Čím Frangipanstvo voní o víkendu + 2x galerie: Gay Pride PRAGUE, Dresdner Stadtfest DRESDEN

Máme s Deradem trochu akčnější víkend. Tak schválně, jestli uhodnete, kdo kde byl? Nápověda: Romana voněla Jolie, Derad Habanitou.

  • Slavnosti města Drážďan

Na jakýchkoliv veřejných slavnostech v Německu mne baví, že oslavují všichni domorodí měšťané. Zatímco Vánoční trhy v Praze jsou jen nástrojem jak vytáhnout prachy z kapes turistů za matrjišky, trdelníky a ohřívaný zředěný polský svařák z Makra a slušný Pražák celý měsíc do centra nepáchne, obyvatelé Drážďan v prosinci poctivě trénuje játra, schází se po večerech s lidmi, které celý rok neviděl a má radost z toho, že mu město zase dalo záminku měsíc se vyhýbat domácím pracem. Dresdner Stadtfest 2013 jsou každoroční víkendová událost pro Pražana nepředstavitelného rozsahu; centrum města obsadí stánkaři se značkovými víny a vymydlenými pánvemi, na kterých smaží různé něměcké pochoutky, na náplavkách se konají taneční aktivity (nevím, jak jedním slovem nazvat diskotéky, dance floor, irské tanečky, německý pop, německý rock, německé lidovky). Sejdou se všichni (VŠICHNI) Drážďanští, sem tam to zahustí turisti z Prahy (ale na rozdíl od výprodejových dní jsou na ulicích v rozdrcené menšině) a slaví.

dres1

Letošní ročník je ve znamení páry: včera v půl sedmé se konala slavnostní parní plavba, po nábřeží se pohybují různé parní stroje (sentinely, dostalo se mi školení), Muzeum dopravy je celý den otevřené zdarma. Pro kluky 0-117 let (tolik má ten nejstarší na světě, říkali včera ve zprávách) zemský ráj.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Holky se věnují tanci, uliční ochutnávce rýnských vín (do skleněné skleničky na stopce, ne do kelímku), obřích bowlí a česnekových specialit. Nebo blešáku, lanovce, nákupům. Ještě dnes odpoledne to stihnete! (galerka je částečně instagramová, jestli někdo sledujete, ale taky dost navíc)

 

  • Gay Pride Praha

Letos tuhle akci nepodporoval Václav Klaus ani jiný prezident, a tak proběhla bez většího povyku okolo. Což nijak neubralo účastníkům chuti se vyšňořit a vydat se do víru tance a sbližování. K vidění byla stereotypní růžová boa, ale i úplně originální duhové modely sezóny SS 2013.

hlavni_fotoTo je fuk, že nepoznáte, kdo je kluk a kdo holka, na tom přece vůbec nezáleží. (Prý) patnáctitisícihavý průvod prošel centrem Prahy a konečná byla na Lené. Libo-li přehlídku modelů? Tuhle ale stihnete zase až za rok.

podpis_ROM

You may also like...

No Responses

  1. derad napsal:

    Ty vymydlené pánve mě na chvíli zmátly..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..