• BLOOD CONCEPT: B (krev s ovocem nakrájeným zpoceným rezavým nožem)

Začnu béčkem protože ta mi voní nejméně. Takhle prý voní muž (člověk), který se rozhodne vydat na dlouhou cestu.

Ze všech čtyř vůní je nejvíc pižmová, je v ní cítit zpocená kůže (možná jsem blbě rozuměla a je to muž po dlouhé cestě). Je hodně ovocná, ale nepředstavujte si ovocenku typu “švestkový kompot Euphoria” – ovoce jsou divoké bobule a trpká jabka z pole, pelyněk, černý čaj je tam taky, pepř moc necítím, ale možná vyprchá jako první, jak to má ve zvyku. Pačuli je nosná vlna, je hodně výrazné, ale v zakulacené, neostré formě, jako vadnoucí tráva. A to všechno je zavřené v plechovce. Je to nějaký aldehyd, který je společný všem čtyřem vůním, pach kovu, pach vlažné krve. Je hodně intimní, opravdu takhle voní člověk, který se ráno navoněl něčím ovocnějším, přes den se zpotil, zakouřil si, sundal si kovové hodinky ze zpocené paže. Možná tak voní i ty zpocené hodinky.
Přestože píšou, že je unisex, já ji chápu jako jednoznačně mužskou. Vlastně teď, na konci recenze, zjištuju, že se mi hodně moc líbí, přestože bych se s ní nenavoněla – měla bych obavu ze šíření závanu nemytého podpaždí. Ale jestli má správný chlap smrdět i z fotky – tak to je ono!

You may also like...

7 Responses

 1. Sedmi napsal:

  jo a ještě s tím kovem – můj muž používá Chrome, a voní mi teda úplně božsky… ale tam asi nebude tak výrazná kovová složka. co…
  P.s. jsem naprostý laik, navíc takhle citlivý nos na vůně jsem měla jenom v těhotenství, ale úplně mě fascinuje, jak o vůních píšeš 🙂

 2. Sedmi napsal:

  hm, teda byla jsem na Bčko zvědavá, je to moje skupina… ale takhle, jak to popisuješ, mi to moc lákavé nepřipadá… moje aktuálně nejoblíbenější na den je ZEN a pak na zimu a večer Lolita Lempicka… a jako klasika Tresor 😀
  btw mají tyhle tři něco společného? to mě zajímá už dlouho…

 3. dzona napsal:

  Ten pach kovu s ovocem, z toho mi běhá mráz po zádech. To je takové to ovoce krájené hliníkovým nožem, no fuj. Něco takového jsem už před časem cítila z jednoho vzorku Galimard a jak koukám do poznámek, bylo to Ma Faute. Ale jinak si to asi podobné nebude, Ma Faute je nevýrazný džus s pačuli.
  P.S.: Dneska jsem zkoušela Faunovo odpoledne od Etat Libre. A je to dobrý, dokonce hodně dobrý. Nebo spíš zajímavý. Až na tradičně krátkou výdrž.
  Píše o tom Victoria na Bois de Jasmine a to je taky dobrý, doporučuju, vystihla to přesně. Tentokrát s ní úplně souhlasím, což je spíš výjimka..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..