• BOUDICCA: Wode Paint/Scent (holomráz)

prosinec 2011
Efektní balení – stříbrná plechovka od barevného spreje, jednoduchý plastový vršek a dokonce v tom lítají kuličky. Plíšek s názvem je přivázaný černou vázačkou. Vymyšlené.

boudicca wode
Vůně je nesmírně intenzívní a celá se točí kolem anděliky. Andělika má hořkokyselou, skoro živočišnou vůni. Nevím, jestli  kůže existuje ve Wode jako samostatná složka, nebo jako součást anděliky, ale je tam v drsné, kyselé podobě. Pak nějaké koření, spíš ostré – pepř, nové koření, kmín, šafrán (hodně šafránu!) a sušené jalovčinky, v takovém kompaktním ostrém, řízném, suchém akordu. No a v pozadí trochu sladkosti – pryskyřice (prý jantar) a vanilka s tonkou, jen tak, aby vůni naplnily, jinak by to byla jen kolínská. Není svěží, je studená. Ledová.

Celkový umělecký dojem: chůze po střepech z flašky od vodky, které křupou pod tlustýma koženýma podrážkama na asfaltu pokrytém námrazou, brzo ráno v lednu, když je obloha jasná, modře ocelová a vzduch píchá ledovostí až v plicích. Šedivá a stříbrná vůně.
Přesný smysl slova “nářez”, překrásná, ostrá, řízná, řezavá, jak žiletka.

Tábor, březen 2005, přepad Jordánu

Tábor, březen 2005, přepad Jordánu

Co je mi protivné je přemíra marketingu. Boudicca je přenesené jméno římské bojovné královny (Boadicea), které se podřezala otrávila bolehlavem (tak proč to modře zkrvavené hrdlo?), jednou ze složek parfému; v plechovce je proto, že grafitti je novodobá zbraň a ještě modrá barva je barva válečníků, ze které je odvozen i název Wode (není to wood), což je jméno rostliného barviva. Bla, bla, bla, mají těch keců plnou knížku, fotky podřezané moderní královny (která vypadá jako typická modelka reklamy XXI. století předstírající orgasmus), historický romantický portrét, sprejerů, city style… pohádka nedrží pohromadě, nedá se to zapamatovat…
boudi2
Asi to mělo hodně kreativců a každý z nich chtěl uplatnit svůj nápad. Bla bla. Naštěstí to vůni samotné neuškodilo a jejím autorem je můj čím dál větší oblíbenec Geza Schoen, který bude asi dost divný pavouk.

Další fotka z marketingového vějíře, která nemá souvislost. Hezká hračička, ale k pochopení příběhu nepřispěje.

Další fotka z marketingového vějíře, která nemá souvislost. Hezká hračička, ale k pochopení příběhu nepřispěje.

Můžete ji mít ve dvou verzích: Paint a Scent. Paint je EdT, lehčí verze Scentu, která je logicky EdP. voní stejně, drží skoro stejně. Ale! Paint je modrý. Jakože doopravdy, obsah je modrý, takže se můžete sgrafitovat. Bohužel, barva vydrží jen pár minut. Bohudík.

Sympatický parametr: cena. Za EdP 150ml £75.00, EdT 150 ml £65.00, ale musíte je sehnat v kamenném krámě, jinak zaplatíte ještě dvacku za poštu (a posílá se jen po UK).

Jestli na ni narazíte, zkuste ji. Nejstudenější vůně, kterou jsem měla čest poznat. Naskočí vám z ní husí kůže.

podpis_ROM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..