• BYREDO na hlavě

Tak už jsem tu zase s Benem. Ben Gorham mi prostě nedá spát. Ben se nám totiž dal na experimenty. Prohlásil:

„Lidé dnes s parfémy mnohem více experimentují. U BYREDA jsme se od začátku zaměřovali na vůně jako takové, teď se ale chceme zaměřit na inovativní způsoby, jak vůně aplikovat.“

A co že to na nás chce zkoušet? Parfémy do vlasů. Tak to ale zase až takový experiment není. Parfémy na vlasy, někde nazývané také hair mist (vlasová mlha), se už dělají mnoho let a bývají součástí parfémových nebo kosmetických produktových řad. Mají je ve svém portfoliu Chanel, Dior i třeba Mugler. Na druhou stranu je fakt, že mezi niche značkami se jich moc nenajde.

Byredo_Hair Collection

Jak známo, parfém stříknutý do vlasů vydrží mnohem déle, než na kůži a s každým pohybem vlasů se uvolňuje do prostoru. Proč ale nepoužít běžný parfém, který používáte na kůži? Není na to určený. Především parfémy (myšleno samozřejmě jak parfémy, tak toaletní  a parfémované vody ) většinou obsahuje vysoké procento alkoholu, v němž jsou vonné esence rozpuštěné. A alkohol vysušuje a může i změnit barvu barvených vlasů.
Naproti tomu misty, vlasové parfémy obsahují alkoholu mnohem méně,tak málo, že by se měl prakticky vypařit, ještě něž kaky dopadnou na vlasy a naopak obsahují vyživující a pečující látky známé z vlasové kosmetiky. Nanášet by se měly stříknutím z větší vzdálenosti,cca 30 cm a nebo rozprášením do vzduchu a vstoupením do padajících kapek.

“Vlasy jsou úžasný rozptylovač vůně a pravděpodobně nejlepší místo kam vůni stříknout, pokud chcete udělat dojem”  řekl Frédéric Malle, když uvedl svou “Brume pour Cheveux”, což je vůně Carnal Flower upravená právě pro vlasy.

1038840_10697410

 

Ben Gorham se pro vytvoření kolekce vlasových parfémů se nechal inspirovat úspěšným newyorským kadeřníkem Christiaanem Houtenbose. A právě on stojí i za vznikem reklamního vizuálu, který představuje jeden z jeho unikátních účesů a který je úvodní fotce tohoto článku.

Pro začátek kolekce obsahuje tři nejoblíbenější vůně Byredo. Dovolím si sem umístit promo, které mi laskavě poskytl pan Jakub z ingredients.

GYPSY WATER

Tato dřevitá vůně je oslavou cikánského způsobu života, který nepodléhá času a zůstává nezávislý a hrdý. Vůni otvírají jiskřivé citrusové nóty, jež v srdci střídá vůně jehličí borovice a kosatce. Závěr patří hřejivé ambře zjemněné přítomností vanilky a santalového dřeva.

BAL D´AFRIQUE

Hřejivá květinově dřevitá vůně inspirovaná Paříží dvacátých let minulého století a jejím okouzlením africkou kulturou, uměním, hudbou a tancem. Citrusové nóty v úvodu rychle vystřídá puget fialek, jasmínových okvětních lístků a bramboříku, jejichž vůni v základu umocňuje romantický hřejivý vetiver a marocké santalové dřevo. 

BLANCHE

Jednoduchá, ale osobitá vůně, která evokuje klasickou krásu, čistotu a nevinnost. Nadčasovost a eleganci symbolicky bílé růže okořeněné růžovým pepřem, umocňuje směs fialky, neroli a pivoňky.

Hair_Perfume

Vlasové parfémy BYREDO (75 ml za 1 100 Kč) jsou k dostání u nás exkluzivně v Ingredients.

 

 A co vy, používáte už parfémy do vlasů? Běžné, nebo ty k tomu určené? A jakým způsobem je nanášíte?

 

mirka_podpis

You may also like...

7 Responses

 1. mirkau napsal:

  Taky si stříkám normální parfémy zespodu do vlasů. Zatím jsem vysoušení ani změnu barvy nepozorovala.
  Ale nějakou vlasovou mlhu bych chtěla vyzkoušet.

 2. mirkau napsal:

  blogerino: to je podle reálného účesu, který ten kadeřník Houtenbose fakt někomu vytvořil na hlavě 🙂

 3. mirkau napsal:

  nadjo, doufejme, že budou pokračovat 🙂

 4. derad napsal:

  Zase ty nóty! zamračený smajlík <Hrozím prstíkem na Ingredients>

  Ale ty kaky do vlasů mě rozesmály.

 5. Já bych móóóc chtěla tu první paruku…

 6. nadja napsal:

  Docela často používám hair mist v kombinaci s parfémem, hlavně ty od Chanel. Pokud vlasovou mlhu nemám, tak si ji parfémem jakoby vytvořím, stříknu ho před sebe do prostoru a vstoupím do padajících kapiček.
  Byredo za tenhle počin chválím, ještě by mohli vytvořit vlasový parfém La Tulipe a byla bych spokojená.

 7. Já si stříkám na oblečení, na kůži velmi málo, v podstatě výjimečně. Dlouho jsem si stříkala dospod vlasů, ale přestala jsem s tím, když jsem si pořídila Molecule02, protože ta prostě nejde vymýt. Vlasy my byly cítit po Iso-E-super řadu dní a nejen, že to nebylo příjemné, ale došlo mi, že si ty vlasy asi napouštím pěkným svinstvem (při mé přísné ayurvédské péči) a že se to netýká jen tohoto parfému, tak už to nedělám.
  Takže tohle hodnotím pozitivně, stříkat vůně do vlasů je opravdu efektní, vlasy jsou lepší než kůže (dají se ustříhnout, na rozdíl od ekzému a nejsou bránou do organismu), ale zajímalo by mne jaký je vliv vonných složek, ne jen lihu. Nezmiňuje se chlupáč?
  BTW: nějakou sexy osrtstěnou fotečku do článku bys neměla? To vždycky potěší…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..