• Český rekord: 62 vrstev LAKU NA NEHTY

Tak nevím určitě, jestli je to rekord, ale jestli někdo máte víc, tak se přihlaste!
Tenhle poněkud poťouchlý nápad mi implantovala jedna z instagramových nehtových guru celkem nevinným příspěvkem v diskusi u fotky 53 vrstev americké bloggerky. Dotaz zněl nějak jako “nezdá se mi, že jich tam má tolik, někdo by to měl zkusit“. A bylo to. Hozená rukavice. Nikdy neodolám. Takže tady máte reportáž z průběhu tvorby rekordu. Už do toho nikdy nejdu.


Edit: tento článek tady už jednou byl. Omylem jsem ho smazala, když jsem ho chtěla připojit k velkému článku o tom, proč vám nedrží lak na nehtech více dní, přestože používáte top coat a base coat. Takže ho vydávám v obnovené verzi jako upoutávku na zítřejší poradnu, ve které vám objasním, jak to funguje a jak jednoduše dosáhnout toho, abyste měli lak na nehtch v dobré forme po celý týden – článek bude tady. Dnes se tedy pobavte!

  • Prvních 7

Pokus jsem si nechala na neděli, kdy jsem věděla, že nikam nejdeme. To je málo! I když se nejde ven, vaří se, uklízí…tak tuto neděli se neuklízelo. Základ byla standardní sedmička (2 base+3barva+2top), střípky nepočítám, kterou jsem měla nalakovanou přes týden a normálně by šla v neděli dolů. Ne tak tuto neděli…
7_vrstve_a

  • 20 – pohoda jazz

Prvních dvacet bylo v pohodě, dokonce nehty vypadaly docela vzhledně. Zvolila jsem laky, u kterých mám vyzkoušené bleskové schnutí, takže zatím šlo všechno podle představ – co čtvrthodina dvě vrstvy a večer jsem na svým. Dokonce mne trochu naštvalo, když jsem si do krásného matného fialkáče Golden Rose hrábla. On totiž hodně kopíruje podklad a normálně nejde hezky do hladka nalakovat. Na 18 vrstvách podlaku vypadal dokonale.
20_vrstve_mini

  • 24 – první krize

Seřadila jsem si laky do řady a se zlatým ORLY z kosmické kolekce přišla první krize. On sám schne dobře, ale ucpal spodní vrstvy a od té chvíle už to prostě neschlo. Hmota byla pořád jako plastelína a přestože horní vrstvy zasychaly dobře, vytvořily se na nehtech takové bakule a ty žily před očima. Vypadalo to, že každou chvíli se mi z nehtů vylíhnou tři vetřelci. A bylo jasné, že dnes se už moc dál nedostanu.
24_vrstve_mini

  • 36 – záchranný kruh do peřin

Po 3 hodinách ve vaně boule jakž takž splaskly a lak (jestli se to tak dá ještě nazývat) se přestal podobat plastelíně. Zajímavostí je, že každá horní vrstvička se vždycky smrskne, takže se na profilu okolo 30 vrstvy začalo objevovat barevné vrásnění.
28_vrstve_miniDruhou zajímavostí je, že jsem si nedala říct po prvním neúspěchu a znovu jsem si dala na nehty ORLY z kosmické kolekce, tentokrát Space Kadet. Nehty sice krásné, ale opět ožily. Takže závěrečná vrstva byla všeczáchranná dvojitá top-coast Alessandro a spát s touhou v duši, že by to do rána mohlo zaschnout a neotřít se o polštář.

  • 38 – zrada

Ráno začalo krásně, hned jsem nanesla krásný holograf China Glaze, nač ztrácet čas, když v tom mi manžel hlásí, že je mu tak špatně, že do školky musím já. S tou rukou? S TOU RUKOU? Sbalila jsem Žabu a podařilo se mi celou dobu udržet ruku v kapse, chudák šel řvoucí a s rozvázanýma tkaničkama, však učitelky si s tím poradí, když je tak vážný důvod. Kočky teda čuměly…já taky.
36_vrstve_mini

  • 50 – přestat?

Pak už se vlastně celý den nic vzrušujícího nedělo. Odpoledne jsem si navlékla rukavičky, ve školce jsem za dámičku, ne za soutěživé hovado. Tady máte jubilejní fotky 50 vrstev. Pro porovnání jsem holografickým lakem nalakovala ukazováček (pokus probíhal jen na 3 vnějších prstech), na tom jsou tedy 3 vrstvy.
50_vrstev
No a teď je čas pro srovnání s mojí inspirátorko z blogu Varnished Valkyrie. Jejích 53 vrstev vypadá podstatně hrůzostrašněji, než mých 50. Ona to nalakovala za pouhé 2 hodiny a nenechávala proschnout – já jsem taky měla večer na nehtech bambule, které do rána splaskly vyschnutím. Tak já považuju můj pokus za poctivější, že jo, Dejničko?
53-coats-of-nail-polish-600x450

  • 62 – třetí den mi došla trpělivost, KONEC!

Jak říká nadpis – už jsme se potřebovali najíst. Šla jsem spát s 56, ráno jsem dolakovala posledních 6 a rozhodla jsem se s tím skoncovat. Zakončila jsem, jako obvykle, decetní vrstvou top coatu pro lepší vzhled. Takže: jak se vám líbí rekordních 62 vrstev (zaschlého) laku na nehty? (Chlupů si nevšímejte, pocházejí z vatové tyčinky, kterou jsem očistila boky laku, aby jste viděli strukturu vrstev. Chlupy už to nepustilo.)
62-coats-of-nail-polish_frangipani.cz
62-coats-of-nail-polish_frangipani_1 62-coats-of-nail-polish_frangipani_2

  • A teď dolů!

V pohodě. Ono to za ty tři dny ani pořádně nezaschlo. Jako zásadní chyba se ukázaly ty střípky v 11. vrstvě, protože na těch se to zachytilo a vytvořilo skulpturu jako od Arangondiana. Ale místy to vypadalo i dekorativně.
odalakovani_62_vrstev
Tak teď už je vše v pořádku. Na nehtech mám nudu a můžu mezi lidi. Nevím vlastně, jestli je tohle český rekord, ale doufám, že vás to zaujalo. Jestli máte někdo pocit, že mne trumfnete,  tak sem s ním, uznám porážku a ráda se pobavím taky.
laky
Pokud máte někdo nutkání se v komentářích projevit, tak se netrapte odpíráním a poslužte si; já vím, že jsem občas pako excentrická.
podpis_ROM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..