu. Navíc v tom likéru jsou přesně ty složky, které podporují jeho sladkou lepivost: pačuli a mimóza. Bohužel i pepř, který s kosatcem dokáže převratné věci, protože když se sejdou tyhle dvě složky (Les Heures de Cartier: L`Heure Promise / Cartier), tak je to paráda. Jenže pepř v ovoci podporuje ty hnilobné složky a vytváří nepříjemnou, zpocenou složku, podobnou mokrému pačuli. A to se přesně stalo tady.

Prostě NĚCO je tam navíc: buď ten rybíz, nebo mimóza, nebo fialky, nebo prostě celé je to blbě. Složky samy o sobě jsou v pořádku: průsvitné vodovky, pro Atelier Cologne charakteristické, nemají žádný záškodnický potenciál. Ale prostě někomu se tohle puzzle sesypané ze tří různých krabic nepovedlo složit, jenže on hrozně moc chtěl, a tak narval dílky přes sebe, někde jdou mezery, někde to skřípe, někde se obrázky překrývají. Název Silver Iris je absolutně zavádějící; na téhle vůni není NIC stříbrného. Můj název je Mess Iris.

Intenzita průměrná, siláž také, výdrž slušná okolo 3 hodin – v tomto zůstává Silver Iris věrný běžné produkci Atelier Cologne.

Jestli máte rádi čisté kostacové vůně a nemáte rádi sladké ovoce: nic pro vás. Pokud rádi sladké ovoce, obzvláště černý rybíz, tak toto by pro vás mohla být pěkná odlehčená letní ovocenka.

V sadě s 200ml flakonem dostanete jako dárek senzační kabelkáč v koženém obalu, na který vám vyrazí vaše jméno, a to budou teda holky koukat. A i ten velký flakon s koženým víčkem je parádička do koupelny.

atelier_cologne_silver_iris1

Jenže! Oproti běžné kolekci, kde sada s kabelkáčem stojí 125€ (200ml + kabelkový flakon s vaším jménem + dárková krabice) za Silver Iris vypláznete 225€ (balení 100ml bez dárku stojí 90€ vs. 135e). A to už se mi zdá příliš. To bych se asi musela zamilovat, A to já zase ne.

BTW: koncentrace Cologne Absolue mi připadá stejný oxymoron, jako pravicový socan.

podpis_ROM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..