• ATELIER FLOU: Ten Nine – meruňky v čokoládě

Čokoládu a ovoce nemám v parfémech ráda.

Čokoládu proto, že oni se v chemičce vždycky strašně snaží, aby tam aspoň někdo tu čokoládu cítil a dokud si nepřečtu složení, které mi vnukne myšlenku, tak mne ani nenapadne, že tam je. Třeba v BLV Notte ji cítí všechny blogerky, ale ani jeden offline člověk, kterého jsem zkoušela bez toho, aby věděl, co má hledat. Čokoláda v parfémech prostě není realita.

Ten Nine / Atelier Flou


A (necitrusové) ovoce nemám ráda proto, že kromě Hermesovských hrušek se vždycky zvrhne v kompot. Nebo taky kompost. Čisté ovoce ve vůních nebývá, vždycky je tam nějaká hniloba nebo chemie a vůbec, kdo by chtěl vonět jako kompot nebo tvrdý bonbon?

Jak voní Ten Nine / Atelier Flou

Ten Nine je něco jiného. Je tam prý čaj, kmín, čokoláda a ovoce. O těch prvních dvou pochybuju: Ten Nine jsou meruňky v čokoládě. Ale tak věrné, že složky identifikoval poznal i můj muž, který vůně kategorizuje jako “františek” – vše na škále od Opia po toaletní vodu z kosatce, nebo “voní to” – zbytek voňavého světa.

Meruňky v čokoládě, meruňky v čokoládě, meruňky v čokoládě, nic víc, silně a navíc hrozně dlouho a vesele.Vývoj je v podstatě lineární, meruňky jsou na začátku kyselejší, asi je tam trochu cítit i nějaký citrus, ale po půl hodině, kdy se vůně usadí, už se neposune ani o píďu.

Působí trochu nesourodě, meruňky zvlášť, čokoláda zvlášť, složky nejsou komplementární, ale kontrastní. Zajímavé efekty, zřejmě je v tom nějaký olfaktický fígl, chvíli je cítit ovoce s čokoládou v pozadí, na střídačku s čokoládou s lehkou ovocnou příchutí. Moje teorie je, že se z čichových receptorů nestejně rychle vyplavují kontrastní složky, takže jsem každou chvíli afinitní jen vůči jedné z nich. V každém okamžiku ale voní krásně.

Chce tak někdo vonět? Já!!! Ta jásavost je tak výrazná, že musí rozveselit všechny kolem, je to voňavka dobré nálady, znám to už z cukrové vaty Jolie od Cerchi nell Acqua – každý to zná z dětství a každého pobaví, že to poznal. Pozitivní vůně. Chuť povzbuzující. Veselá. Jako já.

You may also like...

8 Responses

  1. udvouverunek napsal:

    Cože to? Blv II? Nepleteš si to náhodou s Blv Notte? Tam čokoška je. Ale v té Blv II rozhodně ne, to nemá s čokoládou absolutně nic společného, dokonce to nemá nic společného s žádným jídlem…. to jsem z toho jelen.
    Verunka

  2. tutto bene napsal:

    Tudle čokoládečku neznám. Ale našla jsem moc pěknou suše kakovou u Molinard ve Fleur de Chocolat. Jenže pak jsem zas nemohla najít toho Molinarda za přijatelnou cenu:(

  3. JOOO!!! To chci! Miluju čokoládu! A v podzimních depresích to může být účinnější než Citalec!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..